RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Blog

Co zabrać ze sobą na rejs statkiem?

Planujesz wspaniałą przygodę na pokładzie statku i zastanawiasz się, co zabrać ze sobą na rejs? Nie martw się, mamy dla Ciebie poradnik, który pomoże Ci odpowiednio przygotować się do tej podróży. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na krótki wypoczynek, czy na dłuższy rejs, nasze wskazówki pomogą Ci zdecydować, co warto spakować.

                                                                                                                                                                                                                                                                               

Jak wygląda rejs statkiem – kilka rzeczy, które warto wiedzieć na początek

Planowanie jest kluczem każdej udanej wyprawy. Jeśli do tej pory nie podróżowałeś w ten sposób, najpierw dowiedz się, jak wygląda rejs statkiem, który wybrałeś: jak długo będzie trwał, gdzie będą przystanki po drodze, jakie atrakcje będą dostępne na samym statku. Na podstawie tych informacji będziesz w stanie określić, co musisz zabrać ze sobą. Niektóre statki są wyposażone niemal we wszystko, czego możemy potrzebować w podróży. Mają sklepy, restauracje, dyskoteki, baseny. Na mniejszych statkach może być problem z zakupem niektórych rzeczy. Warto sprawdzić to wcześniej i na tej podstawie dopasować zawartość swojego bagażu. 

Początkujący podróżnicy powinni wiedzieć również, jak się sprawnie zaokrętować, czyli wejść na statek: zwykle wystarczą do tego paszport i dokumenty z biura podróży, w którym zakupiono rejs. Do portu należy przybyć na ok. 2 godziny przed planowanym wypłynięciem.

Wycieczkowiec
Wycieczkowiec
Wycieczkowiec
Wycieczkowiec
Co zabrać na rejs statkiem wypoczynkowym? Obowiązkowe rzeczy do zabrania

Najpierw warto zadbać o rzeczy, bez których korzystanie z rejsu nie będzie możliwe, czyli wspomniane dokumenty osobiste (w zależności od krajów, które odwiedza rejs: dowód osobisty lub paszport, ewentualnie wizy), zaświadczenia o wykonaniu szczepień obowiązkowych (wymagane w niektórych tropikalnych krajach), a także dokumenty ubezpieczenia zdrowotnego lub dodatkowego ubezpieczenia podróżnego.

Jeśli przyjmujesz na co dzień jakieś lekarstwa, zabierz je w odpowiedniej ilości, aby wystarczyły na cały rejs. Możesz też pomyśleć o uniwersalnych środkach medycznych, takich jak leki na dolegliwości żołądkowe i chorobę morską, leki przeciwbólowe, opatrunki, artykuły higieny osobistej. Statki są zwykle dobrze zaopatrzone pod tym względem, ale lepiej być przygotowanym na wszelkie ewentualności.

Co zabrać w podróż statkiem oprócz wymienionych przedmiotów? Na pewno warto spakować: 

  • wygodne ubrania, takie jak letnie sukienki, spodenki i luźne koszule, a także obuwie dostosowane do aktywności na statku i poza nim – wygodne buty sportowe lub sandały z pewnością się przydadzą. Na chłodniejsze dni, niezależnie od pory roku warto zabrać wodoodporny sztormiak;
  • odzież na wieczorne przyjęcia – wiele statków oferuje wieczorne przyjęcia i uroczyste kolacje. Jeśli planujesz wziąć udział w tych wydarzeniach, zabierz ze sobą odzież odpowiednią na takie okazje. Sukienka wieczorowa lub garnitur sprawią, że będziesz wyglądać elegancko i czuć się swobodnie podczas tych wyjątkowych chwil;
  • środki przeciwsłoneczne – podczas rejsu statkiem będziesz spędzać wiele czasu na zewnątrz, więc nie zapomnij o ochronie przeciwsłonecznej. Krem z wysokim filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne i kapelusz lub czapka z daszkiem ochronią Cię przed słońcem, które na morzu potrafi dać się we znaki;
  • akcesoria elektroniczne – nie zapomnij o ładowarkach do telefonu, aparatu fotograficznego czy laptopa, jeśli zamierzasz z nich korzystać na statku. Oprócz tego może Ci się przydać power bank, który da Ci możliwość ładowania urządzeń w dowolnym miejscu;
  • dodatki do rekreacji i przedmioty osobiste – jeśli lubisz pływać, zabierz ze sobą kostium kąpielowy i ręcznik plażowy. Nie zapomnij też o rzeczach, które sprawią, że poczujesz się bardziej komfortowo w kabinie statku. Może to być książka lub czytnik, koc czy ulubiona poduszka. 

Podpowiedzi, co zabrać na rejs statkiem wypoczynkowym możesz szukać również w folderach opisujących plan rejsu. Często pojawiają się tam informacje o dress code podczas przyjęć, wyposażeniu statków i sklepach znajdujących się na pokładzie.

Podsumowanie

Rejs statkiem to niezapomniana przygoda, ale odpowiednie przygotowanie jest kluczem do udanego wypoczynku. Co zabrać na rejs po Morzu Śródziemnym lub tropikalnych wodach Karaibów? Pamiętaj o wygodnych ubraniach, odzieży na wieczorne przyjęcia, środkach przeciwsłonecznych i lekach. Dodaj do tego akcesoria do rekreacji, elektronikę oraz przedmioty osobiste, które sprawią, że Twój rejs będzie wyjątkowy. Zaplanuj zawartość swojego bagażu odpowiednio wcześnie i twórz niezapomniane wspomnienia z podróży.

wróć

Social Media
Aktualności
Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.