RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Rejs - praktyczne informacje

Przed rejsem

Dokumenty i wizy

Każdy uczestnik rejsu zobowiązany jest do posiadania ważnego paszportu (ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia rejsu, a dla niektórych krajów okres ten wynosi 12 miesięcy) oraz wymaganych wiz, zgodnie z trasą rejsu.

Wiza do USA

Na niektórych trasach obowiązują wizy. W przpadku USA jest to tzw. ESTA - wiza elektroniczna, której koszt wynosi 14 USD. Każdy z uczestników zobowiązany jest do samodzielnego złożenia wniosku. 

Przeloty

Godziny przelotów muszą uwzględniać godziny wypłynięcia i przypłynięcia statku, czas potrzebny na zaokrętowanie i wyokrętowanie oraz na dojazd z lotniska do portu i z portu na lotnisko. W związku z powyższym doradzamy przylot ze znacznym wyprzedzeniem, aby przybyć na czas do portu. Niekiedy ze względu na zbyt późne godziny przylotów w dniu rozpoczęcia rejsu konieczne będzie zarezerwowanie noclegu przed rejsem. Niestety statek nie czeka na spóźnialskich!

Transfery

Nasza oferta jest kompleksowa. Zajmujemy się organizacją wszelkich transferów, tak by dotrzeć na czas do portu czy też na lotnisko.

Hotele

Na zamówienie rezerwujemy hotele przed lub po rejsie w porcie wypłynięcia. Proponujemy również połączenie rejsu z kilkudniowym wypoczynkiem. Karaiby z pobytem na Dominikanie? A co powiecie na kilka dni w Miami przed rajskiem rejsem na Bahamy, do Meksyku lub na Jamajkę?

Wiek uczestników

Większość lini wymaga, aby uczestnik miał ukończone 21 lat. Wyjątkiem jest linia MSC, gdzie wiek ten wynosi 18 lat. Na rejsach rozpoczynające się w USA, gdzie wymagany wiek, to 21 lat.
Osoby poniżej 18 roku życia mogą zostać zakwaterowane w kabinach położonych blisko swoich opiekunów lub w tzw. kabinach interconecting. 

Niemowlęta muszą mięc ukończone min. 6 miesięcy. W niektórych przypadkach potrzebne jest specjalne oświadczenie wydane przez lekarza. 

Kobiety w ciąży zobowiązane są do przedstawienia przy rezerwacji zaświadczenia lekarskiego o możliwości odbycia podróży w terminie przewidzianego rejsu. Kobiety powyżej 6 miesiąca ciąży nie otrzymają zgody na odbycie podróży. Organizator oraz linie żeglugowe nie ponoszą odpowiedzialności za jakiekolwiek komplikacje związane z ciążą, które wystąpią podczas trwania rejsu oraz po jego zakończeniu. Dodatkowo linie lotnicze mogą stosować inne ograniczenia nieuwzględnione przez linie żeglugowe.

Ubezpieczenie turystyczne

Organizator ubezpiecza wszystkich swoich Klientów w Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. zgodnie z wybranym wariantem ubezpieczenia Bezpieczne Podróże. Pakiet podstawowy obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance oraz następstw nieszczęśliwych wypadków. Może on zostać rozszerzony o ubezpieczenie następstw chorób przewlekłych, bagażu podróżnego, rezygnacji z imprezy turystycznej, przerwania imprezy turystycznej, a także anulacji biletu lotniczego. Obowiązkowy okres ubezpieczenia obejmuje czas trwania rejsu i ewentualne noclegi w hotelach. Na życzenie Klienta okres ochrony ubezpieczeniowej może ulec wydłużeniu. 

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.