Malediwy - praktyczne informacje

Malediwy - Pogoda i Klimat

 

Pogoda na Malediwach przez niemalże cały rok jest wyśmienita. Dlatego kierunek ten można odwiedzać o każdej porze roku. Oczywiście zdarzają się opady deszczu, nawet w najwyższym sezonie, jednak zazwyczaj są one niewielkie i krótkotrwałe, obfite i dłuższe opady deszczu mogą się pojawić w niższym sezonie (zazwyczaj trwają do max. 2h). Temperatura powietrza przez cały rok utrzymuje się w granicach 30°C, natomiast średnia temperatura wody sięga około 28°C. Pogoda w znacznej mierze zależna  jest od monsunów.

Na Malediwach wyróżnia się dwie pory roku: suchą, za którą odpowiedzialny jest monsun północno-wschodni oraz deszczową, za którą z kolei odpowiedzialny jest monsun południowo-zachodni. 

Sezon niski  na Malediwach występuje od maja do listopada. W tym czasie mogą wystąpić opady deszczu oraz sztormy, choć nadal jest bardzo ciepło. W okresie tym hotele mają znacznie niższe ceny, dlatego wtedy warto wybrać się na nieco dłuższy wypoczynek.

Sezon średni, występuje od marca do kwietnia, w tym okresie występują najwyższe temperatury, wtedy zaczyna się również sezon dla surferów, który trwa do października.

Sezon wysoki, występuje od grudnia do lutego, w tym czasie pogoda na Malediwach jest najlepsza, wtedy również prawdopodobieństwo występowania deszczu znacznie się zmniejsza. Wilgotność powietrza jest dość niska, dzięki czemu jest bardzo dobra widoczność oraz przejrzyste i błękitne niebo.  

Malediwy - przykładowe propozycje wyjazdów
Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij