RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
7 450 zł/os.
14 900 zł razem
zobacz szczegóły
Majówka na statku z Lazurowym Wybrzeżem i Majorką
Majówka na statku z Lazurowym Wybrzeżem i Majorką

Trasa: Genua - La Spezia - Civitavecchia (Rzym) - Majorka - Barcelona - Cannes armator: MSC Cruises
statek: MSC Seaview
termin wyjazdu: 29.04 - 06.05.2024 (8 dni)
długość rejsu: 8 dni
miejsce wylotu: Warszawa
7 480 zł/os.
14 960 zł razem
zobacz szczegóły
Śródziemnomorska przygoda z Sardynią – Długi weekend na statku
Śródziemnomorska przygoda z Sardynią – Długi weekend na statku

Trasa: Genua - Marsylia - Barcelona - Cagliari (Sardynia) - Neapol - Civitavecchia (Rzym) armator: Costa Cruises
statek: Costa Smeralda
termin wyjazdu: 24.05 - 31.05.2024 (8 dni)
długość rejsu: 7 dni
miejsce wylotu: Warszawa
7 845 zł/os.
15 690 zł razem
zobacz szczegóły
Majówka na statku – Perły Morza Śródziemnego z Ibizą
Majówka na statku – Perły Morza Śródziemnego z Ibizą

Trasa: Genua - Civitavecchia (Rzym) - Palermo - Ibiza - Walencja - Marsylia armator: MSC Cruises
statek: MSC Seaside
termin wyjazdu: 27.04 - 04.05.2024 (8 dni)
długość rejsu: 8 dni
miejsce wylotu: Warszawa
8 280 zł/os.
16 560 zł razem
zobacz szczegóły
Włoskie wakacje z wizytą w Barcelonie i Prowansji - Rejs po Morzu Śródziemnym
Włoskie wakacje z wizytą w Barcelonie i Prowansji - Rejs po Morzu Śródziemnym

Trasa: Genua - Marsylia - Barcelona - Cagliari (Sardynia) - Neapol - Civitavecchia (Rzym) armator: Costa Cruises
statek: Costa Smeralda
termin wyjazdu: 26.07 - 02.08.2024 (8 dni)
długość rejsu: 7 dni
miejsce wylotu: Warszawa
8 450 zł/os.
16 900 zł razem
zobacz szczegóły
Wielkanoc na statku - Rejs po Morzu Śródziemnym z Korsyką
Wielkanoc na statku - Rejs po Morzu Śródziemnym z Korsyką

Trasa: Savona - Ajaccio - Marsylia - Barcelona - Palma de Mallorca - Palermo - Civitavecchia (Rzym) armator: Costa Cruises
statek: Costa Toscana
termin wyjazdu: 29.03 - 06.04.2024 (9 dni)
długość rejsu: 8 dni
miejsce wylotu: Warszawa

Rejsy statkiem po Morzu Śródziemnym z polskim pilotem

Rejsy statkiem po Morzu Śródziemnym są najpopularniejszym kierunkiem wśród rejsów wycieczkowych z polskim pilotem. Powodów jest wiele: ciepły klimat, długi sezon, urozmaicony krajobraz naturalny oraz wiele atrakcji turystycznych. Jako jedyne morze śródlądowe na świecie otoczone jest lądami leżącymi na trzech kontynentach Starego Świata: Europy, Azji i Afryki. Dostęp do niego ma ponad 20 krajów, dając ogromny wybór z proponowanych przez armatorów tras rejsów morskich. Przepiękne widoki, jakie oferuje Morze Śródziemne, usatysfakcjonują najbardziej wymagających. Ci z Państwa, którzy lubią podczas urlopu łączyć leniwy wakacyjny odpoczynek ze zwiedzaniem, spędzą niezapomniane chwile wakacji. Szereg wygód, które oferuje każdy ze starannie wybranych przez nasze biuro podróży luksusowych statków, happy hours i inne promocje dostępne na pokładzie oraz opcja all inclusive są gwarancją najlepszego wypoczynku. W korzystnych cenach oferujemy wycieczki fakultatywne – to Państwo decydują o intensywności zwiedzania podczas swoich wczasów. Zapraszamy!

