Dominikana - praktyczne informacje

Hotele Dominikana

Dominikana jest jedną z najpopularniejszych destynacji karaibskich. Dzięki stale zwiększającej się popularności tego kierunku baza hotelowa na wyspie powiększa się z roku na rok. Szczególnie rozwinięta jest wschodnia część wyspy – Punta Cana, która ze względu na dostęp do Morza Karaibskiego i piaszczystych, rajskich plaż, stała się siedzibą dla wielu luksusowych hoteli. Hotele na Dominikanie często połączone są ze sobą w duże resorty. Na terenie jednego resortu może znajdować się nawet kilka hoteli, najczęściej tej samej sieci. Teren potrafi być tak duży, że aby ułatwić poruszanie się nierzadko kursuje po nich elektryczna kolejka łącząca poszczególne części ośrodka. W zdecydowanej większości hotele na Dominikanie oferują wyżywienie w opcji All Inclusive, proponując gościom pełne wyżywienie, nieograniczony dostę do napojów alkoholowych i bezalkoholowych, możliwość uprawiania rozmaitych sportów wodnych i lądowych, oraz dodatkowe udogodnienia i atrakcje w cenie noclegu.

Kolejnymi popularnymi regionami, gdzie istnieje rozwinięta baza hotelowa są przede wszystkim półwysep Samana, oraz północne wybrzeże kraju Costa Dorada. W tych rejonach popularniejsze są jednak mniejsze hotele, z mniej rozwiniętą turystyczną infrastrukturą.

Na półwyspie Samana odwiedzający Dominikanę mogą się cieszyć większym spokojem i podziwiać naturę Dominikany. Przez miejscowych, a także wśród powracających turystów Samana jest szczególnie doceniana i chwalona. Osoby, które ponad luksus i turystyczne udogodnienia wyżej cenią sobie naturalne piękno i nieokiełznaną przyrodę, na pewno nie pożałują pobytu na Samanie. Natomiast na Costa Dorada hotele często posiadają dostęp do szkół i centrów zajmujących się sportami wodnymi, takimi jak surfing, windsurfing, czy kitesurfing. W miejscowości Cabarete wieje stały silny wiatr, który sprzyja w szczególności uprawianiu Kitesurfingu. W ciągu roku wielokrotnie odbywają się tam zawody w tej dyscyplinie.

Reasumując, jeżeli poszukują Państwo błogiego relaksu, rajskich plaż i luksusu, to hotele na wybrzeżu Punta Cana będą najlepszym rozwiązaniem. Dla osób pragnących cieszyć się naturalną i dziewiczą stroną wyspy, dobrym wyborem będzie półwysep Samana. Natomiast dla poszukiwaczy emocji, silnego wiatru i wysokich fal, oraz rozwiniętego życia nocnego Costa Dorada to doskonały wybór.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
}?>
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij