RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
USA - praktyczne informacje

USA, Ameryka Północna

Stany Zjednoczone i Kanada to kierunki oferujące niezliczone atrakcje dla odwiedzających, zaczynając od niesamowitych parków narodowych (Wielki Kanion, Yosemite, Dolina Śmierci czy Yellowstone), przez wspaniałe wielkie metropolie (Nowy Jork, Vancouver, Los Angeles czy Las Vegas) po cudowne kurorty przy pełnym białych plaż wybrzeżu (Kalifornia czy Floryda). Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Klimat USA i Kanady jest niezwykle zróżnicowany, ciężko jest wrzucić do jednego worka ciepłą Florydę oraz chłodne Vancouver. Jeśli chodzi o wypoczynek na plaży oraz zwiedzanie atrakcji Kalifornii czy Florydy, to szczególnie polecana jest wiosna, kiedy nie ma jeszcze upałów, ale ciepłe powietrze pozwala na plażowanie. Lato zarówno w USA, jak i w Kanadzie potrafi być gorące i deszczowe, co nie powinno jednak powstrzymywać turystów przed odwiedzinami, zwłaszcza jeśli marzy im się gorący klimat.

Wspaniałym pomysłem może być spędzenie Sylwestra w takim miejscu, jak na przykład Nowy Jork. Impreza na Time Square przyciąga co roku około miliona osób i jest to niewątpliwie jedno z najlepszych miejsc na świecie, by przywitać Nowy Rok. Należy jednak pamiętać, że miejsca w hotelach w okresie świątecznym rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, więc jeśli ktoś marzy o zatrzymaniu się na Manhattanie, to polecamy wczesne rezerwacje!

Ceny hoteli w USA i Kanadzie utrzymują się zwykle na stałym poziomie, z widocznymi wzrostami zwykle jedynie w okolicach większych świąt i imprez. Bilety lotnicze drożeją na wakacje (ceny w lipcu-sierpniu potrafią być o połowę wyższe niż w maju czy we wrześniu) i przed Bożym Narodzeniem/Nowym Rokiem. Podczas planowania podróży warto wziąć więc pod uwagę nie tylko pogodę w danym regionie, ale również ceny przelotów. USA last minute to dobry pomysł dla osób posiadających już wizę (obowiązkowa!), wszystkie inne osoby powinny planować podróż ze sporym wyprzedzeniem. Ze swojej strony oferujemy wszelką możliwą pomoc dla naszych Klientów w staraniu się o wizy do USA.

Bardzo popularnym i najwygodniejszym sposobem podróżowania po USA i Kanadzie jest wynajęcie prywatnego samochodu. Daje to swobodę w przemieszczaniu się zarówno między miastami, jak i wewnątrz nich – większość amerykańskich metropolii (jak np. Los Angeles) przystosowana jest bowiem do ruchu samochodowego i transport publiczny występuje tam w szczątkowej postaci (wyjątkami są San Francisco i Nowy Jork, gdzie nie polecamy wypożyczania auta). Naszym Klientom oferujemy kompleksowe pośrednictwo w wypożyczeniu samochodu oraz ciekawe programy wyjazdów typu Fly & Drive. Dodatkowo jesteśmy w stanie zaoferować również usługę prywatnego polskojęzycznego przewodnika dla grup. Zapraszamy do USA i Kanady!

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.