RejsyWycieczki objazdoweZwiedzanie i wypoczynekWypoczynekLast MinuteAll InclusiveŚlub za granicąPodróż poślubna

Saint Lucia - wycieczki

Karaiby – już nawet wypowiadając tę nazwę od razu przed oczami pojawiają się obrazy pełne słońca, plaż i turkusowych ciepłych wód Morza Karaibskiego. To niepowtarzalne miejsce na ziemi, gdzie wyspy mimo pozornego podobieństwa tak bardzo różnią się od siebie. Karaiby to setki wysp i kilkadziesiąt krajów i terytoriów w basenie Morza Karaibskiego. Wśród nich rozróżniamy przede wszystkim Antyle Wielkie – np. Kuba, Jamajka, Dominikana, itd., oraz Małe Antyle – np. Barbados, Martynika oraz m.in. Saint Lucia.

czytaj dalej...
Ciekawostka - chociaż Saint Lucia jest Państwem niepodległym od ponad 35 lat to oficjalnie głową Państwa jest monarcha brytyjski, (obecnie Elżbieta II) którą reprezentuje gubernator generalny rezydujący na wyspie.

W skrócie o Saint Lucia

Saint Lucia jest małym karaibskim państwem stanowiącym część archipelagu Małych Antyli. Najbliższymi wyspami są na północy Martynika i na południu Saint Vincent i Grenadyna. Wyspa została odkryta przez Europejczyków prawdopodobnie na początku XVI w. Według oficjalnych danych w 1502 roku odkrył ją znany wszystkim żeglarz i odkrywca - Krzysztof Kolumb. Przez lata była ona kolonizowana przez Anglików i Francuzów, a od 1803 r. stała się wyłączną kolonią brytyjską. Następnie stopniowo stawała się coraz bardziej niezależna, a od 22 lutego 1979 roku Saint Lucia stała się niepodległym państwem.

Stolicą kraju i zarazem największym miastem jest Castries, o populacji niewiele ponad 50 tysięcy mieszkańców, co stanowi 1/3 mieszkańców całego państwa. Na wyspie znajdują się aż dwa lotniska, jedno przeznaczone dla długich międzynarodowych lotów, natomiast drugie dla mniejszych samolotów, które latają głównie pomiędzy wyspami karaibskimi.

Saint Lucia jest bardzo zieloną, górzystą wyspą i wyróżnia się pod tym względem na tle sąsiadujących wysepek. Tak jak większość wysp na Morzu Karaibskim Saint Lucia jest pochodzenia wulkanicznego, z najwyższym szczytem Mount Gimie o wysokości 950 m n.p.m. Bardzo znany, majestatyczny krajobraz tworzą dwie góry Pitons, które są swoistym symbolem wyspy. Bardzo strome i obrośnięte bujną roślinnością góry na długo pozostają w pamięci podróżujących.

Karaiby – wycieczki

Na Karaiby wycieczkę można zorganizować na różne sposoby. Oprócz wypoczynku na rajskich plażach, warto również poznać odwiedzane wyspy. Jednym z pomysłów jak połączyć wypoczynek i zwiedzanie jest island hopping. Co to takiego? Jak sama nazwa wskazuje (island – wyspa, hopping – skakanie), jest to skakanie po wyspach. Wycieczka na Karaiby w takiej opcji pozwala połączyć podczas jednej podróży kilka wysp karaibskich, a pomiędzy nimi zorganizowany jest krótki przelot. Najlepiej połączyć 3-4 wyspy leżące blisko siebie, tak aby zmaksymalizować czas na wypoczynek i zwiedzanie, a zminimalizować czas podróży pomiędzy wyspami. To bardzo unikalny i ciekawy pomysł na egzotyczne wycieczki, coś co pozwala poznać i zobaczyć więcej za jednym razem. Odległości pomiędzy wyspami są na tyle niewielkie, że loty trwają zazwyczaj około 30 minut, dzięki czemu błyskawicznie przemieszczamy się pomiędzy wyspami i możemy dokładniej poznać kulturę i różnorodność wysp karaibskich.

