RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
USA - praktyczne informacje

Hotele USA

Wybór hoteli w USA jest ogromny - od skromnych przydrożnych moteli (znanych przede wszystkim z filmów), przez urocze rodzinne pensjonaty (zwane B&B - Bed & Breakfast, czyli dosłownie "łóżko i śniadanie") po wielkie resorty i sieciowe hotele spod znaku Hilton czy Sheraton. Każdy znajdzie coś dla siebie i jedynym problemem pozostaje wybór miejsca, gdyż jest to ogromny kraj.

Należy pamiętać, że w USA zdecydowanie najwięcej jest dużych hoteli - wielopiętrowych budynków, które oferują ponad 100 pokoi (czasem nawet około 1000!). Próżno tam szukać hoteli willowych, małych bungalowów czy chatek, ale braki te rekompensowane są na pewno przez wysoki standard i profesjonalną obsługę.

Floryda

W Miami warto wybrać hotel położony w okolicach Miami Beach, co zagwarantuje nam nie tylko dostęp do wielu restauracji, barów i sklepów, ale również do pięknych długich plaż. To oczywiście najdroższe miejsce na wypoczynek na Florydzie, ale wybór hoteli jest tam tak ogromny, że na pewno każdy znajdzie tam coś dla siebie. Bezpośrednio przy plaży znajdują się zwykle największe i najdroższe hotele, często reprezentujące znane na całym świecie marki. Jest jednak na to rada - wystarczy wybrać hotel położony nieco dalej od plaży, a w zamian za krótki spacer do morza otrzymamy uroczy nieduży hotel mieszczący się w zabytkowym (jak na USA) budynku w stylu Art Deco.

Innym ciekawym miejscem na mapie Florydy jest Orlando, gdzie mieści się ogromna liczba parków rozrywki. Hotele w Orlando są zwykle tańsze niż te w Miami (ze względu na brak dostępu do morza). Warto skupić się na tych położonych na obrzeżach miasta, ale za to blisko Disney World czy parku Universal, a nie na biznesowych hotelach w centrum miasta. Dzięki temu łatwiej będzie Państwu korzystać z licznych atrakcji, natomiast samo centrum Orlando można pozostawić na krótką wizytę podczas zakupów.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.