RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Dubaj, ZEA - praktyczne informacje

Dubaj, ZEA - o wycieczkach

Pobyt w Dubaju umożliwia odbycie wielu ciekawych wycieczek, dodatkowo urozmaicających czas spędzony w tym pięknym miejscu. Nieważne, czy na zwiedzanie Dubaju mamy tylko kilka godzin, 3 dni czy cały tydzień – każda chwila spędzona tutaj dostarczy nam niezwykłych wrażeń.

Choć miasto nie posiada wielu zabytków architektury, nie oznacza to, ze nasza wycieczka do Dubaju będzie całkowicie pozbawiona historycznych walorów. Warto wybrać się na spacer po mieście i odkryć kilka tajemnic z dawnych czasów. W tym celu polecić można wąskie uliczki dzielnicy Al Bastakija lub Bur Dubaj. Będąc tam od razu można zwiedzić też Muzeum Dubaju, które prezentuje i odtwarza historię miasta i życie jego mieszkańców. Ciekawym doświadczeniem może też być wizyta w meczecie Dżumejra. Podczas wizyty z przewodnikiem można dowiedzieć się wiele interesujących szczegółów dotyczących religii muzułmańskiej. Największą popularnością wśród turystów cieszą się rejsy tradycyjnymi arabskimi łodziami, które nazywają się abra. Dzięki wycieczce po kanale dzielącym Dubaj na dwie części można podziwiać zarówno dziedzictwo Dubaju i mieszkańców pracujących w porcie, jak i nowoczesną zabudowę miasta.

Wycieczka do Dubaju nie może się obyć bez wizyty w największych i najpopularniejszych atrakcjach miasta. Burj Khalifa, Burj Al Arab, Dubai Mall czy Fontanna Burji – to obowiązkowe punkty zwiedzania każdego turysty wybierającego się do Dubaju. Rekordowe budowle oczarowują swoim niebanalnym kształtem, luksusem i oryginalnością.

Jeśli za cel naszej podróży obraliśmy sobie Dubaj wycieczka na pustynne safari będzie stanowiła bardzo ciekawy pomysł na uatrakcyjnienie pobytu. Szalona przejażdżka autem terenowym po pustynnych pustkowiach zapewni maksymalny poziom adrenaliny i pozytywnych emocji.

Dobrym pomysłem, aby wycieczka do Dubaju była na 100% udana, a wszystkie najważniejsze budowle odhaczone na liście, jest skorzystanie z oferty busa turystycznego, który obwozi turystów po całym Dubaju. To wygodny sposób na pokonywanie długich odległości między atrakcjami. Z busa można wyskakiwać w dowolnym miejscu, jeśli chcemy przyjrzeć się dokładniej którejś budowli, a także wsiadać o dowolnym czasie, jeśli chcemy kontynuować podróż. Bus obwozi turystów także po sztucznie usypanej palmowej wyspie.

Gdy już poznamy cały Dubaj wycieczka do Abu Zabi da nam możliwość poznania kolejnego emiratu. Niewielka odległość miedzy tymi miastami pozwoli nam w krótkim czasie przenieść się do kolejnego miejsca, gdzie dominują futurystyczne kształty budynków. Jednym z ważniejszych punktów zwiedzania jest Wielki Meczet Szejka Zayeda, ósmy pod względem wielkości meczet na świcie. Oprócz tego na fanów Formuły 1 czeka tu nie lada atrakcja w postaci toru wyścigowego oraz interaktywnego Muzeum Ferrari

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.