RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Hawaje - praktyczne informacje

Hawaje i Karaiby - podstawowe informacje


Hawaje to wulkaniczne wyspy położone na Pacyfiku i należące do Stanów Zjednoczonych. Ciepłe wody oceanu, urocze zatoczki i wspaniałe widoki na górzyste wnętrza wysp sprawiają, że wizyta na tym krańcu świata to marzenie niejednego podróżnika.

Wiza

Jako że Hawaje to teren Stanów Zjednoczonych, obywatele Polski muszą przed wyjazdem postarać się o wizę. Procedura nie jest trudna, ale czasochłonna, więc warto pomyśleć o tym z wyprzedzeniem. Hawaje last minute są dobrym pomysłem dla osób, które posiadają już wizę amerykańską w paszporcie.

Wyspy są położone niemal na środku Oceanu Spokojnego, ponad 3800 km od wybrzeża Kalifornii. Jest to spory dystans do pokonania, warto więc pomyśleć o połączeniu wypoczynku na Hawajach ze zwiedzaniem Los Angeles lub San Francisco - przesiadka w jednym z tych miast jest nie do uniknięcia, można więc spędzić dzień lub dwa na odkrywaniu ikon Kalifornii.

Widoki jak z filmu

Hawaje to przede wszystkim piękne plaże znane z wielu filmów i seriali telewizyjnych, bo ekipy filmowe uwielbiają wykorzystywać te wyspy jako scenografię. I nic dziwnego - biały piasek, zatoczki z lazurową wodą oceanu, charakterystyczne wysokie palmy oraz widoki na góry i wulkany - wszystko to sprawia, że nietrudno tam o prawdziwie rajską scenerię.

Większość podróżników trafia najpierw do Honolulu, stolicy Hawajów, gdyż to tam ląduje większość samolotów z USA. Oczywiście na wyspach znajduje się jeszcze kilka lotnisk, ale są one mniej ważne przy połączeniach np. z Europy. Honolulu jest sporym miastem ze słynną plażą Waikiki, warto więc spędzić tam czas i poprzechadzać się po znanych z filmów bulwarach. Należy też pamiętać, że Hawaje to nie tylko główna wyspa O'ahu, ale również kilka innych - także pięknych i wartych odwiedzenia. Można się na nie łatwo dostać lokalnymi samolotami.

Hotele na Hawajach nie oferują opcji All Inclusive, przyjęły politykę z "głównego lądu" USA i zwykle zapewniają gościom śniadania oraz możliwość zamówienia dodatkowego posiłku w hotelowej restauracji na miejscu. Na wyspach znajduje się jednak tak wiele miejsc, gdzie zjeść można potrawy z całego świata w szerokiej rozpiętości cenowej, że żaden turysta nie będzie musiał obawiać się pustego żołądka.

Raj dla surferów

Należy pamiętać też, że Hawaje to nie tylko raj dla osób szukających wypoczynku, ale przede wszystkim jedna z najlepszych na świecie destynacji dla surferów. Wysokie fale to znak rozpoznawczy tego miejsca, a surferzy spotykani są na niemal każdej plaży. Jeśli więc planują Państwo wizytę na Hawajach, to warto pomyśleć o spróbowaniu swoich sił w tym sporcie - żadne inne miejsce na świecie nie będzie do tego lepsze!

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.