RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Ślub na Mauritiusie - organizacja ślubu

Ślub na Mauritiusie - organizacja ślubu

Kilometry pięknych plaż z tropikalną roślinnością w tle, błękit nieba i słońce odbijające się od turkusowych wód Oceanu Indyjskiego, a w tle afrykańskie rytmy - to właśnie Mauritius, romantyczna wyspa będąca idealną scenerią dla najważniejszych chwil w życiu Młodej Pary.

Jak wygląda ceremonia?
Ślub cywilny zawarty na Mauritiusie jest ważny w świetle prawa polskiego Ceremonia podzielona jest na dwa etapy. Podczas pierwszego dnia wraz z naszym anglojęzycznym przedstawicielem odwiedza się stolicę wyspy - Port Louis w celu dopełnienia formalności, natomiast drugiego dnia odbywa się właściwa ceremonia w wybranym hotelu na plaży lub w hotelowym ogrodzie. W tym szczególnym dniu możliwe jest zarezerwowanie fotografa lub kamerzysty czy przygotowanie specjalnej dekoracji miejsca ślubu.

 

Procedura zawarcia ślubu cywilnego* na Mauritiusie:

 • Para pragnąca zawrzeć ślub na Mauritiusie powinna złożyć oświadczenie złożone pod przysięgą w Sądzie Najwyższym na Mauritiusie. Jest to procedura obowiązkowa.
 • Przysięga ta zostanie złożona dzień lub dwa dni przed ceremonią ślubną, odbywającą się w hotelu. W dniu składania przysięgi zapewniony zostanie prywatny transfer do stolicy wyspy – Port Louis, a dokładniej do Urzędu Stanu Cywilnego (odbiór oświadczenia nierezydenta)/ do prawnika/ do Sądu Najwyższego (złożenie przysięgi)/ do Regionalnego Urzędu Stanu Cywilnego dla hotelowej lokalizacji (dalsze formalności) i ostatecznie powrót do hotelu.
 • Wszystkie te procedury muszą odbyć się od poniedziałku do piątku
 • Data ślubu powinna zostać ustalona z wyprzedzeniem (dokładna data ślubu zostanie wyznaczona w porozumieniu z Urzędem Stanu Cywilnego)
 • Śluby cywilne nie odbywają się w soboty, niedziele i święta publiczne
 • Ceremonia w hotelu zostanie przeprowadzona przez urzędnika Urzędu Stanu Cywilnego.
 • Para musi przebywać na Mauritiusie min. 72 godziny przed wyznaczoną datą ceremonii. Jest to minimalny czas potrzebny na zrealizowanie wszelkich wyżej wspomnianych formalności
 • W ceremonii ślubnej musi uczestniczyć dwóch świadków (może być nimi hotelowa obsługa)

UWAGA! Kobiety mają prawo zawrzeć nowy związek małżeński po upływie min. 10 miesięcy po rozwodzie lub śmierci męża. W przypadku jednak, jeśli przyszła panna młoda podda się badaniu w klinice medycznej na Mauritiusie i otrzyma zaświadczenie, że nie jest w ciąży jest możliwość wcześniejszego zawarcia związku małżeńskiego.

 

Wymagane dokumenty:

 • Dwie kopie aktu urodzenia przetłumaczone na j. francuski lub j. angielski przez tłumacza przysięgłego
 • Dwie kserokopie paszportu – pierwsze 6 stron
 • Wypełniony i podpisany formularz zawarcia związku małżeńskiego dla osoby, nieposiadającej obywatelstwa na Mauritiusie
 • Osoby zawierające związek małżeński ponownie powinny dodatkowo dostarczyć: wszelkie dokumenty związane z rozwodem (akt rozwodu), owdowieniem (akt zgonu małżonka), zmianą nazwiska (dokument o zmianie nazwiska) przetłumaczone na j. francuski lub j. angielski przez tłumacza przysięgłego
 • Osoby adoptowane powinny dostarczyć dokumenty adopcyjne przetłumaczone na j. francuski lub j. angielski przez tłumacza przysięgłego
 • Osoby niepełnoletnie powinny dostarczyć zgodę prawnego opiekuna przetłumaczone na j. francuski lub j. angielski przez tłumacza przysięgłego


UWAGA! Wszystkie wymagane dokumenty muszą zostać legalnie przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego na język francuski lub angielski i przesłane przez nasze biuro na Mauritius min. 8 tygodni przed wyznaczoną datą ślubu, a oryginały należy mieć ze sobą w trakcie wyjazdu.


*Istnieje również możliwość zorganizowania ślubu kościelnego.

Ślub i podróż poślubna w jednym
Mauritius to nie tylko wspaniałe miejsce na ślub, ale również idealne rozwiązanie na podróż poślubną. Ciekawym pomysłem na urozmaicenie długiego lotu na Mauritius jest przystanek w Dubaju.

Każda oferta ślubna tworzona jest indywidualnie
Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów
Każdy pakiet zawiera przeloty, zakwaterowanie z wybranym wyżywieniem,
transfery, organizację ślubu i pakiet ślubny
Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.