RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Dubaj, ZEA - praktyczne informacje

Dubaj, ZEA - Pogoda i Klimat

 

Zjednoczone Emiraty Arabskie znajdują się w strefie klimatu zwrotnikowego kontynentalnego suchego, na pustyni natomiast panuje klimat skrajnie suchy. Rok dzieli się tu na dwie pory: lato i zimę. Turyści przybywający do Dubaju w okresie lata muszą być świadomi, że jest to jedno z najbardziej gorących państw, w którym temperatury osiągają zawrotne wysokości. Dlatego należy zachować szczególną dbałość o ochronę skóry poprzez stosowanie kremów z wysokimi faktorami, noszenie nakrycia głowy oraz częste uzupełnianie płynów. 

 

LATO

Zaczyna się w kwietniu. Charakteryzuje się bardzo wysokimi temperaturami powietrza i wody. Najgoręcej jest w lipcu i sierpniu, kiedy temperatury przekraczają 40°C na wybrzeżu i 50°C na pustyni. Wysokie temperatury oraz bliskość zbiorników wodnych powodują dużą wilgotność, która dodatkowo czyni pogodę dokuczliwą na wybrzeżach. W głębi kraju powietrze pozostaje suche. Najwyższa zanotowana temperatura w Dubaju to 52°C! Noc nie przynosi znaczącej ulgi – temperatury wciąż utrzymują się na wysokim poziomie ok. 30°C. Temperatury wody również są bardzo wysokie – średnio 28°C, w najgorętszych miesiącach podgrzewa się do 32°C. Opady są symboliczne lub nie występują w ogóle. Występuje również zjawisko zwane szamal, czyli porywy gwałtownego wiatru, który powoduje burze piaskowe. O zelżeniu upałów można mówić dopiero w październiku.

 

ZIMA

Okres od listopada do marca. Jest to najlepszy czas, żeby przyjechać do Dubaju na wakacje. Temperatury powietrza są wysokie, ale nie dokuczliwe. Średnia temperatura powietrza wynosi średnio 26°C. „Najzimniejszym” miesiącem jest styczeń, kiedy to temperatura wynosi średnio 24°C. W miesiącach zimowych w Dubaju może pojawić się trochę opadów. Nieregularne i krótko trwające opady to zjawisko typowe dla Dubaju. Najbardziej deszczowy jest luty, kiedy ilość opadów wynosi ok. 35mm. Generalnie najwięcej pada w rejonach górskich, najmniej na obszarach pustynnych. Woda ma przyjemną temperaturę – 24-25°C. Nocą temperatury mogą spaść do poziomu 14°C. Należy pamiętać, że na obszarach pustynnych temperatury są także dużo niższe i wynoszą średnio 10-14°C.  

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.