RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Dominikana - praktyczne informacje

Dominikana - podstawowe informacje

 

Dominikana, a dokładniej Republika Dominikany jest drugim co do wielkości państwem Karaibskim. Znajduje się na wschodniej części wyspy Haiti (niegdyś zwanej Hispaniolą) i zajmuje około 2/3 jej powierzchni. Na zachodzie graniczy z państwem Haiti, a z pozostałych stron otoczona jest wodami, na północy Oceanu Atlantyckiego, a na wschodzie i południu Morza Karaibskiego. Przyroda tego wyspiarskiego kraju jest niesamowicie różnorodna, od piaszczystych plaż, przez malownicze laguny, lasy mangrowe, aż po gęstą dżunglę.

 

 

Jest to pierwsze odkryte państwo Nowego Świata, to właśnie tutaj Krzysztof Kolumb dobił do brzegu w 1492 roku odkrywając Amerykę. Dzięki temu, możemy tutaj zobaczyć najstarsze budynki kolonialne całego Nowego Świata.

Wczasy na Dominikanie to marzenie niejednej osoby, szczególnie gdy do Europy nadchodzi jesienno-zimowa aura. Okres, który w Europie kojarzymy z grubymi kurtkami, czapkami i szalikami, jest szczytem urlopowego sezonu na Dominikanie. Panująca tam w tym okresie pora sucha, dzięki niewielkim opadom deszczu i tropikalnym, lecz umiarkowanym temperaturom, sprzyja odkrywaniu tego przepięknego kraju. Może warto się więc zastanowić nad wyborem odpowiedniej oferty last minute Dominikana i rozkoszować się gorącym, karaibskim słońcem tą zimową porą.

Wycieczka na Dominikanę może zaskoczyć niejednego turystę. Ta z pozoru kojarząca się wyłącznie z błogim relaksem wyspa, posiada różne oblicza. W rejonie Punta Cana czekają na nas plaże z folderów biur turystycznych, białe plaże, muskające swoimi liśćmi taflę wody palmy kokosowe, oraz turkusowy kolor Morza Karaibskiego. Te wszystkie niecodzienne widoki nie pozwolą nam zapomnieć, że jesteśmy w raju.

Półwysep Samana, to prawdziwe zetknięcie się z dominikańską przyrodą. Wycieczki łodziami przez lasy mangrowe, wyprawy piesze, lub konne do ponad trzydziesto metrowego wodospadu w środku dżungli, zapierające dech w piersiach wybrzeża, oraz w końcu możliwość obserwowania Humbaków – wielorybów, które każdego roku w okresie godowym (od grudnia do marca) przybywają w to miejsce.

Puerto Plata, to z kolei raj dla amatorów (i profesjonalistów) sportów wodnych. Unikalne warunki pogodowe, wysokie fale oceanu, oraz specjalnie stworzona infrastruktura, pozwala na uprawianie między innymi takich sportów jak windsurfing, kitesurfing, czy surfing.

Lista atrakcji i miejsc wartych zobaczenia jest niezliczona, a to wszystko w połączeniu z niesamowitym entuzjazmem i otwartością miejscowych ludzi sprawia, że nasze niepozorne Dominikana last minute, może zamienić się w przygodę i wspomnienia, które na długo nie będą chciały wylecieć nam z pamięci.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.