Tajlandia - wycieczki

Podróż do Tajlandii to wspaniała propozycja dla osób szukających miejsca o egzotycznym charakterze, a jednocześnie z dobrą infrastrukturą na przyjęcie zagranicznych gości. Będziecie tu Państwo mogli zobaczyć tajemnicze buddyjskie świątynie o zupełnie odmiennej od europejskiej stylistyce, egzotyczne zwierzęta i bujną roślinność. Jeżeli dotychczas główne skojarzenie z hasłem wycieczki Tajlandii dotyczyło wspaniałych plaż, to nadszedł czas, by poznać jej drugie oblicze!

czytaj dalej...
6 051 zł/os.
razem: 12 102 zł
zobacz szczegóły
 
Przystanek w Bangkoku + Phuket
zwiedzanie + wypoczynek
wypoczynek: Best Western Premier Bangtao Beach Resort & SPA
termin wyjazdu: 24.05 - 01.06.2019
długość wyjazdu: 9 dni / 7 nocy
wyżywienie: śniadania
12101.54PLN2019-05-242019-06-01
6 732 zł/os.
razem: 13 463 zł
zobacz szczegóły
 
Przystanek w Bangkoku + Phuket
zwiedzanie + wypoczynek
wypoczynek: Kata Thani Phuket Beach Resort
termin wyjazdu: 24.05 - 01.06.2019
długość wyjazdu: 9 dni / 7 nocy
wyżywienie: śniadania
13463.46PLN2019-05-242019-06-01
7 417 zł/os.
razem: 14 833 zł
zobacz szczegóły
 
Przystanek w Bangkoku + Ko Samui
zwiedzanie + wypoczynek
wypoczynek: Poppies Samui
termin wyjazdu: 24.05 - 01.06.2019
długość wyjazdu: 9 dni / 7 nocy
wyżywienie: śniadania + bez wyżywienia
14833.36PLN2019-05-242019-06-01
9 139 zł/os.
razem: 18 279 zł
zobacz szczegóły
 
Przystanek w Bangkoku + Krabi
zwiedzanie + wypoczynek
wypoczynek: Rayavadee
termin wyjazdu: 24.05 - 02.06.2019
długość wyjazdu: 10 dni / 7 nocy
wyżywienie: śniadania
18278.7PLN2019-05-242019-06-02
Powszechnie wiadomo, że słoń zajmuje specjalne miejsce w kulturze Tajlandii. Do tego stopnia, że jej mieszkańcy uważają nawet, iż kształt ich kraju na mapie przypomina właśnie głowę słonia.

Egzotyka last minute

Swoimi propozycjami last minute Tajlandia przyciąga zarówno turystów szukających odpoczynku nad morzem, jak i tych bardziej aktywnych. Ekskluzywne wakacje czy egzotyczne wycieczki – teraz nie trzeba już wybierać. Wycieczki do Tajlandii dają możliwość poznania jej bogatej kultury oraz wypoczynku na rajskim Ko Samui, wyspach Phi Phi czy Phuket.

Przystanek w Bangkoku lub w Dubaju

Jeżeli marzą się Państwu ciekawe wycieczki zagraniczne, chcieliby Państwo pozwiedzać i odpocząć, mamy idealną propozycję. W drodze na wymarzone wakacje oferujemy naszym klientom możliwość odbycia krótkiego przystanku w stolicy Tajlandii – Bangkoku. A nie jest to zwykłe miasto! Kontrolowany chaos hipnotyzuje każdego odwiedzającego – wykonane ze złota posągi Buddy, pływający targ to tylko niektóre z licznych atrakcji. Równie ciekawą opcją jest krótka wizyta w Dubaju, pełnym wieżowców sięgających nieba. Wspaniałą panoramę miasta najlepiej podziwiać z najwyższego budynku świata, czyli Burj Khalifa. Dodatkowo safari jeepami po pustyni, to egzotyka w najlepszym wydaniu.

