RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Dubaj, ZEA - praktyczne informacje

DUBAJ + Wietnam + Singapur – wycieczka objazdowa

Odkryj 3 nowoczesne, a zarazem różnorodne metropolie Azji!

Poznaj najlepsze miejsce w każdej z nich!

Luksusowe Dubaj i Abu Dhabi z wieloma „naj”, tętniący życiem Saigon i kosmopolityczny Singapur!


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Wylot z Warszawy (20.02)

Wylot w godzinach wieczornych z Warszawy do Dubaju (przelot bezpośredni).

Dzień 2 - Przylot do Dubaju - Odkryj DUBAJ (21.02)

Przylot do Dubaju w godzinach porannych, przejazd do hotelu.

Po śniadaniu rozpocznie się półdniowe zwiedzanie Dubaju. Autokarem pojedziemy do Dubai Mariny, portu jachtowego, położonego pośród drapaczy chmur. Kolejny punkt to sztuczna wyspa – Palm Jumeirah, na którą dostaniemy się kolejką Monorail. Następnie przejedziemy na targ Souk Madinat, nazywany Wenecją Dubaju –mnóstwo sklepów, restauracji i wspaniały widok na hotel-żagiel Burj Al-Arab. Na koniec wizyta w Dubai Mall, gdzie jest wejście do najwyższego budynku świata Burj Khalifa (bilet dodatkowo płatny – cena 55 USD/os.).

Wycieczka fakultatywna: Rejs „Marina Cruise” z kolacją (zbiórka ok. 18:30) – cena 68 USD/os.

Dzień 3 - Wycieczka do ABU DHABI (22.02)

Całodniowa (8h) wycieczka z Dubaju do Abu Dhabi  - tętniącej życiem stolicy państwa, zlokalizowanej na małym półwyspie, bardzo często nazywanej „Manhattanem zatoki”. Miasto oferuje wiele atrakcji, a kontrast między nowoczesnością a tradycją odczuwalny jest na każdym kroku. Proponujemy wizytę w najstarszej dzielnicy miasta - w forcie Al Hosn, gdzie rozpoczęła się historia stolicy, w skansenie obrazującym dawne oblicze Abu Dhabi „The Heritage Village”, w dzielnicy najwyższych wieżowców oraz w części miasta, która zachwyca pięknymi pałacami i rezydencjami. Ponadto na trasie całej wycieczki zachwycają parki, ogrody, meczety (m.in. Wielki Meczet Szejka Zajida) i pięknie utrzymane fontanny. Tego dnia można poczuć prawdziwą atmosferę Abu Dhabi i odkryć jej dwa oblicza - ultranowoczesnej metropolii lub tradycyjnego miasta, pełnego targów, lokalnych sklepików i straganów. Na zakończenie całodniowej wycieczki zaplanowano odwiedziny imponującego parku rozrywki Ferrari World (opcjonalnie za dopłatą od 82 USD), gdzie znajduje się zapierający dech w piersiach roller coaster „Formula Rossa”, który rozpędza się do prędkości 240 km/h,  bolid Fiorano GT Challenge „Speed of Magic”, który zapewni niezapomnianą podróż w wymiarze 4D wśród dżungli, lodowych jaskiń i wąskich dolin, czy G-Force - niesamowita wieża przeciążeń „wystrzeliwująca” pasażerów ponad czerwony dach i gwałtownie transportująca ich na ziemię.

Dzień 4 - Dubaj - czas wolny lub opcjonalna wycieczka (23.02)

Popołudniowa, niezwykle ekscytująca przejażdżka jeepami przez piękną, pełną wysokich wydm pustynię. Podczas postoju będą Państwo mieli okazję podziwiać zachód słońca na mieniącym się wszystkimi odcieniami złota, czerwieni i pomarańczy piasku. Po tym niezapomnianym przeżyciu odwiedzą Państwo specjalnie wybudowany obóz na pustyni, gdzie na podróżników czekać już będzie wspaniały poczęstunek złożony z grillowanych kebabów i jagnięciny. Noc rozświetli ognisko, przy którym podziwiać będzie można pokaz tańca brzucha przy dźwiękach arabskiej muzyki. Będą też mieli Państwo okazję spróbować tradycyjnej fajki wodnej (szisza), jak i zrobić tatuaż z henny (naturalne barwniki roślinne). Wspaniałą atrakcją jest także sand-boarding – zjeżdżanie po piaszczystych wydmach na specjalnej desce (dodatkowo płatne).

Dzień 5 - Przelot do Wietnamu (24.02)

Po śniadaniu, transfer na lotnisko, wylot z Dubaju do Saigonu. Transfer do hotelu. 

Dzień 6 - SAIGON Tour (25.02)

Po śniadaniu udamy się na półdniową wycieczkę po południowej stolicy Wietnamu, której oficjalna nazwa brzmi Ho Chi Minh City. Zobaczymy m.in. chińską dzielnicę Cholon założoną w XVIII wieku i będącą do dziś enklawą dla mniejszości chińskiej. Następnie zobaczymy Pałac Niepodległości, katedrę Notre Dame i bezpośrednio sąsiadujący budynek starej poczty. Przez ok. 45-60 min zwiedzanie najciekawszych miejsc Saigonu będzie odbywać się tradycyjnym środkiem komunikacji, czyli rowerowymi rikszami! Ostatnim przystankiem podczas tej wycieczki będzie wybrane przez grupę muzeum: Muzeum Pozostałości Wojennych pokazujące w wielu aspektach przebieg długoletniej wojny głównie pomiędzy Wietnamem, a Stanami Zjednoczonymi lub FITO Muzeum, które jest poświęcone w całości medycynie tradycyjnej. Wczesnym popołudniem powrót do hotelu.

