RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Saint Lucia - praktyczne informacje

Fauna i flora Saint Lucia

Biorąc pod uwagę tak niewielką powierzchnię, bo jedynie 616km2 można powiedzieć, że Saint Lucia jest bardzo bogata w roślinność i obfituje w wiele gatunków zwierząt. Bardzo dobre warunki klimatyczne i pogodowe sprzyjają rozwijaniu się zieleni, a w szczególności lasów tropikalnych, które zajmują tutaj ponad 15% całej powierzchni wyspy. Pięknie porośnięte zielenią wzgórza tworzą niesamowity i niepowtarzalny krajobraz. Wzgórza i lasy Saint Lucii pełne są egzotycznych roślin i kwiatów, takich jak np. orchidee, bugenwille, hibiskusy, jaśmin, poinciany, plumerie, itp. 

Świat zwierząt nie jest już tak bardzo różnorodny. Brak jest na wyspie większych ssaków, występują głównie szczury i nietoperze. Na Saint Lucii jest około 200 gatunków endemicznych, które występują wyłącznie tutaj. Ponad 50% tych gatunków stanowią gady (jaszczurki, węże), a niecałe 10 % to endemiczne gatunki ptaków.

Bardzo bogate fauna występuje również pod powierzchnią wody. Nurkując przy brzegu można spotkać między innymi homary, małże, żółwie wodne, kraby, oraz niezliczone gatunki ryb egzotycznych, takich jak chociażby barakuda, czy węgorz.

Duża obfitość padającego deszczu w rejonach górskich sprawia, że liczne gatunki, zarówno roślin, jak i zwierząt znajdują się właśnie tam. Wśród występujących tu gadów znaleźć możemy kilka gatunków węży, które na szczęście nie są niebezpieczne dla człowieka. Przy odrobinie szczęścia będziemy mogli podziwiać endemiczny gatunek papugi z St.Lucii, którego nie znajdziemy nigdzie indziej na świecie.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.