Rejs - praktyczne informacje
Rejsy  / Praktyczne informacje / Praktyczne informacje / Jaką kabinę wybrać?

Jaką kabinę wybrać?

Na statku wycieczkowym goście są zakwaterowani w kabinach, które nie różnią się szczególnie od tradycyjnych pokoi hotelowych, zazwyczaj są po prostu trochę mniejsze. Wybór kabiny jest bardzo istotny, gdyż może mieć ogromny wpływ na cały rejs. Kabiny dzielą się na różne kategorie i niektórzy armatorzy potrafią mieć ich w ofercie nawet 20 i więcej.

Przedstawiamy podstawowy podział:
● Kabiny wewnętrzne z reguły o najmniejszej powierzchni, nie posiadają ani okna ani balkonu
● Kabiny zewnętrzne zazwyczaj niewiele większe od kabin wewnętrznych lub nawet tej samej wielkości, posiadają okno lub bulaj (okrągłe okienko) z widokiem na morze
● Kabiny z balkonem posiadające werandy wraz z podstawowym wyposażeniem (stolik, dwa krzesła)
● Apartamenty (Suite) to duże kabiny, posiadające wyodrębnioną strefę dzienną, o najwyższym standardzie usług oraz z dodatkowymi przywilejami dla Pasażerów.

Najistotniejszymi elementy przy wyborze kabiny są jej rozmiar, lokalizacja, widok, oraz udogodnienia.

Rozmiar kabiny
Obecnie linie żeglugowe prześcigają się w budowaniu coraz to nowocześniejszych statków posiadających luksusowe kabiny o różnych kształtach i rozmiarach. Oprócz standardowych wewnętrznych i zewnętrznych występują również ogromne apartamenty i dwupoziomowe lofty. Powierzchnia ma znaczenie nie tylko w przypadku kabin, ale również w przypadku balkonów. Mogą bowiem mieć mały rozmiar, gdzie zmieszczą się tylko dwa krzesła i stół, lub być ogromnymi tarasami na których znajdziemy leżaki i jacuzzi. W większości przypadków kabiny wewnętrzne i zewnętrzne mają dokładnie takie same rozmiary. Różnicą jedynie jest dostęp do naturalnego światła. Kabiny z balkonem zazwyczaj posiadają ten sam metraż + powierzchnia balkonu, która może się wahać pomiędzy 5, a 10 m2. Większą powierzchnią cechują się apartamenty minisuite i suite z wydzieloną częścią dzienną. Kabiny te posiadają okno z widokiem na morze lub balkon.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij