RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Malediwy - praktyczne informacje

Wycieczki - Malediwy

Malediwy to raj na ziemi, który kojarzy się głównie z wypoczynkiem na białym piasku i łapaniem promieni słonecznych. Jednak wbrew pozorom również podróżnicy preferujący bardziej aktywny sposób spędzania czasu znajdą tu coś dla siebie.

Wycieczki Malediwy - nurkowanie

Najczęściej wybierana przez turystów podczas wyjazdu na Malediwy wycieczka to możliwość wypłynięcia łodzią na nurkowanie głębinowe. Pod okiem doświadczonych instruktorów można nauczyć się tego sportu praktycznie od podstaw, a bogata flora i fauna lazurowych wód sprawi, że wiele osób będzie chciało kontynuować naukę na kolejnych poziomach. Malediwy to raj dla nurków zarówno początkujących, jak i zaawansowanych - przejrzystość wody, wspaniałe rafy i świetna pogoda przez większą część roku sprawiają, że osoby zakochane w tym sporcie zechcą wracać w to miejsce jak najczęściej.

Kolejnym sportem, którego królestwem niezaprzeczalnie są Malediwy, to nurkowanie powierzchniowe - popularne "snurkowanie". Potrzebne są do tego tylko maska z rurką oraz płetwy - takie obserwowanie przybrzeżnej rafy koralowej i mieszkających w niej kolorowych rybek to zajęcie potrafiące zająć na wiele godzin nawet całą rodzinę.

Wycieczka Malediwy - łowienie ryb

Inne często wybierane podczas wypraw na Malediwy wycieczki to połowy ryb - nierzadko tych naprawdę wielkich, jak marliny, tuńczyki, żaglice czy nawet rekiny. Tego typu wyprawy często muszą się wiązać z opuszczeniem atolu nad ranem lub jeszcze nocą i spędzeniem kilku godzin na otwartych wodach. Organizacja połowów leży w gestii hotelu, jeśli więc planują Państwo tego typu wypad, to warto zawczasu dowiedzieć się, czy będzie on mógł się odbyć z wybranego przez Państwa kurortu.

Wycieczki Malediwy - sporty motorowe

Podczas wycieczki na Malediwy spróbować można również motorowych sportów wodnych, jak skutery czy parasailing - a więc połączenie lotni i motorówki. Są to idealne rozwiązania dla osób szukających pełnych emocji wrażeń.

Wycieczka Malediwy - wizyta w stolicy

Jeśli Państwa wylot z Malediwów odbywa się wieczorem, to warto wcześniej odwiedzić stolicę kraju - Male. Miasto swoim obszarem zajmuje w całości jedną wyspę i otoczone jest betonowym falochronem ufundowanym przez Japończyków. Stolica nie jest może najpiękniejsza (najcenniejszym zabytkiem jest wpisany na listę UNESCO zabytkowy meczet Malé Hukuru Miskiy), ale zdecydowanie warta odwiedzenia podczas krótkiego wypadu przed wylotem.

Wycieczka na Malediwy nie musi więc ograniczać się jedynie do leżakowania, jest to bowiem idealne miejsce, by zadbać o formę i przeżyć niezapomnianą przygodę w lazurowo błękitnych wodach Oceanu Indyjskiego.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.