Jamajka - praktyczne informacje

Jamajka - podstawowe informacje

 

Wśród wszystkich zachwycających karaibskich wysp, Jamajka jest najbardziej charakterystyczną i budzącą tak wiele różnych skojarzeń. W tym niewielkim kraju mieszka około 2,7 miliona ludzi, którzy kochają swobodny styl bycia, nie spieszą się, żyją w spokojnym rytmie, w zgodzie z naturą, są przyjaźnie nastawieni zarówno do siebie nawzajem, jak i do turystów z różnych stron świata. Na wyspie wszystko dzieje się w tempie dyktowanym przez dźwięki wszechobecnej muzyki reggae... 

 

 

Jamajka przyciąga nie tylko niezwykłą atmosferą i znanymi z pozytywnego podejścia do życia mieszkańcami, ale również wspaniałymi krajobrazami i najpiękniejszymi zachodami słońca na świecie. Kolejnym powodem, by Jamajka stała się planem na najbliższe wakacje jest oczywiście krystalicznie czysta woda Morza Karaibskiego, które z każdej strony opływa wyspę.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku znajdą na Jamajce co najmniej kilka możliwości spędzania czasu. Mogą wybrać się w położone na wschodzie Góry Błękitne i spróbować zdobyć najwyższy szczyt – Blue Mountains Peak znajdujący się 16 km od stolicy kraju Kingston. Następnym wyzwaniem może być spływ bambusową tratwą wzdłuż rzeki Rio Grande, która dawniej służyła przede wszystkim jako szlak transportu bananów. Kolejną ekstremalną atrakcją Jamajki, bardzo popularną wśród jej młodych mieszkańców są skoki do wody z wysokich klifów, na przykład tych przy sławnym barze Rick’s Cafe na zachodnim wybrzeżu.

Każdy miłośnik ciekawych podróży powinien przekonać się na własnej skórze, że wyjazd na Jamajkę to nie tylko leniwe wylegiwanie się na hamaku. Choć ten „sport” również ma rzesze zwolenników! Na nich czekają idealne jamajskie plaże usiane kokosowymi palmami, pod którymi można się schronić przed palącym słońcem. Ponad 11-kilometrowy pas złotego piasku ciągnący się w okolicy miejscowości Negril to murowany kandydat do mistrzostwa świata w kategorii najpiękniejsza karaibska plaża. Dzięki niewielkim rozmiarom wyspy podczas jednego pobytu bez problemu można zwiedzić również inne perełki jamajskiego wybrzeża – Montego Bay, Ocho Rio czy Port Antonio. W każdym z tych miejsc turyści znajdą doskonałe knajpki serwujące pyszne koktajle i owoce morza, kluby na świeżym powietrzu, gdzie prawdziwe reggae grane jest na żywo, a tłumy pełnych życia młodych ludzi tańczą do białego rana. Jamajczycy będą idealnymi towarzyszami- każdemu przekażą pozytywną energię, pokażą jak nie stresować sie błahostkami, nauczą dobrej zabawy i podstaw gry na bębnach. Jedynym problemem podczas wakacji w tym niezwykłym kraju będzie to, że za szybko się skończą i trzeba będzie wrócić do rzeczywistości.

 

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij