Kuba Last Minute All Inclusive

Karaibskie klimaty: turkusowa ciepła woda, biała piaszczysta plaża i słońce, słońce, słońce! A do tego zmysłowa salsa, muzyka Buena Vista Social Club, plantacje tytoniu, Cuba Libre i kolonialne budynki Hawany. To właśnie Kuba - największa spośród karaibskich wysp, rozsławiona na cały świat dzięki swej burzliwej historii i niepowtarzalnemu urokowi. Miejsce idealne na wczasy last minute. Turystyczny urok Kuby przyciąga wielbicieli wypoczynku w egzotycznym klimacie. Starannie wybrane przez nas luksusowe hotele oferują zakwaterowanie o wysokim standardzie oraz udogodnienia dla dorosłych, jak i dzieci. W większości obiektów animatorzy dbają o rozrywkę dla najmłodszych, co pozwala rodzicom na chwilę czasu dla siebie. Oferty all inclusive naszego biura podróży to idealnie zaprojektowany urlop. O Państwa komfort dbamy od pierwszych chwil podróży - zapewniamy bezpośredni lot samolotem, całodzienne wyżywienie, dostęp do obiektów sportowych i moc atrakcji. Kuba last minute to egzotyka w najniższej cenie. Zapraszamy do skorzystania z promocji na ekskluzywne wakacje na Karaibach.

czytaj dalej...

Wczasy Last Minute na Kubie

Aby na własne oczy zobaczyć ten kolorowy i różnorodny kraj należy pamiętać, że polscy obywatele przy wjeździe na terytorium Republiki Kuby zobowiązani są do posiadania wizy tzw. Karty Turysty. Karta jest wystawiana wyłącznie w celach turystycznych i jest ważna przez 30 dni od momentu przekroczenia granicy. Na załatwienie wszystkich formalności związanych z wyrobieniem Tarjeta de Turista powinniśmy zarezerwować sobie przynajmniej tydzień. Jest to czas w którym karta zostanie wystawiona i przesłana kurierem na adres domowy. W zależności od okresu naszej podróży bezpieczniej zająć się formalnościami z dwutygodniowym wyprzedzeniem. W sezonie świąteczno-noworocznym, w wakacje czy długie weekendy czas doręczenia przesyłek kurierskich często ulega wydłużeniu.

Wybierając wakacje na Kubie last minute nie musimy martwić się o obowiązkowe szczepienia, ponieważ nie są one wymagane. Zachęcamy jednak do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczącymi zdrowia i zalecanych szczepień dla osób podróżujących na Kubę.

Jeśli mamy już Kartę Turysty to nic nie stoi na przeszkodzie żeby spakować walizki i wyruszyć w podróż Kuba last minute!

Kuba Last Minute – termin, pogoda, warunki

Pogoda na Kubie sprzyja wyjazdom last minute do karaibskiego raju praktycznie przez cały rok.
Są okresy bardziej lub mniej polecane, ale w zasadzie w każdym miesiącu można spędzić na wyspie wymarzone wakacje, ponieważ zawsze jest tam ciepło i słonecznie. Ze względu na tropikalny klimat wyróżnić możemy dwie pory roku: suchą i mokrą. Pora sucha trwa od listopada do kwietnia, choć również wtedy mogą zdarzyć się przelotne deszcze. Natomiast pora mokra przypada na miesiące od maja do października, kiedy to zdarzają się intensywne krótkotrwałe opady zazwyczaj w godzinach popołudniowych. Od końca sierpnia do końca października mogą również przechodzić przez wyspę burze tropikalne i huragany, jednakże występowanie tych groźnych zjawisk pogodowych nie jest regułą i nie występuje każdego roku.

Jeżeli kochamy upalną pogodę i lubimy błogi wypoczynek na plaży to idealnym czasem na wyjazd last minute Kuba będą letnie miesiące. Pomimo przelotnego deszczu zawsze jest gorąco i słonecznie. Natomiast w zimowych miesiącach warto wyruszyć na eksplorację Kuby. W ciągu dnia temperatury nie są bardzo wysokie, co sprzyja zwiedzaniu i odkrywaniu architektonicznych i przyrodniczych perełek wyspy.

Co lepsze – first czy last minute na Kubie?

Aby odpowiednio do naszych oczekiwań wybrać ofertę wyjazdu na Kubę należy wziąć pod uwagę kilka istotnych informacji. Najlepsze hotele w Varadero – największym na całych Karaibach nadmorskim kurorcie, zwłaszcza w wysokim sezonie, zazwyczaj są już całkowicie zarezerwowane na 1-2 miesiące przed terminem wyjazdu. W szczególności dotyczy to polecanych przez nasze biuro hoteli Melia Las Amiericas, Paradisus Princesa del Mar, Iberostar Bella Vista czy Ocean Vista Azul. Wolne miejsca zostają tylko albo w najdroższych typach zakwaterowania albo w hotelach o niższym standardzie.

Dlatego myśląc o wczasach na Kubie, zalecamy zakup wyjazdu z wyprzedzeniem i skorzystanie z przywilejów rezerwacji first minute. Przy wcześniejszej rezerwacji będziemy mieć gwarancję miejsc w bardzo dobrych hotelach i możliwość wyboru spośród każdego typu zakwaterowania. A dodatkowo będziemy mogli skorzystać ze zniżki za wcześniejszą rezerwację, która może sięgać nawet 20% wartości ceny wybranego pokoju czy apartamentu.

Ponadto jeśli chcemy potańczyć salsę z przyjaciółmi lub spędzić kubańskie wakacje w gronie całej rodziny to lepszym rozwiązaniem jest zakup wyjazdu z wyprzedzeniem i uniknięcie sytuacji, w której może zabraknąć miejsc w samolocie dla wszystkich. Wcześniejsza rezerwacja pozwala nam także na znalezienie atrakcyjnych cenowo biletów lotniczych i skorzystanie z promocji oferowanych przez linie lotnicze. Najatrakcyjniejsze cenowo przeloty możemy zaoferować na 3-5 miesięcy przed wyjazdem.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij