RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Dominikana - praktyczne informacje

Wycieczki, Dominikana

Wycieczka na Dominikanę nie musi ograniczać się tylko do plażowania. To karaibskie państwo kryje wiele tajemniczych, przepięknych miejsc, które tylko czekają na ich odkrycie przez zaciekawionych przybyszów. Sposobów i pomysłów na podróżowanie w tym cudownym kraju z roku na rok jest więcej, dlatego coraz częściej zamiast samego wypoczynku wybieramy wycieczki Dominikana to przecież tyle ciekawych i nie odkrytych miejsc.

Wycieczki na Dominikanie, szczególnie w rejonie Punta Cana są zazwyczaj jednodniowe. Region ten znajduje się na wschodnim wybrzeżu, co umożliwia realizowanie doskonałych wypadów jednodniowych, zarówno w głąb lądu, jak i w stronę Morza Karaibskiego. Niewielka odległość od głównej bazy noclegowej (Punta Cana, Bavaro, Uvero Alto) największych atrakcji regionu, powoduje, że bez problemu możemy postawić na jednodniowe wycieczki z wieczornym powrotem do hotelu, zamiast wyruszać w jedną długą wycieczkę objazdową. Jest to idealny sposób, który pozwoli nam na połączenie wypoczynku na Dominikanie z jej zwiedzaniem, w bardzo przyjemny sposób. Topowymi wycieczkami w tym rejonie to przede wszystki wyspa Saona, która jest swoistą wizytówką Dominikany - przepiękne, wygięte palmy opadające do morza, biała plaża i lazurowy kolor morza - to właśnie to miejsce, które jest spełnieniem wszystkich naszych karaibskich wyobrażeń. Warto zobaczyć też Santo Domingo - stolicę kraju i zarazem najstarsze kolonialne miasto Nowego Świata. Zachowana jest tu stara kolonialna architektura, a w całym mieście panuje niepowtarzalny klimat. 

W przypadku zwiedzania więcej niż jednego regionu Republiki Dominikany czas podróży może być dla nas nie lada niespodzianką. Przejazdy na odległościach, które na mapie wydają nam się niewielkie, w rzeczywistości potrafią trwać kilka godzin, jeżeli korzystamy z transportu autobusowego, lub samochodowego. Jeżeli zależy nam na czasie, możemy zdecydować się również na transport drogą powietrzną, co znacznie ułatwia i przyspiesza przemieszczanie się między poszczególnymi regionami, ale oczywiście niesie za sobą wyższe koszty. Każdy następny poznany region opowiada swoją osobną historię. Podczas takiej wyprawy poznamy prawdziwą różnorodność Dominikany. Przyroda przeplata się tutaj z efektami działalności człowieka współgrając w niesamowitej harmonii. Dostępne są bardzo atrakcyjne wycieczki objazdowe, trwające zwykle do siedmiu dni, podczas których krajobraz wyspy będzie nam się zmieniał jak w kalejdoskopie. Od piaszczystych, szerokich plaż, przez wysokie góry, lasy mangrowe, majestatyczne wodospady, gęste lasy tropikalne, aż po kolonialną zabudowę z czasów Kolumba. Można w przeciągu takiego czasu całkiem dokładnie zwiedzić całą wyspę i zdążyć się w niej zakochać.

Dominikana - to niesamowite miejsce na ziemi jest spełnieniem marzeń niejednej osoby na świecie. Wspaniały kierunek na wyjazdy rodzinne, romantyczne wypady, czy też podróże poślubne. Jedno jest pewne, przyjeżdżając i poznając Republikę Dominikany, na pewno nie będziesz miał żadnych wątpliwości dlaczego Krzysztof Kolumb – jej odkrywca, nazwał ją prawdziwym rajem na ziemi.   

 

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.