RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Madagaskar - praktyczne informacje

Wycieczki, Madagaskar

Madagaskar oferuje cały szereg ciekawych atrakcji dostępnych dla osób, które wybiorą tę destynację jako miejsce na wakacyjny wypoczynek. Nie trzeba decydować się na tygodniowy objazd dookoła wyspy by poczuć jej klimat, poznać przyrodę i kulturę - wystarczą jednodniowe wypady z przybrzeżnych hoteli.

Najpopularniejszym miejscem na wypoczynek na Madagaskarze jest wysepka Nosy Be położona na północnym wybrzeżu. Białe plaże i spory wybór hoteli przyciągają turystów, ale amatorzy aktywnego wypoczynku również nie będą się nudzić. Podróżnikom nastawionym na ciekawe wycieczki Madagaskar oferuje wyprawę do rezerwatu Lokobe, zakątka położonego na południowym-wschodzie wyspy, gdzie zobaczyć można żyjące tam dziko czarne lemury i kameleony. Tych z Państwa, których zainteresuje morska wycieczka Madagaskar i Nosy Be proponują półtoragodzinny rejs łodzią na pobliską Nosy Iranja, która cieszy oko nieskazitelnie białym piaskiem - są to właściwie dwie wyspy połączone ze sobą piaszczystym pasmem, po którym można swobodnie chodzić podczas odpływu. Warto także wybrać się na wycieczkę po stolicy wyspy - miasteczku Andoany, znanym także jako Hell-Ville. Miejscowość jest bardzo ciekawa ze względu na oryginalną kolonialną architekturę i targ, na którym prócz lokalnych owoców kupić można kawę, przyprawy i olejek ylang-ylang. Rodzinom z dziećmi wybierającym się na Madagaskar wycieczka do "Lemuria Land" przyniesie na pewno wiele ciekawych przygód i wspomnień - jest to miejsce na kształt ogrodu zoologicznego i botanicznego w jednym, gdzie można podziwiać z bliska nie tylko roślinność Madagaskaru, ale również kilka gatunków lemurów, kameleony i inne zwierzęta.

 Nosy Be to także wspaniałe miejsce dla tych z Państwa, którzy chcieliby mieć możliwość spróbowania swoich sił w nurkowaniu. Flora i fauna morska wokół wyspy jest bardzo bogata, co stwarza idealne warunki do nurkowania głębinowego i powierzchniowego. Oferowana przez Madagaskar wycieczka w głąb oceanu dostarcza niezapomnianych wrażeń zarówno początkującym, jak i zaawansowanym nurkom. Na plaży działa kilka firm wypożyczających sprzęt i zabierających turystów w bardziej odległe rejony, gdzie w przejrzystych wodach Kanału Mozambickiego podziwiać piękne ryby i rafę, ale także wraki zatopionych statków. Nie można tego przegapić.

 Oferowane przez Madagaskar wycieczki jednodniowe na Nosy Be to wprawdzie nie wszystkie cuda, jakie zobaczyć można na tej wspaniałej wyspie, ale na pewno jest to spora porcja atrakcji dla nawet najbardziej wymagających podróżników.

 

 

 

 

 

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.