RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Malediwy - praktyczne informacje

Malediwy - Pogoda i Klimat

 

Pogoda na Malediwach przez niemalże cały rok jest wyśmienita. Dlatego kierunek ten można odwiedzać o każdej porze roku. Oczywiście zdarzają się opady deszczu, nawet w najwyższym sezonie, jednak zazwyczaj są one niewielkie i krótkotrwałe, obfite i dłuższe opady deszczu mogą się pojawić w niższym sezonie (zazwyczaj trwają do max. 2-3h). Temperatura powietrza przez cały rok utrzymuje się w granicach 30°C, natomiast średnia temperatura wody sięga około 28°C. Pogoda w znacznej mierze zależna  jest od monsunów.

Na Malediwach wyróżnia się dwie pory roku: suchą, za którą odpowiedzialny jest monsun północno-wschodni oraz deszczową, za którą z kolei odpowiedzialny jest monsun południowo-zachodni. 

Sezon niski  na Malediwach występuje od maja do października. W tym czasie mogą (nie muszą) wystąpić opady deszczu, choć nadal jest bardzo ciepło. W okresie tym hotele mają znacznie niższe ceny, dlatego wtedy warto wybrać się na nieco dłuższy wypoczynek.

Sezon średni, występuje od listopada do grudnia, w tym okresie zaczyna się nieco wyższy sezon, mogą (nie muszą) wystąpić opady deszczu.

Sezon wysoki, występuje od stycznia do kwietnia (najczęściej I połowy kwietnia), w tym czasie pogoda na Malediwach jest według statystyk (sprzed wilu lat wstecz) najlepsza, wtedy również prawdopodobieństwo występowania deszczu znacznie się zmniejsza. Wilgotność powietrza jest dość niska, dzięki czemu jest bardzo dobra widoczność oraz przejrzyste i błękitne niebo.  

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.