Jamajka - praktyczne informacje

Wycieczki, Jamajka

Spędzając urlop na Jamajce mamy do wyboru wiele różnych wycieczek faktulatytwnych, które urozmaicą pobyt na wyspie, pozwolą poznać bliżej kulturę kraju oraz jej mieszkańców, a także dostarczą solidną dawkę adrenaliny. Można spośród co najmniej kilunastu propozycji wybrać kilka lub zdecydować się na jedną, najbardziej dopasowaną do naszych upodobań.

Jamajka to przede wszystkim przyroda. Nie bez przyczyny nazywana jest najbardziej zieloną ze wszystkich wysp karaibskich. Proponujemy spływy na bambusowych tratwach po rzekach Rio Grande i Martha Brae, wspinaczki po kaskadach - kilkaset metrów w górę wodospadów Dunn's River Falls, wodne safari na Czarnej Rzece podczas którego można podglądać amerykańskie krokodyle czy poznawanie podwodnego życia podczas snurkowania w okolicy Ocho Rios.

 

Jamajka to również odkrywanie kolorowej kultury, korzeni muzyki reggae i historii Boba Marelya. Istnieje kilka miejsc związanych z kultem najpopularniejszego jamajskiego muzyka: Muzeum Boba Marleya w Kingston, wioska Nine Miles położona w centralnej części wyspy, w której ojciec reggae się urodził i gdzie znajduje się jego grób oraz Muzeum Reggae w Island Village. Oprócz tego w większości miejsowości nadmorskich znajdziemy niezliczoną ilość barów, które nocą zamieniają ulice i plaże w tętniące życiem parkiety. Pod względem możliwości zorganizowania muzyczno-tanecznej wycieczki Jamajka nie ma sobie równych.

 

Kolejna propozycja to bardzo nietypowa wyprawa łącząca w sobie kilka elementów składających się na idealnie spędzone popołudnie i wieczór. Rick’s Cafe z pozoru jest zwyczajną kawiarnią położoną nad brzegiem Morza Karaibskiego. Z kilku powodów zdobyła jednak światową sławę jako legendarne miejsce na Jamajce. Przede wszystkim ze względu na swoje położenie- na szczycie klifu, z którego roztacza się najpiękniejszy na wyspie (a może i na świecie) widok na zachód słońca. Oprócz sielskich widoków i pysznego jedzenie pobyt w Rick’s Cafe gwarantuje również konkretną dawkę adrenaliny, gdyż obobwiązkowym elementem wizyty w kawiarni jest oglądanie skoków do wody z dziesięciometrowych klifów. Taką ekstremalną rozrywkę uwielbiają zwłaszcza jamajscy chłopcy, ale jeżeli turyści chcą na własnej skórze przekonać się jakie wrażenia zapewniają takie akrobacje, to również mogą spróbować swoich sił.

Wycieczki na Jamajce mogą zainteresować także osoby preferujące poznawanie mniej turystycznych rejonów, do których turyści docierają rzadziej, a które gwarantują możliwość przyjrzenia się z bliska życiu mieszkańców wyspy. Do takich atrakcji należy Irwin Village, do którego dociera się przez wyboistą, nierówną drogę, by na miejscu poznac lokalną młodzież, zobaczyć jak wygląda szkoła, codzienne zajęcia. Niezwykłe krajobrazy okolicznych wzgórz dodatkowo sprawią, że ta wyprawa na długo pozostanie w pamięci każdego, kto się na nią zdecyduje.

Poza tymi różnorodnymi propozycjami, pobyt na Jamajce można urozmaicić również wyprawą na dalekomorskie łowienie ryb z pokładu katamaranu, pływaniem z delfinami, konnymi przejażdżkami po plażach lub wizytą w parku linowym. A na koniec, jeżeli komuś wystarczy jeszcze sił, może sprawdzić jak wygląda tor bobslejowy umiejscowiony w sercu dżungli.

 

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij