Rejs - praktyczne informacje

Przed rejsem

Dokumenty i wizy

Każdy uczestnik rejsu zobowiązany jest do posiadania ważnego paszportu (ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia rejsu, a dla niektórych krajów okres ten wynosi 12 miesięcy) oraz wymaganych wiz, zgodnie z trasą rejsu.

Wiza do USA

Celem zdobycia wizy do USA wymagane jest spotkanie z konsulem w Konsulacie Generalnym USA w Krakowie lub Ambasadzie USA w Warszawie. Od 2004 roku każdy klient starający się o wizę umawia się indywidualnie na spotkanie z konsulem dzwoniąc pod płatny numer 0 701 77 44 00 (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 20:00). Dzwoniąc należy mieć przy sobie paszport, papier i przybory do pisania. Operatorzy obsługujący ten numer ustalają termin spotkania z konsulem, jak również wyjaśniają, jakie dokumenty należy dostarczyć konsulowi i o co może on zapytać. Pracownicy naszego biura pomagają wypełnić formularz wizowy. Opłata wizowa, którą należy przesłać na konto Ambasady wynosi 330 PLN. Więcej informacji na stronach www.usinfo.pl.

Przeloty

Godziny przelotów muszą uwzględniać godziny wypłynięcia i przypłynięcia statku, czas potrzebny na zaokrętowanie i wyokrętowanie oraz na dojazd z lotniska do portu i z portu na lotnisko. W związku z powyższym doradzamy przylot ze znacznym wyprzedzeniem, aby przybyć na czas do portu. Niekiedy ze względu na zbyt późne godziny przylotów w dniu rozpoczęcia rejsu konieczne będzie zarezerwowanie noclegu przed rejsem.

Transfery

Aby ułatwić gościom przejazd do/z portu organizujemy transfery z/na lotnisko. 

Hotele

Na zamówienie rezerwujemy hotele przed lub po rejsie w porcie wypłynięcia. Proponujemy również połączenie rejsu z kilkudniowym pobytem wypoczynkowym. 

Wiek uczestników

Linie żeglugowe wymagają, aby osoby podróżujące samotnie miały ukończony 21 rok życia. Osoby poniżej tego wieku mogą podróżować wyłącznie w towarzystwie osoby, która ukończyła 25 lat (rodzica czy opiekuna). Wyjątkiem jest linia żeglugowa Costa, w przypadku której osoba podróżująca samotnie musi mieć ukończone 18 lat, a osoby poniżej tego wieku mogą podróżować wyłącznie w towarzystwie osoby, która ukończyła 18 rok życia (rodzica czy opiekuna).

Kobiety w ciąży

Kobiety w ciąży zobowiązane są do przedstawienia przy rezerwacji zaświadczenia lekarskiego o możliwości odbycia podróży w terminie przewidzianego rejsu. Kobiety powyżej 6 miesiąca ciąży nie otrzymają zgody na odbycie podróży. Organizator oraz linie żeglugowe nie ponoszą odpowiedzialności za jakiekolwiek komplikacje związane z ciążą, które wystąpią podczas trwania rejsu oraz po jego zakończeniu. Dodatkowo linie lotnicze mogą stosować inne ograniczenia nieuwzględnione przez linie żeglugowe.

Ubezpieczenie turystyczne

Organizator ubezpiecza wszystkich swoich Klientów w Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. zgodnie z wybranym wariantem ubezpieczenia Bezpieczne Podróże. Pakiet podstawowy obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance oraz następstw nieszczęśliwych wypadków. Może on zostać rozszerzony o ubezpieczenie następstw chorób przewlekłych, bagażu podróżnego, rezygnacji z imprezy turystycznej, przerwania imprezy turystycznej, a także anulacji biletu lotniczego. Obowiązkowy okres ubezpieczenia obejmuje czas trwania rejsu i ewentualne noclegi w hotelach. Na życzenie Klienta okres ochrony ubezpieczeniowej może ulec wydłużeniu. 

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij