RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Dominikana - praktyczne informacje

Dominikana - Pogoda i Klimat

 

Na Dominikanie dominuje klimat zwrotnikowy gorący, który charakteryzuje się występowaniem dwóch pór deszczowych w ciągu roku. Trwają one od maja do sierpnia, oraz od listopada do grudnia. Nie należy jednak aż tak bardzo wzbraniać się przed wyjazdem nawet w tym czasie. Co prawda należy liczyć się z codziennymi opadami w tym okresie, jednak trwają one niecałą godzinę i nie sprawiają większych problemów turystom, a wręcz często są pożądane, gdyż oczyszczają i odświeżają powietrze.

Dużo bardziej uciążliwe mogą okazać się wysokie temperatury, oraz wilgotność powietrza, która na Dominikanie jest bardzo wysoka, co jest bardzo charakterystyczne dla państw w takim klimacie. Potraf to dać się we znaki, ale na szczęście chłodne pasaty wiejące od strony morza w istotny sposób złagadzają klimat, szczególnie na wybrzeżu.

Największych upałów powinniśmy się spodziewać w maju i w październiku, w których temperatura może wynosić nawet ponad 30stopni Celsjusza. W miesiącach od sierpnia do października panuje niewielkie zagrożenie huraganowe, które należy wziąć pod uwagę w trakcie planowania swojego wyjazdu, aczkolwiek przez ostatnie lata nie zanotowano na Dominikanie poważniejszych huraganów. W porze letniej najlepszym wyborem będzie wypoczynek po stronie Morza Karaibskiego. Na wybrzeżu w okolicy Oceanu Atlantyckiego o tej porze roku występują wodorosty.
Łagodniejsze są miesiące zimowe, od grudnia do marca. To właśnie wtedy najbardziej polecane są wyjazdy do Republiki Dominikany. Pomimo tego, że państwo nie należy do największych, to pogoda różni się w zależności od regionu.

Najcieplej jest w strefach przybrzeżnych, a najzimniej w rejonach górskich. Na najwyższym szczycie kraju Pico Duarte (3175 m n.p.m.) zaskoczeniem nie są nawet opady śniegu.

Na Dominikanie słoneczna pogoda trwa jednak przez cały rok, przez co tak naprawdę nie można jednoznacznie polecić, bądź odradzić konkretnego terminu pobytu.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.