Na Saint Lucia ceny są nieco wyższe niż na bardziej znane kierunki karaibskie. Wynika to z mniejszej dostępności lotów z Europy. Najlepszym sposobem aby dolecieć tutaj z Polski jest przesiadka w Londynie lub w Nowym Jorku. Nie jest to typowy kierunek egzotyka last minute. Ze względu na mniejszą popularność tego kraju wśród polskich turystów oraz liczbę lotów, oferty typu karaiby last minute praktycznie nie istnieją. Zachęcamy do rezerwacji przynajmniej na 1-2 miesiące przed planowanym wyjazdem.

Saint Lucia – kultura

Kultura Saint Lucii to mieszanka kultury miejscowej, oraz napływowej, dostarczonej przez dawnych europejskich kolonizatorów wyspy. Tak więc na wyspie możemy zetknąć się z elementami kultury afrykańskiej, angielskiej i francuskiej. Obecnie na wyspie oficjalnym językiem jest angielski, jednak prawie cała populacja używa również kreolskiej odmiany języka francuskiego – nazywanego patois.

Saint Lucia – Karaiby – kiedy jechać?

Na Saint Lucia wycieczki najlepiej organizować w miesiącach zimowych – od listopada do maja. Europejskie lato jest najbardziej deszczowym okresem na wyspie. Na Karaibach pogoda jest słoneczna przez okrągły rok. Rozróżnia się jedynie porę suchą i deszczową, która w zależności od położenia wyspy różni się nieznacznie. Dla uproszczenia można założyć, że pora sucha trwa w okresie europejskiej zimy, a deszczowa w okresie europejskiego lata.

Saint Lucia – wycieczka

Wycieczki zagraniczne, a konkretniej wycieczki egzotyczne w rejony wysp karaibskich kojarzone są przez wielu jako bardzo ekskluzywne wakacje. Jak najbardziej – to bardzo dobre skojarzenie! Mieszkańcy Karaibów doskonale zdają sobie sprawę z potencjału i możliwości jakie posiadają. Luksusowe hotele zapraszają turystów z całego świata, aby każdy mógł poczuć jak smakuje prawdziwa egzotyka.

Saint Lucia lub Santa Lucia to Karaiby jeszcze mało odkryte przez tłumy turystów. Charakteryzuje się wspaniałym krajobrazem, nieco odmiennym od klasycznego wyobrażenia o tym regionie świata. Jest to idealny przykład na to jak różny mają Karaiby klimat.

Saint Lucia położona jest w tzw. głównym pasie Małych Antyli. Opady deszczu na Saint Lucii to dosyć częste zjawisko, aczkolwiek ze względu na zróżnicowaną rzeźbę terenu pogoda na Saint Lucii jest różna w zależności od miejsca. Na wybrzeżu powietrze jest bardziej suche i deszcze rzadziej występują, a im głębiej wewnątrz wyspy, tym gęstsza roślinność, wilgotniejsze powietrze i częstsze opady deszczu.

Zostaw kontakt. Odezwiemy się do Ciebie.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail ..więcej..mniej
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w ..więcej..mniej
Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. 694 708 976
(+48) 71 729 37 52
607 322 035
info@um24.pl

Katalog 2023

Katalog 2023 UniqueMomements
Katalog online Zobacz 

Zapisz się do newslettera

Wypełnij formularz i odbierz kod rabatowy na 300 zł i otrzymuj najnowsze informacje oraz najciekawsze oferty egzotycznych podróży, rejsów wycieczkowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej ..więcej..mniej
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku ..więcej..mniej

Aktualna pogodaCiśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 27.79 km/h
Deszcz: 0 mm
26°
Aktualna pogoda
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij