RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Blog

Rejs statkiem wycieczkowym – dokąd się wybrać na pierwszą podróż?

Lubisz podróżować i szukasz ciekawego sposobu na spędzenie urlopu? Rejs statkiem wycieczkowym to ekscytująca alternatywa, która sprawi, że Twój bagaż doświadczeń będzie bogatszy o nową, niesamowitą przygodę. Zamiast leżeć na hotelowym leżaku przez tydzień w tym samym mieście, możesz w tym czasie zwiedzić piękne miejscowości wakacyjne nawet w kilku różnych krajach. Statki wycieczkowe są tak duże i na tyle komfortowe, że u większości osób rejsy nie wywołują uporczywych dolegliwości jak choroba morska, dlatego taki wypoczynek znacząco nie różni się od pobytu w hotelu. Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się, ile kosztuje rejs statkiem wycieczkowym, jaki kierunek będzie najlepszy na pierwszą podróż i jak wyglądają takie wakacje.

Rejs statkiem wycieczkowym – najlepsze kierunki na pierwszą podróż

Planując swój pierwszy rejs statkiem wycieczkowym, warto na początek wybrać jakiś możliwie lokalny kierunek. Choć w ofercie biur podróży dostępne są programy, które powodują dreszcz ekscytacji, bezpieczniej będzie tu kierować się rozumem. Nie oznacza to, że takie wakacje będą gorsze - wręcz przeciwnie! To możliwość poznania znanych miejsc z zupełnie innej perspektywy. 

Na pierwszy raz dobrym pomysłem będą rejsy wycieczkowe po Morzu Śródziemnym. Najpopularniejsze są dwie opcje:

  • wybrzeża Hiszpanii i Włoch – każdy dzień to inne miasto, w planie wyjazdu jest m.in. Marsylia, Barcelona, Neapol i Rzym,
  • Wyspy Kanaryjskie i nie tylko – każdy dzień to inna wyspa, a nawet kraj. Zwiedzisz marokańską Casablancę, hiszpańską Teneryfę i portugalską Maderę.

Jeśli po takim europejskim rejsie statkiem wycieczkowym będziesz chcieć więcej, to wybrzeża USA, Karaibów i Azji stoją przed Tobą otworem.

Wycieczkowce
Wycieczkowce
Wycieczkowiec na tle słońca
Wycieczkowiec
Jak przebiega rejs statkiem wycieczkowym z Polski?

Zastanawiasz się, jak przebiega rejs statkiem wycieczkowym z Polski? Udając się w rejs po Morzu Śródziemnym, trzeba by było opłynąć całą Europę, żeby rozpocząć tę podróż. W związku z tym, żeby zmniejszyć koszty i przyspieszyć start Twojej wspaniałej przygody, do portu początkowego dostaniesz się… samolotem! Potem nastąpi zaokrętowanie i nie pozostanie nic innego jak krzyknąć “ahoj przygodo!”.

Wbrew pozorom rejs statkiem wycieczkowym to nie tylko czas spędzony na pokładzie. W przypadku europejskich wojaży to dni przebiegające na zwiedzaniu miast, a nocą gdy śpisz, statek dopływa do kolejnych celów. Z reguły w trakcie takiego pobytu jest przewidziany dzień na morzu, gdy trzeba pokonać dalszą trasę, a animacje na pokładzie bardzo uprzyjemniają ten czas.

Komfortowe statki wycieczkowe i rejsy w egzotycznych kierunkach – zrealizuj wakacje marzeń

Rejs statkiem wycieczkowym to cena, jaką warto ponieść, by doświadczyć wspaniałej, ekscytującej alternatywy dla tradycyjnych wakacji all inclusive. Wbrew pozorom taka przyjemność jest bardzo porównywalna do kosztu, który trzeba ponieść za wakacje w hotelu. Warto wziąć pod uwagę, że wybierając wakacje na statku wycieczkowym, podczas rejsu odwiedzisz wiele miejsc, miast, a nawet krajów. Podczas klasycznego urlopu jest to trudne do skoordynowania.

Unique Moments to biuro podróży Wrocław, w którym koszt rejsu statkiem wycieczkowym jest oczywiście uzależniony od czasu trwania i planu wyjazdu. W przybliżeniu kształtuje się to następująco:

Wybierz się na rejs statkiem wycieczkowym z Polski razem z nami i stwórz wspomnienia na całe życie.

wróć

Social Media
Aktualności
Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.