RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Seszele - praktyczne informacje

Seszele - podstawowe informacje

     Słowem wstępu:

Seszele to miejsce gdzie słowo raj na ziemi nabiera nowego znaczenia. Wspaniałe, piaszczyste plaże, lazurowa woda do tego palmy, leżaki, tropikalne koktajle i bogactwo dziewiczej przyrody. To pierwsze skojarzenia jakie przywodzą wyspy Seszele. Idealna lokalizacja dla romantyków, zakochanych, rodzin czy też osób najzwyczajniej pragnących zostawić wszelkie zmartwienia w hotelowej szufladzie oraz cieszyć się naturalnym, otaczającym pięknem. Każda forma wyjazdu taka jak Seszele last minute czy planowana od lat wyprawa jest gwarancją niezapomnianych wakacji. Przyczynia się do tego choćby niedalekie położenie od wybrzeża Afryki zapewniające średnią temperaturę dwudziestu paru a nawet trzydziestu stopni Celsjusza przez cały rok.

 Wulkaniczny charakter wysp oraz malowniczość rozpościerających się raf koralowych między ponad setką wysp wzbudza niewątpliwą okazję do podziwiania najznakomitszych oraz różnorodnych darów fauny i flory. Jednym z takich cudów są owoc e endemicznej palmy Coco de Mer występujące w dwóch odmianach męskiej i żeńskiej z których słyną wyłącznie Seszele.

Gdzie leżą?
Seszele to państwo wyspiarskie znajdujące się w basenie Oceanu Indyjskiego. Jak już wspomnieliśmy znajdują się nieopodal wybrzeża Afryki , ok. 2000 km od stałego lądu, Kenii, w sąsiedztwie znanych lokalizacji takich jak Madagaskar czy Mauritius, stąd też znajdują się w strefie klimatu równikowego. Jedną z najbardziej znanych wysp, a tym samym największą jest wyspa Mahe na której znajduje się stolica Seszeli – Victoria, jedna z najmniejszych stolic świata. To właśnie tu znajduje się ok. 80% całej ludności - co ciekawe wyłącznie 33 z pośród ok. 115 wysp jest zamieszkanych. Trochę mniejsze od niej lecz równie znane: to wyspa Praslin z przepiękną, szeroką plażą Anse Lazio oraz wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO rezerwatem Vallee de Mai, dziewicza wyspa Silhouette czy też La Digue nazywana tamtejszą Jamajką. Zdaniem wielu ta ostatnia posiada najwspanialszą plażę Anse Source’d Argent z której słyną Seszele, a która jest jedną z najczęściej fotografowanych plaż świata. Dodatkowym atutem tego miejsca są okoliczności sprzyjające powiedzeniu sobie sakramentalnego „Tak” pośród granitowych skał i lazurowych wód otaczających tą plażę Seszele są otwarte i przyjaźnie nastawione do turystów oraz ich potrzeb.

Z tubylcami można porozumiewać się w języku angielskim, francuskim jak również kreolskim (mieszanka francuskiego i języków afrykańskich).

Wszystkim podróżnikom poszukującym odpoczynku pośród rajskich plaży przypominamy – Last minute Seszele to gwarancja dobrej ceny oraz niezapomnianych wrażeń!

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.