RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Filipiny - praktyczne informacje

Filipiny: kultura, sztuka, religia

       Wyspy filipińskie przez długi czas znajdowały się pod wpływami kolonialnymi – początkowo przez ponad 300 lat hiszpańskimi, następnie amerykańskimi. Na przestrzeni wieków prowadziły również rozwinięty handel z innymi krajami azjatyckimi. Dzięki połączeniu tych trzech odmiennych światów, powstała barwna, filipińska kultura. Jej głównymi symbolami są poruszające się po drogach kolorowe jeepneys oraz tricycle. Są to też ludzie, którzy pomimo nie najdostawniejszego życia są zawsze uśmiechnięci oraz skłonni do pomocy.  

Wpływy amerykańskie najłatwiej zaobserwować w codziennym życiu Filipińczyków. Objawiają się one przede wszystkim w języku. Angielski, oprócz filipińskiego, jest tu bowiem językiem urzędowym. Posługuje się nim biegle prawie każdy mieszkaniec wysp, co znacznie ułatwia komunikację zagranicznym turystom.

W celu lepszego poznania kultury, sztuki oraz historii kraju warto wybrać się do Muzeum Narodowego w Manili, bądź po prostu zejść na dół do jednej ze stacji metra, które w stolicy słyną z rozrywki oraz miejskiej sztuki. Równie ciekawym sposobem na dowiedzenie się czegoś więcej o obyczajach Filipińczyków jest wzięcie udziału w którymś licznych festiwali. Jednym z najpopularniejszych jest związany z karnawałem MassKara Festival w Bacolod, w drugiej połowie pażdziernika. Podczas tego wydarzenia ludzie w maskach biorą udział w ulicznej paradzie z tańcami.  
 
Filipińczycy są bardzo wierzącym narodem, ponad 83 % z nich jest wyznania katolickiego, co jest sporym kontrastem w porównaniu do innych państw azjatyckich. Ich wiara objawia się nie tylko w postaci modlitw, stawiania kapliczek w miejscach publicznych, takich jak lotniska, czy porty wodne. Równie istotnym aspektem są odbywające się w Wielki Piątek widowiskowe ukrzyżowania.

W trakcie wizyty na Filipinach z pewnością odczują Państwo serdeczność oraz gościnność mieszkańców tego kraju. Każdy z nich chętnie pomoże zagubionemu turyście odnaleźć się w tej nieznanej, choć nie tak innej od naszej rzeczywistości.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.