Tajlandia – co warto zobaczyć

Czy istnieje coś bardziej egzotycznego niż to jakie Tajlandia wycieczki oferuje? W ich trakcie będą Państwo mogli poznać różnorodne części kraju, których wyróżnia się cztery. Północ Tajlandii to dom licznych plemion, kolebka tradycyjnej kultury i architektury. Górzysty teren utkany malowniczymi wodospadami tworzy niezapomniane widoki. Sąsiadująca z nim nizina centralna, na czele ze stolicą państwa Bangkokiem to najżyźniejszy z regionów. Dlatego na każdym kroku widać tu rozległe pola ryżowe, uprawy trzciny cukrowej czy plantacje owoców. Nieco mniej znany wśród turystów jest położony na wschodzie region Isan, gdzie odczuwalne są wpływy sąsiednich państw. I oczywiście wspaniałe południe z licznymi wyspami i ciągnącym się kilometrami wybrzeżem. Łatwo można sobie wyobrazić relaks na jednej z bajkowych plaż, na przykład regionu Krabi Tajlandii.

Tajlandia - kiedy jechać

Podobnie, jak na wielu innych kierunkach, tak i w Tajlandii pogoda ma duże znaczenie dla wypoczynku, zwiedzania i po prostu udanego wyjazdu. W zależności od regionu można wyróżnić dwie lub trzy pory roku: chłodną, gorącą i deszczową. Generalnie za najlepszy czas na wyjazd uważa się miesiące od listopada do kwietnia, kiedy to opady są najmniejsze, a temperatury nieco niższe, a przez to bardziej znośne dla Europejczyków. Chociaż nawet w porze deszczowej można znaleźć wyspy, gdzie można wypocząć przy dobrej aurze. Wybór terminu na podróż powinien być wyznaczony przez jej charakter – czy będzie to tylko wypoczynek czy w połączeniu ze zwiedzaniem. Tajlandii klimat sprzyja wyjazdom w okresie, gdy w Polsce panuje zima.

Tajlandia waluta i ceny

Tajlandia ceny produktów dostępnych na miejscu ma na stosunkowo niskim poziomie. Jest to jeden z wielu powodów, dla których jest ona chętnie wybierana przez turystów. Choć trzeba mieć na uwadze, że w obszarach typowo turystycznych czy w samych hotelach ceny mogą być wyższe. Obowiązująca waluta Tajlandii to tajski baht, którym należy się posługiwać w trakcie pobytu.

Kuchnia, religia i tradycja, czyli co warto wiedzieć o Tajlandii

Bardzo silny wpływ na kulturę, a przede wszystkim codzienność Tajów ma buddyzm. Poza pięknymi świątyniami czy mnichami w żółtopomarańczowych szatach, wyraża się on najpełniej w zachowaniu mieszkańców Tajlandii, która nie bez przyczyny jest nazywana krainą uśmiechu. Kultura tego kraju jest nie tylko fascynująca, ale i bardzo złożona. Osoby, które chciałyby poznać tajskie tradycje od nieco innej strony, powinny wybrać się na galę boksu Muay Thai, który przez lata stał się niemalże sportem narodowym. Ceny w Tajlandii pozwalają na odwiedzenie licznych i różnorodnych atrakcji bez ponoszenia dużych kosztów. Nie ma chyba lepszego sposobu na kontakt z codziennymi zwyczajami mieszkańców niż wizyta na jednym z licznych, tętniących różnorodnością bazarach, na które Tajlandia wycieczka na pewno Państwa zaprowadzi. A po męczącym dniu zwiedzania ukojenie zmysłom może przynieść mistrzowsko wykonany masaż. Jeszcze innym znakiem rozpoznawczym na całym świecie jest smaczna i uznawana za bardzo zdrową tajska kuchnia. Została ona wyniesiona do poziomu sztuki kulinarnej. Na wyspie Tajlandii Phuket i w innych miejscach kraju odbywają się lekcje gotowania. Poznane w ich trakcie przepisy i tajniki pozwolą zabrać nieco wycieczki egzotycznej do domu. Odtworzone w Polsce przypomną smak słonecznych wakacji podczas długich, zimowych wieczorów.

Zostaw kontakt. Odezwiemy się do Ciebie.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. 694 708 976
+48 71 311 96 03
607 322 035
info@um24.pl

Katalog 2019

Katalog 2019 UniqueMomements
Katalog online Zobacz 
Katalog tradycyjny

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj najnowsze informacje i najciekawsze
oferty egzotycznych podróży

Aktualna pogodaCiśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 25.92 km/h
Deszcz: 0 mm
3°
Aktualna pogoda
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij