RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Mauritius - praktyczne informacje

Mauritius - Pogoda i Klimat

Wyspa leży w strefie klimatu tropikalnego. Ze względu na położenie pogoda trudna jest do zdefiniowania i prognozowania - pogoda w tym samym czasie może być różna np. na północy i południu. W czasie od czerwca do sierpnia na wschodzie wyspy mogą występować silniejsze podmuchy wiatru.
Na wyspie występuje brak charakterystycznej pory deszczowej, jednakże najwięcej opadów przypada na okres od stycznia do marca.

 

Temperatura i pogoda

Na Mauritiusie przez cały rok panuje łagodny klimat zwrotnikowy morski z podziałem na ciepłe i wilgotne lato (listopad-kwiecień) i suchą, nieco chłodniejszą zimę (czerwiec-wrzesień). Przyjemna temperatura wody pozwala na kąpiele w oceanie przez cały rok, ponieważ w miesiącach zimowych nie spada ona poniżej 22 stopni.

Pora sucha na Mauritiusie

Najmniej opadów notuje się w okresie od czerwca do listopada.


Pora deszczowa na Mauritiusie

Przez cały rok możemy spodziewać się dość obfitych opadów, dzięki czemu całą wyspę porasta bujna roślinność. O ile przez większą część roku opady na Mauritiusie nie są uciążliwe to niestety w okresie od stycznia do marca notuje się ich zdecydowanie więcej niż w pozostałych miesiącach. W tym okresie należy również przygotować się na ryzyko wystąpienia cyklonów.

 

Mauritius jest wyspą, na której można spędzić urlop o dowolnej porze roku.

 

 

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.