Japonia - praktyczne informacje

Japonia - podstawowe informacje

Japonia – podstawowe informacje

Jest to wyspiarski kraj położony na Oceanie Spokojnym, stosunkowo niedaleko Chin i Korei Południowej.

Stolicą Japonii jest Tokio, jedno z największych miast na świecie pod względem liczby mieszkańców (znajduje się na 6 miejscu).

Polacy nie potrzebują wiz przy wjeździe do Japonii, paszport powinien być ważny 6 miesięcy.

Głównym środkiem transportu między miastami jest kolej, zwłaszcza dobrze rozwinięta sieć połączeń szybkimi pociągami (Shinkansen, tzw. bullet train). Tego typu transport jest jednak dość drogi (choć i tak tańszy niż przeloty), ale turystom oferowane są różnego typu zniżki niedostępne dla mieszkańców Japonii. Główną z nich jest tzw. Japan Rail Pass, czyli bilet pozwalający na nielimitowaną liczbę podróży pociągami sieci Japan Rail (JR) w ciągu 1, 2 lub 3 tygodni. O tego typu bilet należy postarać się przed wylotem do Japonii.

Najbardziej „gorącym” okresem turystycznym w Japonii jest wiosna, a zwłaszcza kwiecień, kiedy ma miejsce tzw. hanami, czyli zbiorowe podziwianie kwiatów kwitnącej wiśni przez ludność tego kraju. Japonia last minute w tym czasie nie jest więc najlepszym pomysłem, gdyż hotele są rezerwowane z wielomiesięcznym wyprzedzeniem.

Japonia jest krajem niezwykle bezpiecznym. Przestępczość jest tam na bardzo niskim poziomie, a kradzieży dopuszczają się głównie imigranci, których jest tam stosunkowo niewiele. Japończycy cenią sobie kulturę osobistą, spokój, wyważenie w codziennym życiu – widać to na ulicach czy w komunikacji publicznej, gdzie zachowywany jest niemal nieskazitelny porządek.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij