RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Blog

Co zabrać na rejs po Ameryce Północnej?

Ekscytująca wizja urlopu na pokładzie wycieczkowca jest już coraz bliżej? Jeśli planujesz rejs do Ameryki, to być może zastanawiasz się co ze sobą zabrać. Mimo wyboru tak nietuzinkowej formy wypoczynku pamiętaj, że wakacje rządzą się swoimi prawami, więc zawartość walizki znacząco nie zmieni się w stosunku do standardowego wypoczynku w hotelu. Jest jednak kilka rzeczy, które warto wiedzieć, wybierając się w rejs statkiem do Ameryki. Przeczytaj nasz wpis, by dobrze przygotować się na tę niebanalną przygodę.                                                                                               

 

Rejs do Ameryki – co ze sobą zabrać?

Wybierając się w rejs statkiem do Ameryki, trzeba się odpowiednio przygotować. W gruncie rzeczy warto zabrać ze sobą wszystko to, co na zwykłe, zagraniczne wakacje. Potrzebne będą m.in.:

 • dokumenty tożsamości – paszport, dowód,
 • dokumenty od organizatora – umowa,
 • ubezpieczenie,
 • leki – szczególnie ważne dla osób, które chorują przewlekle. Choć na statku jest zapewniona pomoc medyczna, warto mieć pod ręką podstawowe leki.

Oprócz tego spakuj w walizkę wygodne ubrania, buty i ruszaj zdobywać świat!

Wycieczkowiec
Wycieczkowiec
Zachód słońca
Zachód słońca
Jak się przygotować na rejs statkiem do Ameryki?

Przed pierwszym rejsem do Ameryki koniecznie zapoznaj się z zasadami panującymi na pokładzie. Dzięki temu łatwiej i szybciej zaaklimatyzujesz się w nowym otoczeniu. Szczególną uwagę zwróć na:

 • zaokrętowanie – czyli wejście na statek, łączące procedury zameldowania w hotelu i weryfikacji bezpieczeństwa na lotnisku,

 • kartę pokładową – to wielofunkcyjny przedmiot, który stanowi kartę kabinową, dowód identyfikacyjny oraz metodę płatności. Możesz podpiąć kartę kredytową lub wpłacić depozyt gotówkowy, a pod koniec rejsu zostanie wykonane rozliczenie,

 • odpowiedni dress code – chociaż w ciągu dnia panuje dowolność, to podobnie jak w hotelu, do restauracji nie można wejść w stroju plażowym. Wieczorami, a zwłaszcza podczas wieczoru kapitańskiego obowiązuje ubiór elegancki, tj. marynarki i suknie. Z kolei noce na morzu potrafią być zimne, dlatego zadbaj o ciepłe ubrania.

 • palenie papierosów – możliwe jest tylko w specjalnie do tego przeznaczonych strefach, poza którymi obowiązuje bezwzględny zakaz palenia.

By być na bieżąco z wydarzeniami na statku, każdego wieczoru otrzymasz gazetkę pokładową, która zawiera program na kolejny dzień i wydarzenia, takie jak zajęcia sportowe czy taneczne, wieczorne imprezy i animacje. Dzięki temu rejs statkiem do Ameryki będzie nie tylko bogaty w eksplorowanie nowych miejsc, lecz także spotkania warte zapamiętania.

statek wycieczkowy Ameryka południowa
Wycieczkowiec
globus
Globus
Przeżywaj wyjątkowe momenty na swoich wymarzonych wakacjach

Nie ulega wątpliwości, że rejsy wycieczkowe to niebanalna forma wypoczynku, która – choć na pierwszy rzut oka wydaje się być podobna do standardowego urlopu w hotelu – ma dużo więcej do zaoferowania. To bowiem:

 • możliwość odwiedzenia wielu miejsc, miast i krajów podczas jednej podróży,
 • nietuzinkowa przygoda i poszerzenie perspektyw,
 • wygodne połączenie relaksu, rozrywki i zwiedzania wielu miejsc.

Unique Moment to biuro podróży Wrocław, organizujące nieprzeciętne wyjazdy, które zapamiętasz na całe życie. Jeśli wizja rejsu do Ameryki na pokładzie ogromnego wycieczkowca jest dla Ciebie ekscytująca, to nasza oferta jest dla Ciebie. Proponujemy rejs po Karaibach, rejs Miami Bahamy, a także wyprawę na egzotyczne Hawaje. Rejs do Ameryki to cena uzależniona od wielu czynników takich jak wybór kabiny, wyżywienia oraz wariantu, dlatego w celu poznania szczegółów warto skontaktować się z organizatorem.

Wiemy, ile trwa rejs z Europy do Ameryki, dlatego by szybciej rozpocząć przygodę, do portu początkowego dostaniesz się samolotem. A może chcesz wybrać się w lokalną wyprawę? Świetną opcją będzie rejs po Morzu Śródziemnym, Wybierając tę formę wypoczynku, stawiasz nie tylko na coś nieoczywistego, lecz przede wszystkim dajesz sobie możliwość poszerzenia swojego bagażu doświadczeń o wspaniałą i ekscytującą przygodę. Zapraszamy!

wróć

Social Media
Aktualności
Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.