RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Mauritius - praktyczne informacje

Wycieczki, Mauritius

Wycieczka na Mauritius to doskonały pomysł na spędzenie niezapomnianego urlopu w otoczeniu rajskiej przyrody oraz turkusowych wód oceanu Indyjskiego. Każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie - miłośnicy plażowania mają do wyboru szereg pięknych hotelowych oraz publicznych plaż, amatorzy górskich wędrówek - wiele tras o różnym stopniu trudności, fani sportowych przyjemności - światowej klasy pola golfowe oraz idealne warunki do windsurfingu, kitesurfingu, surfingu oraz nurkowania.
Biorąc pod uwagę wycieczki Mauritius oferuje bogaty wybór unikatowych atrakcji ulokowanych w różnych częściach tego wyspiarskiego Państwa.
Wschodnie wybrzeże to nie tylko piękne długie plaże w rejonie Belle Mare oraz pięciogwiazdkowe luksusowe kurorty z dostępem do pól golfowych. To także doskonałe miejsce na podziwianie prawdziwej natury. Rezerwat Morski Blue Bay Marine kusi turystów przezroczystymi wodami laguny, w których kryją się m.in. koralowce, algi i wiele gatunków morskich ryb. Najlepiej podziwiać ten podwodny kolorowy świat fauny i flory podczas wycieczek łodzią ze szklanym dnem. Innym ciekawym miejscem na wschodzie, gdzie można podziwiać błękit laguny oraz oddać się relaksowi na nieskazitelnie białej plaży jest mała wysepka Ile aux Cerfs.
Południowe wybrzeże to przeciwieństwo spokojnych lagun występujących w pozostałych częściach wyspy. Wysokie i silne fale uderzające o klify ukazują nieujarzmione i dzikie piękno Oceanu Indyjskiego. Najbardziej spektakularne widoki obejrzeć można na często odwiedzanym przez turystów klifie Gris-Gris.
Majestatyczna góra Le Morne, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO to jedna z najbardziej znanych atrakcji wyspy Mauritius Wycieczki w to niesamowite miejsce są punktem obowiązkowym w programie zwiedzania. Przepiękna laguna oraz plaże przy których znajdują się luksusowe hotele, które zadowolą każdego nawet najbardziej wymagającego turystę oraz doskonałe warunki pogodowe do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu to gwarancja udanych wakacji.
Wybierając Mauritius wycieczka nieopodal półwyspu Le Morne, gdzie znajduje się rezerwat Black River Gorges to idealne miejsce na piesze wędrówki pośród niezwykłej tropikalnej roślinności oraz szumu wodospadu Alexandra. Nie należy również zapomnieć o wizycie w Chamarel, gdzie znajduje się niesamowita atrakcja – wulkaniczna Ziemia Siedmiu Kolorów, która w zależności od kąta padania promieni słonecznych mieni się różnymi barwami.
Zachód wyspy to przede wszystkim, stolica Port Louis, Flic-en Flac miasteczko z niepowtarzalnym klimatem „starego Mauritiusa” oraz najbardziej znany położony na północnym-zachodzie nadmorski kurort – Grand Baie z licznymi kawiarniami, restauracjami oraz dyskotekami. Warto wybrać się również do Parku Casela, gdzie główną atrakcją jest spacer z lwami.
Doskonałym pomysłem na urozmaicenie pobytu na Mauritiusie są rejsy katamaranem podczas których można obserwować delfiny w ich naturalnym środowisku, przyglądać się niezwykłej rafie koralowej snurkując czy też relaksować się w otoczeniu turkusowych wód Oceanu Indyjskiego.

Nie ulega wątpliwości, że wycieczki na Mauritius to idealne połączenie relaksu w otoczeniu pięknej przyrody z aktywnym spędzaniem czasu.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.