Bezpieczne rejsowanie z Costa Cruises

Czy również stęskniliście się za wakacjami na morzu? Mamy zatem dobrą wiadomość! Włoski armator Costa Cruises zapowiedział, że już od 15 sierpnia pierwsze statki wypłyną w rejs po Morzu Śródziemnym. W związku z trwającą pandemią COVID-19 zostały wdrożone odpowiednie procedury operacyjne. Wraz z Cruise Lines International Association (CLIA), Zespołem ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa oraz grupą niezależnych ekspertów naukowych, armator wprowadził szereg procedur, z zachowaniem największej staranności i wszelkich środków ostrożności, tak aby mógł cieszyć się spokojnym i bezpiecznym wypoczynkiem na morzu.

Statek wycieczkowy Costa Cruises

Bezpieczeństwo ponad wszystko! Zapoznaj się z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa na statkach Costa Cruises.

Usługi online

W celu zagwarantowania maksymalnego bezpieczeństwa podczas interakcji między gośćmi a załogą statku, zostały wdrożone najlepsze rozwiązania technologiczne i cyfrowe, zarówno na lądzie jak i na statku. Pasażerowie będą mieć możliwość odprawy online przed wejściem na statek oraz wypełnienia kwestionariusza nt. stanu zdrowia przez Internet. Natomiast za pośrednictwem aplikacji MyCosta rezerwacja atrakcji na pokładzie przebiegnie sprawniej i bezpieczniej niż dotychczas!

Procedury bezpieczeństwa w terminalu

Podczas wchodzenia i schodzenia ze statku zostaną wdrożone ważne procedury bezpieczeństwa i zapobiegania dla wszystkich gości oraz załogi – sprawdzanie temperatury ciała oraz obowiązek noszenia maseczek ochronnych. Odprawa przebiegnie w znacznie szybszy sposób - pasażerowie będą mogli odprawić się online już na 72h przed wejściem na statek. W terminalu będą także obowiązywały zasady o utrzymaniu dystansu społecznego. 

Dystans społeczny

Na pokładzie statku należy przestrzegać bezpiecznych odległości i zachowywać dystans społeczny. Ponadto, maksymalna liczba pasażerów przebywających na tym samym rejsie została znacznie zmniejszona. W wyznaczonych strefach rozrywki i relaksu również będą obowiązywały limity przebywających tam pasażerów.

Dezynfekcja na statku

Zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne obszary publiczne na statku oraz toalety ogólnodostępne będą dezynfekowane kilka razy dziennie za pomocą środków odkażających. Ponadto, kabiny będą czyszczone i poddawane procesowi odkażania codziennie. Nie będzie możliwe zakwaterowanie gości w kabinie, która wcześniej nie przeszła dezynfekcji. Procedury higieniczno-sanitarne są oparte na normach zatwierdzonych przez Światową Organizację Zdrowia.

Dezynfekcja statku
Dezynfekcja statku
Kucharz podczas rejsu
Kucharz podczas rejsu
Bezpieczeństwo w restauracjach

W celu zapewniania całkowitego bezpieczeństwa w trakcie posiłku, przestrzeń między stolikami została zaprojektowana w taki sposób, aby każdy z gości czuł się komfortowo. Ponadto, dostęp do głównych restauracji będzie kontrolowany, aby uniknąć zgromadzeń. Możliwy będzie tylko i wyłącznie serwis à la carte. Potrawy i napoje będą serwowane przez obsługę restauracji. Dodatkowo, zostanie wprowadzona funkcja menu online, które wyświetli się na telefonach po ówczesnym zeskanowaniu kodu QR w restauracji lub barze. Niezmiennie, będą stosowane najsurowsze protokoły bezpieczeństwa w procesach zaopatrzenia i przetwarzania żywności.

Środki bezpieczeństwa

W terminalu oraz we wszystkich ogólnodostępnych strefach na pokładzie statku zostaną umieszczone liczne dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Zgodnie z obowiązującymi włoskimi przepisami, załoga statku zostanie wyposażona w niezbędny sprzęt ochronny.

Protokoły bezpieczeństwa dla załogi

Costa Cruises zaostrzyła i wzmocniła procedury higieniczne, których musi przestrzegać załoga. Przed i po każdej zmianie, personel pokładowy będzie przechodzić kontrolę mierzenia temperatury ciała. Pracę podejmują jedynie osoby bez żadnych oznak chorobowych. Ponadto, zostanie przeprowadzone specjalne szkolenie personelu w zakresie przestrzegania protokołów bezpieczeństwa i praktyk, zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi higieny i zdrowia. Przeszkolona załoga statku zadba o bezpieczeństwo i komfort podróży.

Opieka medyczna podczas rejsu
Służba medyczna na pokładzie i lądzie

Wszystkie statki Costa Cruises są wyposażone w centrum medyczne z wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzami oraz pracownikami służby zdrowia. W celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19, personel medyczny jest stale informowany w zakresie protokołów i standardów opieki zdrowotnej.

wróć

Social Media
Blog
Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij