Fiordy Norweskie Rejsy - wycieczka statkiem

Każdy z oferowanych przez nasze biuro podróży rejsów wycieczkowych z polskim pilotem po Fiordach Norweskich to niepowtarzalna okazja do podziwiania najbardziej malowniczych zatok otoczonych stromymi, skalistymi i majestatycznymi klifami wprost z luksusowego statku. Główną atrakcją morskiego rejsu statkiem są nie tylko postoje w porcie pozwalające na bliższe poznanie tej krainy, ale także panoramiczne przepłynięcia przez najbardziej urzekające fiordy norweskie takie jak: Nærøyfjord, Sognefjord, Lysefjord i Geirangerfjord, znajdujące się na zachodnim wybrzeżu Norwegii. To właśnie wtedy ekskluzywne statki wycieczkowe wpływają w głąb tego cudu natury, a otaczające fiord góry są tak blisko, że niemal można ich dotknąć. Dlatego wycieczka statkiem oferuje niezapomniane wrażenia. Podczas urlopu mają Państwo okazję zobaczyć także bardzo atrakcyjne, ale bardzo dzikie i mało turystyczne. Rejsy morskie all inclusive to wczasy pośród Fiordów Norweskich w najlepszej cenie. Zapraszamy do  zarezerwowania wakacji życia w najlepszych cenach.

czytaj dalej...
"Nie możesz przepłynąć morza, stojąc na brzegu i wpatrując się w wodę."
Rabindranath Tagore

Rejs po Fiordach Norweskich to niepowtarzalna okazja do podziwiania najbardziej malowniczych zatok otoczonych stromymi, skalistymi i majestatycznymi klifami. Główną atrakcją rejsu są nie tylko postoje w porcie pozwalające na bliższe poznanie tej krainy, ale także panoramiczne przepłynięcia przez najbardziej urzekające fiordy takie jak: Nærøyfjord, Sognefjord, Lysefjord i Geirangerfjord, znajdujące się na zachodnim wybrzeżu Norwegii. To właśnie wtedy statki wycieczkowe wpływają w głąb tego cudu natury, a otaczające fiord góry są tak blisko, że niemal można je dotknąć.

Rejs po Fiordach Norweskich - opis regionu:

Norwegia jest jednym z najbardziej wysuniętych na północ krajów świata i jednocześnie jednym z najbardziej górzystych. Głównym skojarzeniem z Norwegią są fiordy i to właśnie im kraj zawdzięcza swój szczególny urok. Ogromne rozpadliny skalne, przez które morze wdziera się głęboko w ląd, rozszczepiają krajobraz wybrzeża na całej długości. Jednak Norwegia to nie tylko fiordy. To także Lofoty, Przylądek Północny i coraz popularniejsze wyprawy na archipelag Svalbard. Te mało mówiące nazwy to najczęstsze destynacje rejsów po Skandynawii. 

Rejs po Fiordach – klimat i pogoda:

Skandynawia najczęściej kojarzy się z zimnym klimatem i wiecznie zalegającym śniegiem. Jednak dzięki łagodnemu prądowi zatokowemu oraz ciepłym prądom powietrza panuje tutaj przyjemny klimat, biorąc pod uwagę fakt, że leży ona na ten samej szerokości geograficznej co Alaska, Grenlandia i Syberia. Wbrew pozorom, latem klimat w Norwegii jest podobny do polskiego, jednak różnica temperatur pomiędzy południem, a północą kraju jest dużo większa niż w przypadku Polski. Tutejszy klimat dostarcza dodatkowe atrakcje takie jak białe noce w czerwcu i lipcu czy zorze polarne od września do marca.

Kiedy wybrać się w rejs po Fiordach?

Rejsy po Fiordach Norweskich ze względu na temperatury oraz pokrywę śnieżną odbywają się tylko w miesiącach wakacyjnych i okołowakacyjnych od maja do września. Ze względu na wysokie zainteresowanie tym kierunkiem polecamy rezerwować ten kierunek z większym wyprzedzeniem. 

Jaką wybrać trasę rejsu po Skandynawii ?

