RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Dubaj, ZEA - praktyczne informacje

Dubaj, ZEA - podstawowe informacje

Przechadzając się po Dubaju, aż trudno uwierzyć, że jeszcze 40 lat temu rozpościerała się tutaj pustynia, na której tylko gdzieniegdzie wyrastały pojedyncze wysokie budynki. W dzisiejszych czasach, ciężko znaleźć w krajobrazie Dubaju lukę, której nie wypełniałby widok ogromnego gmachu. Z sennej wioski rybackiej, specjalizującej się w połowie pereł, Dubaj w ekspresowym tempie przeistoczył się w jedną z najnowocześniejszych metropolii świata. Niezmiennie hipnotyzuje swoim kosmpolitycznym charakterem i luksusem.

Dubaj znajduje się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, na Półwyspie Arabskim. Jest stolicą emiratu Dubaj. Leży nad Zatoką Perską. Naturalna linia brzegowa wynosi stosunkowo mało, bo tylko 72 km, dlatego też podjęto działania mające za zadanie poprawę tej sytuacji. Cel został osiągnięty dzięki budowie ogromnych sztucznych wysp palmowych, które wydłużyły linię brzegową o ponad 500km! Dzięki temu zdecydowanie więcej osób może cieszyć się widokiem pięknego lazurowego morza z okien swoich apartamentów.

Słońce w Dubaju świeci przez cały rok, dlatego stanowi idealne miejsce dla każdego rodzaju wypoczynku – wakacyjnego, weekendowego, czy też w opcji Dubaj last minute. Bezpośrednie połączenia lotnicze Warszawa - Dubaj, a także zniesiony ostatnio obowiązek posiadania wizy powoduje, że to miasto stanowi poważną konkurencję dla popularnych destynacji europejskich. Pobyt w eleganckich hotelach w opcji all inclusive pozwoli nam zaznać odrobiny luksusu i wypoczywać w komfortowych warunkach.

Dubaj ma dwa oblicza. Jedno z nich szokuje i zachwyca nowoczesnością, nowatorskimi pomysłami i przekraczaniem granic niemożliwego. Celem szybkiego rozwoju miasta było przeistoczenie go w ekskluzywne centrum turystyczne świata i niewątpliwie cel został osiągnięty. Wciąż jednak w okolicach kanału wdzierającego się w głąb lądu bije serce „Starego Dubaju”. Tam, w labiryncie kramów i kramików, można poczuć atmosferę sprzed lat, a przy okazji zaopatrzyć się w aromatyczne przyprawy i inne przedmioty, stanowiące doskonałą pamiątkę po pobycie w Emiratach Arabskich.

Dubaj lubi pobijać rekordy. Na jego terenie znajduje się najwyższy budynek świata – Burj Khalifa – mierzący zawrotne 828m! Na 124 piętrze tego budynku znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać oszałamiającą panoramę miasta. Budynek, sam będący rekordem świata, sam skrywa jeszcze inne bezkonkurencyjne osiągnięcia – najwyżej położony na świecie basen oraz meczet. Do wszystkich tych miejsc dojeżdża się najszybszą na świecie windą. Pod Burj Khalifa natomiast znajdują się największe na świecie (275m!) tańczące fontanny. Do tego dodajmy najbardziej luksusowe hotele na świecie, największe na świecie sztuczne wyspy...

Dubaj jest absolutnie niepowtarzalnym miastem na świecie. Pobyt tutaj to niesamowita podróż po rajskiej krainie luksusu, rzeczywistości wręcz nierealnej, a jednak dostępnej na wyciągnięcie ręki. W opcji last minute Dubaj może okazać się niedrogim wypadem do stolicy przepychu.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.