 

czytaj dalej...
„Świat jest zbyt wielki, aby wciąć przebywać w jednym miejscu”
Autor nieznany

Rejsy wycieczkowe Morze Śródziemne to jeden z najpopularniejszych wyborów turystycznych. Powodów jest wiele: ciepły klimat, długi sezon, urozmaicony krajobraz naturalny oraz wiele atrakcji turystycznych. Jako jedyne morze śródlądowe na świecie otoczone jest lądami leżącymi na trzech kontynentach Starego Świata: Europy, Azji i Afryki. Dostęp do niego ma ponad 20 krajów, dając ogromny wybór z proponowanych przez armatorów tras.

Rejs po Morzu Śródziemnym - opis regionu:

Region Morza Śródziemnego połączony jest więzami historycznymi, kulturowymi, politycznymi i handlowymi. Bliższe poznanie bogatej historii oraz różnorodności kulturowej nie byłoby możliwe w trakcie zwykłej wycieczki objazdowej z codzienną zmianą hotelu i nieustannym pakowaniem walizki. Dzięki niewielkim odległościom między portami,statek codziennie zawija do innego portu, umożliwiając tym samym odwiedzenie nawet 6 państw w trakcie tygodniowego rejsu po Morzu Śródziemnym.

Kiedy wybrać się w rejs po Morzu Śródziemnym?

Klimat Śródziemnomorski cechują długie, ciepłe i suche lata z temperaturami powyżej 20 C oraz bardzo łagodne i krótkie zimy, podczas których temperatura nie spada poniżej 0 C. Średnia temperatura najcieplejszego miesiąca wynosi ok. 20 C, natomiast najchłodniejszego ok. 10 C. Opady występują głównie w półroczu zimowym od listopada do kwietnia, w okresie letnim są znikome.

Dlatego na rejsy wycieczkowe po Morzu Śródziemnym najlepiej wybrać się w okresie wakacyjnym i „okołowakacyjnym” od kwietnia do października, gdy pogoda jest najlepsza. Termin rejsu powinien również zależeć od jego trasy. Rejsy po Morzu Śródziemnym odbywają się jednak przez cały, można więc wybrać dowolny, najlepszy dla siebie termin.

Jaką wybrać trasę rejsu?

Najczęściej spotykanymi propozycjami są rejsy okrężne – przeważnie 8-dniowe, choć istnieją również 10, 14-dniowe. Występują także dłuższe rejsy po Morzu Śródziemnym w jedną stronę, podczas których statki wypływają z jednego kraju, a kończą rejs w innym. Możemy wyróżnić dwie najbardziej charakterystyczne trasy:

  • Trasa zachodnia – rejsy statkiem po Morzu Śródziemnym zazwyczaj rozpoczynają się w takich portach jak: Barcelona, Genua oraz Civitavecchia (niedaleko Rzymu). Najczęstsze trasy wpływają do portów tych właśnie miast,  a dodatkowo obejmują jedną z wysp Balearów (np. Majorkę lub Ibizę). Następnie kolejne porty na Sardynii, Korsyce, Sycylii czy Malcie. Z większych miast można wymienić Walencję, Marsylię oraz Livorno z którego można udać się na wycieczkę do Pizy czy Florencji.
  • Trasa wschodnia – punktami startowymi tej trasy jest Wenecja lub Civitavecchia. W trakcie rejsu statek cumuje w wybranych portach Adriatyku (np. Dubrownik, Split, Kotor, Bari) oraz na najpopularniejszych Wyspach Greckich (Kefalonia, Korfu, Mykonos, Santorini, Rodos).

