RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Seszele - praktyczne informacje

Seszele - Pogoda i Klimat

 

Seszele charakteryzują się klimatem tropikalnym. Temperatury są tu przez cały rok wysokie (średnio ok. 29°C) i podlegają tylko niewielkim różnicom. Jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie nigdy w historii, nie zanotowano ujemnych temperatur.
Wilgotność powietrza jest też przez cały rok wysoka. Upały w znaczącym stopniu łagodzi i uprzyjemnia morska bryza. 

 

Temperatura i pogoda

Położone w klimacie równikowym wilgotnym wyspy Seszeli charakteryzują się przyjemnymi temperaturami powietrza (24-32 stopnie Celsjusza) oraz komfortowymi i sprzyjającym kąpielom temperaturami wody (23-28 stopni Celsjusza) przez cały rok. Duży wpływ na klimat Seszeli mają monsuny. Wiejący od maja do października monsun południowo-wschodni przynosi suchą i słoneczną pogodę oraz niższe, ale w dalszym ciągu przyjemne temperatury. Monsun północno-zachodni (listopad-marzec) powoduje bardziej deszczową i wilgotną aurę, jednak należy pamiętać, że opady mniej lub bardziej intensywne występują przez cały rok i najczęściej są to krótkie ulewy po których znów świeci słońce. Na niektórych wybrzeżach, zależnie od pory roku występują wodorosty, warto poradzić się w tej kwestii Specjalistki od Seszeli który region warto wybrać.

 

Pora sucha na Seszelach

Pora sucha trwa od czerwca do września. Jest to więc idealny okres dla osób uwielbiających piękne, słoneczne i upalne dni. Podczas pory suchej wilgotność powietrza jest mniejsza.

 

Pora deszczowa na Seszelach

Pora deszczowa trwa od końca listopada do początku marca. Dla tych, którzy po upalnym dniu chcą odetchnąć od wysokich temperatur, polecamy początek lub koniec pory deszczowej, podczas której pół godzinki orzeźwiającego deszczu odświeża powietrze oraz obniża temperaturę o ok. 1-2 stopnie, co pozwala na odetchnięcie i ochłonięcie od żaru padającego z nieba.

 

Seszele są kierunkiem całorocznym. Pogoda w tym miejscu jest udana praktycanie przez cały rok, jednakże najlepszym okresem na odwiedzenie Seszeli jest czas przejścowy  - w miesiącach wiosennych - marzec/kwiecień i jesiennych - październik/listopad.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.