RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Rejs - praktyczne informacje

Jaką kabinę wybrać?

Sam zdecyduj , jakiego rodzaju kabina sprosta Twoim wymaganiom! Na każdym statku kabiny dzielą się na wewnętrzną (bez okna), zewnętrzną z oknem (typu bulaj, bez możliwości otwarcia) lub z balkonem (taras) oraz apartamenty. Obsługa statku sprząta kabinę rano i wieczorem, wymienia ręczniki, a raz w tygodniu pościel. Oprócz rodzaju kabiny, istnieje możliwość wyboru kabiny w każdej kategorii (kategorie te różnią się w zależności od armatora).

Wszystkie kabiny posiadają następująca wyposażenie:

●łóżko typu queen size (możliwość rozdzielenia na dwa pojedyncze)
●łazienkę z prysznicem
●suszarkę do włosów
●minibar (za dodatkową opłatę)
●klimatyzację
●sejf
●TV
●telefon

Poniżej podstawowy podział na rodzaje kabin:
● Kabiny wewnętrzne z reguły o najmniejszej powierzchni, nie posiadają ani okna ani balkonu
● Kabiny zewnętrzne zazwyczaj niewiele większe od kabin wewnętrznych lub nawet tej samej wielkości, posiadają okno lub bulaj (okrągłe okienko) z widokiem na morze
● Kabiny z balkonem posiadają werandy wraz z podstawowym wyposażeniem (stolik, dwa krzesła)
● Apartamenty (Suite) to duże kabiny, posiadające wyodrębnioną strefę dzienną, o najwyższym standardzie usług oraz z dodatkowymi przywilejami dla Pasażerów.Najistotniejszymi elementy przy wyborze kabiny są jej rozmiar, lokalizacja, widok, oraz udogodnienia.

Rozmiar kabiny
Obecnie linie żeglugowe prześcigają się w budowaniu coraz to nowocześniejszych statków posiadających luksusowe kabiny o różnych kształtach i rozmiarach. Oprócz standardowych wewnętrznych i zewnętrznych występują również ogromne apartamenty i dwupoziomowe lofty. Powierzchnia ma znaczenie nie tylko w przypadku kabin, ale również w przypadku balkonów. Mogą bowiem mieć mały rozmiar, gdzie zmieszczą się tylko dwa krzesła i stół, lub być ogromnymi tarasami na których znajdziemy leżaki i jacuzzi. W większości przypadków kabiny wewnętrzne i zewnętrzne mają dokładnie takie same rozmiary. Różnicą jedynie jest dostęp do naturalnego światła. Kabiny z balkonem zazwyczaj posiadają ten sam metraż + powierzchnia balkonu, która może się wahać pomiędzy 5, a 10 m2. Większą powierzchnią cechują się apartamenty minisuite i suite z wydzieloną częścią dzienną. Kabiny te posiadają okno z widokiem na morze lub balkon.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.