Wieczorem czas wolny w Saigonie lub opcjonalnie przejażdżka skuterami po mieście do miejsc serwujących najlepszą lokalną kuchnię, a na zakończenie miejsca rozrywkowe – cena 115 USD/os.

Dzień 7 - Wycieczka MEKONG TOUR (26.02)

Wczesnym rankiem udamy się w region Ben Tre Province usytuowany w pobliży delty rzeki Mekong, zwanym również „zieloną Wenecją” Wietnamu. Po krótkiej wizycie w tradycyjnej fabryce cegieł wejdziemy na łódkę i popłyniemy rzeką Chet Say (jedna z odnóg Mekong’u). Po drodze czeka nas kilka przystanków, dzięki którym będziemy mogli poznać codzienne życie lokalnych farmerów i rzemieślników – farmy kokosowe, ogrody z warzywami i ziołami, pokaz produkcji dywanów. Następnie krótki spacer lub krótka przejażdżka rowerowa po lokalnej wiosce. Ostatnim punktem wycieczki będzie pyszny lunch w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu przed zachodem słońca.

Wieczorem czas wolny w Saigonie lub opcjonalnie wieczorny rejs łodzią z kolacją – cena 55 USD/os.

Dzień 8 - Lekcja gotowania potraw wietnamskich (27.02)

Po śniadaniu pojedziemy na wieś (ok. 1 godziny od Saigonu) do lokalnej farmy specjalizującej się w uprawie organicznych warzyw i grzybów. To wyjątkowe miejsce pozwoli się nieco oderwać od zgiełku dużego miasta. Na początku szef kuchni oprowadzi uczestników grupy po farmie i wprowadzi w „świat” lokalnych warzyw, ziół i grzybów. Następnie uczestnicy pod okiem doświadczonego szefa kuchni samodzielnie przygotują 3-daniowy lunch składający się lokalnych tradycyjny potraw. Wczesnym popołudniem powrót do hotelu.

Dzień 9 - Przelot do Singapuru (28.02) - wycieczka „Singapur Nocą”

Po śniadaniu transfer na lotnisko, wylot z Saigonu do Singapuru. Transfer do hotelu.

Wieczorem zapraszamy na poznanie Singapuru w jego wieczorno-nocnej odłsonie. Zwiedzimy ogrody Gardens By the Bay i obejrzymy pokaz świateł. Udamy się na dach hotelu-łodzi Marina Bay Sands (opłata 20 SGD wymienna na napój w barze).

Dzień 10 - Singapur City Tour (1.03)

Ok. 10:30 rozpoczęcie wycieczki od przejażdżka na Little India (jedna z wiodących  dzielnic Singapuru) krótkie zwiedzanie tej dzielnicy. Ok. południa dotrzemy do Chinatown, gdzie zobaczymy m.in.  świątynię Zęba Buddy (relikt), świątynia Sri Mariamman – najstarsza świątynia hinduistycznia w Singapurze. Lunch w tradycyjnym foodcourcie na świeżym powietrzu.
Popołudniu przejazd do dzielnicy rozrywkowej Clarke Quay – przepłynięcie łodzią po Singapore River (ok. 40 min). Rejs do około zatoki – po drodze podziwianie widoków panoramy Singapuru takich jak: Helix Bridge, Marina Bay Sands, Merlion, Muzeum Cywilizacji Azjatyckich. Powrót do Clarke Quay.
Ok. 16-17:00 przejażdżka do trzeciej najważniejszej dzielnicy Singapuru (Kampong Glam/ Arab Street) - zwiedzanie ogrodu smaków i centrum kultury, najstarszy meczet w Singapurze – Meczet Sułtana. Na koniec spacer główną ulicą Arab Street, następnie powrót do hotelu. 

Dzień 11 - Wycieczka „Popołudnie w Sentosa” (2.03)

Czas przedpołudniem proponujemy aby wykorzystać we własnym zakresie i udać się na główną ulicę Orchard Road.

Opcjonalna wycieczka „Popołudnie w Sentosa” (koszt ok. 135 USD). Ok. 14:30-16:30 – przejazd do Gardens By the Bay na zwiedzanie obu kopuł (las deszczowy z wodospadem zamknięty w kopule, piękne ogrody tematyczne).Następnie przejazd kolejną linową na Sentosę (piękne widoku z lotu ptaka) - krótkie zwiedzanie Sentosy oraz czas na posiłek. Ok. 19:00 - powrót do Gardens By the Bay, krótki spacer po najbardziej malowniczych miejscach.
O godzinie 19:45, zbiórka przy głównym drzewie gdzie odbędzie się słynny pokaz świateł z muzyką (widowisko pełne wrażeń).

Wieczorem transfer na lotnisko i powrót do Warszawy.

Dzień 12 - Wylot z Singapuru - przylot do Warszawy (3.03)

Tuż po północy wylot z Singapuru do Polska z przesiadką w Dubaju. Przylot do Warszawy około południa – koniec ekscytującej podróży…

Opinie

Trzy fenomenalne kraje o zupełnie różnej charakterystyce – dzikie pustynie przeplatane blichtrem i majestatem emirackich metropolii, Wietnam z zachwycającą przyrodą, niesamowitą kuchnią przy akompaniamencie świty motorków z Sajgonu. Finalnie nieziemski Singapur oferujący ogrom wszelakich zachwytów, polecam rozrywkową wyspę Sentosa w ostatnim dniu – każdy znajdzie coś dla siebie. Na wszystko wystarczy nam 11 dni urlopu, zapraszam!

 

Dagmara Przybylska

Pilot wycieczek Unique Moments


Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.