wrzesień 2018

10 rzeczy jakie można robić na Filipinach!

10 rzeczy jakie można robić na Filipinach!
Dziesięć pomysłów na zwiedzanie Filipin - co zobaczyć, gdzie wybrać się na wycieczkę. Poznaj Filipiny od każdej strony! Plażowanie i zwiedzanie.

Plaże na Boracay 

Plaża Boracay

Niekończące się plaże, błękitne niebo, krystaliczna woda! To tylko część tego, czego możemy spodziewać się po wyspie Boracay na Filipinach. Na tej wyspie przeżyjemy całonocne imprezy z pokazami ognia, akrobacji i muzyką na żywo, a w czasie dnia, poza plażowaniem, można także nurkować, żeglować łodzią, uprawiać kitesurfing oraz wiele innych sportów wodnych!

Zaczarowana rzeka na Boracay

Magiczna rzeka

To miejsce koniecznie trzeba zobaczyć - prawdziwy cud natury. Bezszelestna, spokojna i cudownie przejrzysta woda tworzy tu idealne miejsce do pływania. Jeśli jednak boisz sie olbrzymiej głębokości (87 metrów) zawsze można wybrać się na wyprawę łodzią. Podczas rejsu warto sypnąć trochę dostępnej na łodzi karmy dla rybek aby moć z bliska podziwiać ich kolory i róznorodność.

Jaskinia Sumaguing

Jaskinia Sumaguing

Niesamowita jaskinia i znakomite miejsce dla miłośników fotografii - gdzie podczas błysków fleszy ujawniają się niezywkłe skalne formacje oczarowujące swoimi kształtami, kolorystyka, formą oraz grą świateł! Kto tu nie był - nie uwierzy, że takie miejsce istnieje!

Wspinaczka na górę Pulag

góra Pulag - morze chmur

Podczas wspinaczki w ciągu dnia otoczą Was chmury byście finalnie znaleźli się wysoko ponad nimi! Wspaniałe widoki na zachodzące ponad chmurami słońce to coś wyjątkowego co trzeba zobaczyć! Po zachodzie słońca widok drogi mlecznej na krystalicznie czystym niebie nie zakłócany światłami miasta jest nie do oddania nawet na najlepszej fotografii.

Zwiedzanie wyspy Coron

Wyspa Coron

Jedna z najpopularniejszych wysp na Filipinach oraz jedno z najlepszych miejsc do nurkowania wsród tajemniczych zatopionych wraków! Jeśli chcecie się poczuć jak archeolog w dawnych czasach - koniecznie załóżcie akwalung i zanurkujcie w tutejszych wodach.
Należy też wspomnieć, że wyspa jest również znana z wysokich wapiennych skał, rozległych białych plaż, krystalicznie czystej i przejrzystej wody, bogactwa podwodnego życia, wspaniałych koralowych ogrodów oraz egzotycznego lasu tropikalnego.

Słynna ulica Calle Crisologo

ulica Calle Crisologo - Filipiny

Zapraszamy na spacer ulicą Calle Crisologo! Nie, nie teleportowaliście się w czasie do XVI wieku! Budynki pochodzą własnie z tych czasów! Zbadaj stare budynki, zrób ogromną ilość selfie i zjedz coś w jednej z niezliczonej ilości tutejszych restauracji. Dla zmęczonych podróżą dostępny jest nawet powóz konny, który zawiezie Was prosto we wskazane miejsce!

Nurkowanie w Tubbataha Reefs Natural Park

Park Tubbataha Reefs

Jeśli chcesz zobaczyć jedną z najbardziej zróżnicowanych, bogatych i świetnie zachowanych raf na świecie koniecznie odwiedź Tubbataha Reefs Natural Park! Wizyta w tym unikalnym i nienaruszonym ludzką działalnoscią miejscu dostarczy niespotykanych wrażeń obcowania z lokalna florą i fauną, które zapamiętacie do końca życia!

Tarasy ryżowe

Tarasy ryżowe Banaue Rice Terraces

Tu nie ma windy - czeka Was długie wejście po schodach ale widok ze szczytu jest powalający. Tarasy ryżowe zostały tutaj zbudowane ponad dwa tysiace lat temu! Niesamowite miejsce!

Podziemna rzeka w Puerto Princesa - podziemna trasa turystyczna

Podziemna rzeka Puerto Princessa Filipiny


Przygotujcie się na jedną z najbardziej niezwykłych przyrodniczych sensacji! Prawdziwa rzeka płynąca głęboko pod ziemią! Organizowane są po niej rejsy z przewodnikiem podczas których wraz z biegiem rzeki przepłyniecie niesamowitymi jaskiniami pełnymi nietoperzy i zapierających dech skalnych formacji!

Pływanie z rekinami wielorybimi!

rekiny wielorybie

Te delikatne i pełne gracji giganty na szczęscie nie są ludojadami i zadowalają się planktonem, skorupiakami i drobnymi rybami. Niesamowite wrażenia dla spragnionych naprawdę bliskiego kontaktu z dziką naturą! 

Zapraszamy na Filipiny!

Zobacz inne przykłady organizowanych przez nas wycieczek i atrakcji na Filipinach!

 

wróć

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij