Dominikana

Dominikana wakacje

 DOMINIKANA - a właściwie Republika Dominikany, położona jest na wyspie Haiti i zajmuje 2/3 jej powierzchni. W basenie Morza Karaibskiego to drugie co do wielkości państwo – po Kubie. To właśnie tutaj do brzegów Nowego Świata dobił w 1492 roku Krzysztof Kolumb – dzięki temu w stolicy kraju, Santo Domingo, można podziwiać wielowiekowe kolonialne budynki Ameryki. Wyspa to także najstarsze europejskie osiedle na Nowym Kontynencie.

Kraj jest bardzo różnorodny pod względem przyrody – możecie się opalać na pięknych, piaszczystych plażach, pływać w malowniczych lagunach, a na aktywnych czekają niesamowite wrażenia w wysokich górach i gęstej dżungli. Jeśli preferujecie relaks i spokojny wypoczynek, wybierzcie jedno z wybrzeży, gdzie znajduje się najwięcej hoteli oraz atrakcji turystycznych: Punta Cana, Samana lub Costa Dorada.

Dominikana

 Na Dominikanie panuje klimat zwrotnikowy gorący. Na wschodnim wybrzeżu (wspomniana Punta Cana oraz Samana) okresem najlepszej pogody są terminy od października do kwietnia. Opady deszczu są wtedy niewielkie, a temperatura oscyluje w granicach 30°C. Wycieczka na Dominikanę to idealny przepis na ucieczkę przed zimową chandrą!

Saona Dominikana

Zapraszamy!

Dominikana wakacje urlop

 

wróć

Social Media
Blog
Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij