RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Blog

Czego nie można zabrać na rejs wycieczkowy?

Wybierając się na rejs statkiem wycieczkowym, trzeba się odpowiednio przygotować. Na pokładzie nie zawsze będzie możliwość dokupienia rzeczy – czasem zdarza się, że są tam sklepy, jednak ceny mogą być kosmiczne, a asortyment ograniczony. Dlatego lepiej zadbać o odpowiednio zaplanowaną listę przedmiotów do spakowania. Wiele osób w obawie przed tym, że czegoś zapomni woli zabrać więcej rzeczy, niż za mało. Pamiętaj jednak, że rejsy wycieczkowe – podobnie jak podróż samolotem – mają pewne zasady. Nie wszystko można zabrać ze sobą na pokład statku. W związku z tym podczas zaokrętowania może się zdarzyć, że niektóre rzeczy będą skonfiskowane. Co można zabrać ze sobą na rejs statkiem, a co jest bezwzględnie zabronione? Odpowiadamy!

 

Rejs statkiem wycieczkowym – czego ze sobą nie zabierać?

Na pokład statku zabrania się wnoszenia przedmiotów, które wpływają na bezpieczeństwo rejsu, gości lub załogi. Choć zasady nie są aż tak restrykcyjne jak podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku, to lista produktów zakazanych jest dość obszerna. Czego nie zabierzesz ze sobą na rejs statkiem?

Zapomnij o wniesieniu na pokład rzeczy, które są powszechnie uznawane za niebezpieczne. Nie ma tu wyjątków nawet dla przedmiotów, które mogą służyć samoobronie. Wszelkiego rodzaju broń i ostrza – za wyjątkiem niektórych przyborów kosmetycznych – lepiej zostaw w domu.

Warto zwrócić także uwagę na to, że alkohol, środki odurzające i inne niebezpieczne] substancje, nie będą zwrócone. Wyjątkiem jest alkohol zakupiony na pokładzie lub w odwiedzanych portach – ten najprawdopodobniej będzie zabrany do przechowania i oddany na zakończenie rejsu.

Tak naprawdę lista rzeczy, których nie będzie można zabrać ze sobą na pokład, jest otwarta. W zależności od uznania, że dany przedmiot może spowodować zagrożenie dla gości, załogi lub rejsu może być ona rozszerzona. W razie wątpliwości możesz skonsultować swoje obawy z organizatorem, a w praktyce podczas pakowania kieruj się zdrowym rozsądkiem.

Wycieczkowiec zachód słońca
Wycieczkowiec na tle zachodzącego słońca
Wycieczkowiec
Wycieczkowiec
Pokład statku – co warto wiedzieć?

Pokład statku to miejsce, które najbardziej tętni życiem. To tutaj odbywają się różne animacje, wczasowicze spędzają swój wolny czas, łapiąc promienie słońca lub przy barze. Podczas zaokrętowania podobnie jak na lotnisku każdy pasażer i jego bagaż jest prześwietlany, by zadbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników wydarzenia. Wybierając się na rejsy wycieczkowe, warto wiedzieć, że czas spędzony na pokładzie statku jest zbliżony to tego, co zazwyczaj robi się w hotelu. Jest to wspólna strefa, w której można dobrze się bawić, ale z poszanowaniem innych uczestników wydarzenia.

 

Wycieczkowiec
Wycieczkowiec
Wycieczkowiec na górzystym tle
Zachód słońca
Co zabrać ze sobą na rejs statkiem?

Kwestia tego co zabrać ze sobą na rejs statkiem jest bardzo szeroka. Do najważniejszych rzeczy należą:

  • dokumenty identyfikacyjne, najlepiej paszport, oraz te z biura podróży,
  • kremy z filtrem, 
  • odzież na każde warunki pogodowe,
  • ubrania na eleganckie okazje. 

Na rejs statkiem można zabrać ze sobą także przyrządy pielęgnacyjne jak maszynki do golenia, czy nożyczki o długości ostrza poniżej 4 cali. Zasada jest taka, żeby pakując walizkę na rejsy wycieczkowe zabrać ze sobą wszystko to, co na normalny urlop. 

Unique Moment jako biuro podróży Wrocław to sposób na wakacje marzeń, które zapamiętasz na całe życie. W naszej ofercie mamy:

Razem z nami wyruszysz w podróż swojego życia!

wróć

Social Media
Aktualności
Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.