RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Mauritius - praktyczne informacje

Mauritius - podstawowe informacje

Mauritius to niezwykłe państwo wyspiarskie, znajdujące się na Oceanie Indyjskim w odległości około 2000 km od wybrzeża Afryki oraz 900 km od Madagaskaru.
Odwiedzając tę cudowną krainę pełną słońca, turkusowych lagun, nieziemskich widoków oraz wspaniałej przyrody słowo "piękno" nabiera nowego znaczenia. O niezwykłości tego miejsca może przekonać się każdy spragniony wrażeń turysta, a co więcej szeroki wybór hoteli dostosowanych do potrzeb i wymagań par, rodzin z dziećmi czy też grup przyjaciół oraz obsługa na najwyższym poziomie to tylko jedna z zalet wyspy. Planując wypoczynek na wyspie Mauritius last minute, należy starannie zaplanować długość pobytu, ponieważ wyspa choć niewielka oferuje wiele niespotykanych atrakcji.

Ocean możliwości

Oprócz wspaniałych plaż które są wizytówka tego miejsca, doskonałymi miejscami na relaks są urzekające otoczone krystalicznie czystymi lagunami wysepki Ile Aux Cerfs oraz Ilot de Gabiel. Na szczególną uwagę zasługuje wybrzeże, które w 30 km otoczone rafą koralową, zaprasza wszystkich początkujących jak i bardziej zaawansowanych nurków do odkrycia niesamowitej podwodnej fauny i flory. Bardzo popularnymi wodnymi atrakcjami jest również pływanie z delfinami, wycieczki łodzią ze szklanym dnem, czy spacer po dnie w oceanu w specjalnych kaskach. Przyjemna, sięgająca od 24 do 29 stopni temperatura wody, sprawia, że pływanie w Oceanie Indyjskim to czysta przyjemność.

Bogata historia

Kolonialna przeszłość wyspy sprawiła, że jest to kraj wielokulturowy i wyróżniający się spośród innych wysp Oceanu Indyjskiego. Na wyspie żyją obok siebie w pełnej zgodzie Kreole, Hindusi, Chińczycy i Europejczycy. Różnorodność kulturowa i etniczna widoczna jest niemalże na każdym kroku. Każda społeczność celebruje uroczystości w innym czasie, dzięki temu, wypoczywając na wyspie można trafić na jedno z wielu hucznie obchodzonych świąt. Szczególne miejsce w kulturze Mauritiusa zajmuje taniec oraz śpiew. Narodowy taniec Sega to prawdziwa uczta dla zmysłów i prawdziwy popis tancerzy. Ta bardziej stonowana wersja prezentowana jest w hotelach, natomiast tą bardziej żywiołową, zobaczyć można podczas uroczystości, kiedy tańczona jest przy ognisku na plażach przez młodych mieszkańców wyspy.

Multikulturowość

Językiem urzędowym na Mauritiusie jest angielski, ale będąc na wyspie często słyszy się francuski, chiński, kreolski czy też inne dialekty.
Prawdziwa mieszanka kultur obecna jest również w kuchni. Z pewnością każdego turystę zadowolą dania kuchni indyjskiej, chińskiej czy francuskiej. Świeże owoce morza, aromatyczne przyprawy, egzotyczne owoce oraz lokalny rum to gwarancja doskonałej uczty. Ten kto szuka idealnego miejsca na spędzenie wakacji Last Minute Mauritius nie rozczaruje, a z pewnością każdy znajdzie tu swój własny kawałek raju. Mauritius będzie również wspaniałą bazą wypoczynkową po odwiedzeniu sąsiedniego Madagaskaru.

 

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.