Oprócz tych tras warto także wspomnieć o ciekawych propozycjach armatorów:

  • Rejsy po Wyspach Greckich – rejs rozpoczyna się w Lavrion lub Piraus (niedaleko Aten) lub w Turcji (Istanbul i Kusadasi). Oprócz najpopularniejszych wysp w Grecji (Kefalonia, Korfu, Mykonos, Santorni, Rodos) statki zatrzymują się także na Krecie oraz Cyprze. Trasa ta wyróżnia się postojami w portach na mniejszych wyspach np. Kos, Hydra, Symi, Paros, Ios. Żeby zwiedzić te wyjątkowe miejsca, do których nie dociera każdy, należy wybrać armatora z mniejszymi statkami np. Celestyal Cruises, Variety Cruises lub żaglowce Star Clippers. Są one w stanie wpłynąć do większości portów, które są niedostępne dla megastatków. Rejsy te organizowane są w wakacje (czerwiec – wrzesień).
  • Rejsy z nutą orientu – są to dłuższe 10-14-dniowe rejsy, które oferują postój na kontynencie azjatyckim w Izraelu (Hajfa, oraz Ashod – skąd można wybrać się do Jerozolimy lub stolicy Tel Awiw) oraz na kontynencie Afrykańskim w Maroko (Casablanca – skąd można zwiedzić Rabat i Marakesz), w Tunezji czy Egipcie. Dodatkowo statek cumuje do licznych portów Hiszpanii i Portugalii, a także na Wyspach Kanaryjskich (Gran Canaria, Teneryfa czy Madera). Ze względu na pogodę warto wybrać się w rejs statkiem jesienią.

Rejs + wypoczynek:

Idealnym rozwiązaniem na niezwykłe wakacje jest połączenie rejsu po Morzu Śródziemnym z wypoczynkiem lub zwiedzaniem i wypoczynkiem. Proponujemy wyjątkowe trasy rejsów rozpoczynające się w mniejszych portach np. rejs po na Wyspach Kanaryjskich z możliwością wydłużenia wyjazdu o kilkudniowy pobyt w luksusowym hotelu. Kolejną propozycją są rejsy po Wyspach Greckich z wypoczynkiem na jednej z nich. Proponujemy także trasę zachodnią w połączeniu z pobytem w Hiszpanii lub przelotem na Majorkę, Sardynię, a także Sycylię.

Rejs statkiem po Morzu Śródziemnym z polskim pilotem:

Kierunek Morza Śródziemnego jest najpopularniejszy wśród proponowanych rejsów z opieką polskiego pilota. Pilot towarzyszy Państwu przez cały rejs od wylotu z Polski, a na statku pełni funkcję polskiego rezydenta. Dodatkowo organizowane są wycieczki fakultatywne z polskojęzycznymi przewodnikami.

Jakiego armatora wybrać?

Rejsy statkiem po Morzu Śródziemnym są w ofercie prawie każdego armatora, jednak pod względem proponowanych tras prowadzą: MSC Cruises, Costa Cruises, Pullmantur, a także Royal Caribbean International i Celebrity Cruises. Armatorzy specjalizujący się w rejsach po Wyspach Greckich to: Celestyal Cruises, Variety Cruises oraz Star Clippers.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego biura podróży. Organizujemy również rejs po Karaibach > https://www.um24.pl/rejsy/karaiby lub rejs po fiordach norweskich.

Zostaw kontakt. Odezwiemy się do Ciebie.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail ..więcej..mniej
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w ..więcej..mniej
Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. 694 708 976
(+48) 71 729 37 52
607 322 035
info@um24.pl

Katalog 2023

Katalog 2023 UniqueMomements
Katalog online Zobacz 

Zapisz się do newslettera

Wypełnij formularz i odbierz kod rabatowy na 300 zł i otrzymuj najnowsze informacje oraz najciekawsze oferty egzotycznych podróży, rejsów wycieczkowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej ..więcej..mniej
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku ..więcej..mniej

Aktualna pogodaCiśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 18.5 km/h
Deszcz: 0 mm
7°
Aktualna pogoda