Wśród rejsów po fiordach w Norwegii czy całej Skandynawii, najpopularniejsze są 8 dniowe trasy rozpoczynające się w Niemczech, Dani lub Holandii wiodące po najbardziej znanych Skandynawskich miastach: Kopenhaga, Oslo, Stavanger, Bergen oraz wpływające do malowniczych  miejscowości Flam, Geiranger i Alesund schowanych w głębi fiordów. Część rejsów rozpoczyna się od razu w Norwegii, dlatego też dla osób mieszkających na północy Polski dobrym pomysłem jest skorzystanie z promu do Norwegii zamiast lotu. Dla osób, które chcą jeszcze bliżej poznać niesamowite krajobrazy polecamy dłuższe 10-15 dniowe rejsy dopływające aż do północnej Norwegii, których trasy wiodą także przez Lofoty – niesamowity archipelag wysp na Morzu Norweskim, aż do Przylądka Północnego – jednego z najdalej wysuniętych na północ punktów Europy. Coraz większą popularnością cieszą się także wyprawy po Norwegii, Islandii i archipelagu Svalbard z największą wyspą Spitsbergen. Na archipelagu należącym do oddalonej o 800 km Norwegii znajdują się lodowce, które podczas zorzy polarnej tworzą niesamowite widowisko.

Trasy wiodą przez największe i najpiękniejsze Fiordy:

  • Lysefjord (wpływając do Stavanger) - to jeden z najbardziej wysuniętych na południe fiordów. Słynie z malowniczych krajobrazów, a także z Preikestolen – niezwykłej formacji skalnej przypominającej ambonę, wznoszącą się na wysokość 604 metrów nad Lysefjordem.
  • Nærøyfjorden (wpływając do Flam) - to jeden z piękniejszych norweskich fiordów. Znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. W najwęższym miejscu Nærøyfjord ma tylko 250 metrów szerokości. Tym większe wrażenie robią ogromne góry, które go otaczają. 
  • Sognefjorden (wpływając do Flam) - jest jednym z najdłuższych (203 km) oraz najgłębszych (1308 m) fiordów na świecie.
  • Trondheimsfjorden (wpływając do Trondheim) - trzeci pod względem długości fiord w Norwegii (130 km). Na jego brzegu leży m.in. Trondheim, dawna stolica państwa wikingów.
  • Geirangerfjorden (wplywając do Geiranger) - na północy krainy fiordów znajduje się kolejna perełka wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Geirangerfjord. Otoczony majestatycznymi górami i zasilany potężnymi wodospadami fiord od lat cieszy się niezmienną popularnością wśród turystów. 

Fiordy Norweskie wycieczki:

Do najciekawszych wycieczek w trakcie rejsu po Fiordach Norweskich należą:

  • przejazd koleją Flamsbaną, której trasa uznawana jest za jedną z najbardziej atrakcyjnych widowiskowo na świecie,
  • panoramiczna wycieczka niesamowicie krętą Drogą Orłów wraz z wjazdem na Górę Dalsniba z której rozciąga się widok na Fiord Geiranger oraz sąsiednie góry i jeziora,
  • rejs małym statkiem w głąb fiordu Lysefjord, skąd podziwiać można liczne wodospady oraz Preikestolen, czyli wystającą półkę skalną zwaną amboną,
  • dla aktywnych proponujemy widok z góry podczas wycieczki górskiej na ten majestatyczny klif. 

Rejs statkiem po Fiordach Norweskich z polskim pilotem:

Rejsy po Fiordach Norweskich są coraz częściej wybieranym kierunkiem w Polsce. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów proponujemy rejsy po fiordach z polskim pilotem. 

Jakiego armatora wybrać?

Armatorzy Holland America Line, MSC Cruises, Cunard Line oraz Costa Cruises posiadają najszerszą ofertę rejsów po Skandynawii. Wśród nich możemy znaleźć rejsy po Fiordach Norweskich, rejsy do Szwecji oraz rejsy po Bałtyckich stolicach. 

Zostaw kontakt. Odezwiemy się do Ciebie.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. 694 708 976
+48 71 311 96 03
607 322 035
info@um24.pl

Katalog 2019

Katalog 2019 UniqueMomements
Katalog online Zobacz 
Katalog tradycyjny

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj najnowsze informacje i najciekawsze
oferty egzotycznych podróży

Aktualna pogodaCiśnienie: 1024 hPa
Wiatr: 18.36 km/h
Deszcz: 0 mm
27°
Aktualna pogoda
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij