RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Blog

Czy zastanawialiście się kiedyś skąd pochodzi najlepsza herbata na świecie ?

Tym razem spróbujemy Was zabrać w podróż do miejsca pełnego kolorów, przypraw i słynnej cejlońskiej herbaty. Podczas pobytu na Sri Lance, bo o niej mowa będzie okazja poznać największe sekrety, które skrywa wyspa. Wiele miejsc na Sri Lance uznawane jest za Światowe Dziedzictwo UNESCO co powoduje, że powinna być na Waszej liście miejsc do zobaczenia. Ostatnie dni spędzicie w luksusowym 5 gwiazdkowym hotelu w opcji All Inclusive przy plaży, w południowo-zachodniej części wyspy. Przygotowałam opis najważniejszych atrakcji, które będą Was czekały podczas tej wyprawy i obiecuje, że będziecie zachwyceni ich różnorodnością.

Lokalny rybak
Lokalny rybak
Plaża
Plaża
Yala – Little Adam’s Peak – wodospad Rawana – Nuwara Eliya

Park Narodowy Yala to miejsce, gdzie przy odrobinie szczęścia podczas safarii zobaczyć można stada żyjących tam słoni, lampartów czy ptaków, które żyją jedynie na Sri Lance. Yalę cechuje różnorodność ekosystemu – znajdują się tam zarówno tereny suche, niemal pustynne, jak i tropikalne lasy i dżungla.

Little Adam’s Peak (1141 m n.p.m.), nazywana również ‘Punchi Sri Pada’, według wielu mieszkańców jest to góra, na której znajduje się odcisk stopy biblijnego Adama lub samego Buddy. Szczyt Adama nazywany bywa też Samanalakande, czyli górą na którą motyle przybywają, by umrzeć. Z góry rozpościerają się wspaniałe widoki (wejście oraz zejście trwa ok. 1,5 - 2h), a po drodze można podziwiać górski wodospad Rawana.  

Nuwara Eliya znajduje się na wysokości 1980 m Trasa prowadzi przez górzyste, porośnięte gęstą roślinnością tereny regionu Ella. Nuwara Eliya, zwana jest także „Małą Anglią”, położona jest wśród wzgórz i plantacji herbaty, a charakterystyczne dla tego miejsca są liczne opady, mgła i chłodny klimat

 

Park Narodowy Yala
Park Narodowy Yala
Little Adam’s Peak
Little Adam’s Peak
Ramboda – Plantacja herbaty – Peradeniya – Kandy

Wodospad Ramboda ma ma 109 m wysokości i jest 11. najwyższym wodospadem na Sri Lance. Słynne cejlońskie plantacje i fabryki herbaty, znajdują się w środkowo- południowej części wyspy. Podczas zwiedzania zobaczyć można, w jaki sposób uprawiane i zbierane są liście tego słynnego krzewu.

Królewskie Ogrody Botaniczne Peradeniya – to właśnie tam znajduje się słynna aleja drzew, na których wiszą tysiące ogromnych, owocożernych nietoperzy. Prócz tego ma terenie ogrodu można zobaczyć niezliczone odmiany orchidei, palm, bambusów, a także polski akcent – drzewko zasadzone w 1960 roku przez premiera PRL Cyrankiewicza.

W Kandy znajduje się najświętsze miejsce Sri Lanki – Dalada Maligawa, czyli świątynia, w której przechowywana jest relikwia Zęba Buddy. W Kandy organizowane są również słynne pokazy tradycyjnych tańców i muzyki lankijskiej.

Lankijskie pokazy tańca
Lankijskie pokazy tańca
Świątynia zęba Buddy
Świątynia zęba Buddy
Matale – Dambulla

Ogrody przypraw w Matale są miejscem, gdzie zobaczyć można, jak w naturalnych warunkach rosną tak egzotyczne rośliny, jak gałka muszkatołowa, cynamon, jaśmin, kakao czy sandałowiec. To właśnie podczas naszej wycieczki będzie niesamowita Lekcja Gotowania z użyciem przypraw i ziół z ogrodu. 

Skalna Świątynia Dambulla - jest to zespół wielu jaskiń, z których pięć udostępnionych jest do zwiedzania. Znajdziemy tam dziesiątki różnej wielkości posągów Buddy oraz wspaniałe malowidła ścienne. Całość kompleksu świątynnego wpisana jest na listę UNESCO.

Dambulla
Dambulla
Dambulla
Dambulla
Sigiriya [Lwia Skała] – Pinnawala [Sierociniec dla słoni]

Sigiriya to starożynta skalna twierdza.Wpisana jest na listę UNESCO i stanowi jedną z największych atrakcji Sri Lanki, a widoki ze szczytu w zupełności rekompensują trudy wspinaczki. Sigiriya (Lwia Skała) jest to forteca wybudowana półtora tysiąca lat temu na szczycie olbrzymiej skały, która góruje nad porośniętą dżunglą równiną.

Sierociniec dla słoni Pinnawala jest jedną z najbardziej charakterystycznych i lubianych przez turystów miejsc Sri Lanki. Jest to jedyne miejsce na świecie, gdzie zobaczyć można tak liczne stado tych majestatycznych zwierząt. Wszystkie słonie w Pinnawali zostały uratowane od śmierci, jaka niechybnie spotkałaby je na wolności (ze względu na wiek czy odniesione rany). Każdy ze słoni ma przydzielonego opiekuna, który odpowiada za jego zdrowie idobre samopoczucie.

Sierociniec dla słoni Pinnawala
Sierociniec dla słoni Pinnawala
Sigiriya [Lwia Skała]
Sigiriya [Lwia Skała]
Wyjazd grupowy już w październiku !!!

Co Was będzie czekało podczas wycieczki ?

- 5 nocy na Sri Lance (zwiedzanie), w tym między innymi:

  • wylęgarnia żółwi morskich w Kosgoda, wycieczka po mieście Galle
  • safari jeepami po Parku Narodowym Yala, zwiedzanie miasta Nuwara Eliya
  • plantacja herbaty, zwiedzanie miasta Kandy, Królewskie ogrody w Peradeniya
  • ogród przypraw w Matale (lekcja gotowania), Skalna Świątynia Dambulla
  • starożytna skalna twierdza-  Sigiriya, sierociniec dla słoni Pinnawala
- 2 noce + późne wykwaterowanie na wybrzeżu (wypoczynek) w 5* hotelu z All Inclusive 24h
- opieka polskiego pilota, na wyłączność grupy!
 
 

 

wróć

Social Media
Aktualności
Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.