Seszele - praktyczne informacje

Seszele - Pogoda i Klimat

 

Seszele to 115 wysp, które charakteryzują się klimatem tropikalnym. Temperatury są tu przez cały rok wysokie (średnio ok. 29°C) i podlegają tylko niewielkim różnicom. Wilgotność powietrza jest też przez cały rok wysoka. Upały w znaczącym stopniu łagodzi i uprzyjemnia morska bryza.

 

Temperatura i pogoda

 Położone w klimacie równikowym wilgotnym wyspy Seszeli charakteryzują się przyjemnymi temperaturami powietrza (24-32 stopnie Celsjusza) oraz komfortowymi i sprzyjającym kąpielom temperaturami wody (23-28 stopni Celsjusza) przez cały rok. Duży wpływ na klimat Seszeli mają monsuny. Wiejący od maja do października monsun południowy przynosi suchą i słoneczną pogodę oraz niższe, ale w dalszym ciągu przyjemne temperatury. Monsun północny (listopad-marzec) powoduje bardziej deszczową i wilgotną aurę, jednak należy pamiętać, że opady mniej lub bardziej intensywne występują przez cały rok i najczęściej są to krótkie ulewy po których znów świeci słońce.

 

Pora sucha na Seszelach

Pora sucha trwa od czerwca do września. Jest to więc idealny okres dla osób uwielbiających piękne, słoneczne i upalne dni. Podczas pory suchej wilgotność powietrza jest mniejsza.

 

Pora deszczowa na Seszelach

Pora deszczowa trwa od końca listopada do początku marca. Dla tych, którzy po upalnym dniu chcą odetchnąć od wysokich temperatur, polecamy początek lub koniec pory deszczowej, podczas której pół godzinki orzeźwiającego deszczu odświeża powietrze oraz obniża temperaturę o ok. 1-2 stopnie, co pozwala na odetchnięcie i ochłonięcie od żaru padającego z nieba.

 

Seszele są kierunkiem całorocznym. Pogoda w tym miejscu jest udana praktycanie przez cały rok, jednakże najlepszym okresem na odwiedzenie Seszeli jest czas przejścowy  - w miesiącach wiosennych - marzec/kwiecień i jesiennych - październik/listopad.

Seszele - przykładowe propozycje wyjazdów
Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij