Rejs - praktyczne informacje

Morze Śródziemne z Sycylią, Sardynią i Balearami

Zapraszamy Państwa na ekskluzywny rejs po  Morzu Śródziemnym na trasie Genua - Civitaveccia - Palermo - Cagliari - Palma de Mallorca - Barcelona - Marsylia - Genua. W ofercie  zawarty jest kompleksowy pakiet złożony z przelotów, transferów, ubezpieczenia podróży oraz rejsu statkiem na statku MSC Meraviglia **** zapewniającym najlepsze kategorie zakwaterowania.
Oprócz tego, podczas pobytu "na lądzie" mamy do zaproponowania szeroki wachlarz atrakcyjnych wycieczek fakultatywnych w śródziemnomorskich miastach portowych.  Jest to niepowtarzalna okazja do tego,  by w ciągu jednego tygodnia skosztować prawdziwej włoskiej pizzy, przenieść się na chwilę do starożytnego Rzymu, pospacerować po Barcelonie śladami Gaudiego, zobaczyć najstarsze miasto Francji, zabytkową Marsylię a także odwiedzić 3 z większych wysp w basenie Morza Śródziemnego : Sycylię, Sardynię i Majorkę. Ale to jeszcze nie wszystko!
Dodatkowo, na Państwa życzenie, oferta może zostać uzupełniona o kilkudniowy pobyt wypoczynkowy lub zwiedzanie przed czy po rejsie w mieście wypłynięcia lub jego okolicach. Wszystko to, będzie oczywiście idealnie dostosowane do potrzeb naszego klienta. UWAGA! Terminy podane w ofercie to sztywne terminy poszczególnych rejsów, w przypadku gdy godzina przylotu do miasta portowego w dniu rejsu jest zbyt późna (istnieje ryzyko nie zdążenia na odprawę portową) przylot będzie konieczny na dzień przed rejsem i doliczony zostanie nocleg transferowy.

 

 

DZIEŃPROGRAM REJSUWPŁYNIĘCIEWYPŁYNIĘCIE
1.GENUA, WŁOCHY-18:00
2.CIVITAVECCHIA, RZYM/WŁOCHY7:0017:00
3.PALERMO, SYCYLIA9:0017:00
4.CAGLIARI, WŁOCHY9:0018:00
5.PALMA DE MALLORCA, HISZPANIA15:0023:59
6.WALENCJA, HISZPANIA9:0016:00
7.MARSYLIA, FRANCJA13:0020:00
8.GENUA, WŁOCHY9:00-

 

 


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Genua, Włochy - port zaokrętowania

Transfer z lotniska do portu w Genui. Zaokrętowanie na statku MSC Splendida. O 18:00 statek odpływa z portu w kierunku Rzymu.

Dzień 2 - Civitavecchia (Rzym), Włochy

Rzym - Stolica Republiki Włoskiej oraz największe miasto Włoch. Liczy ok. 2,8 mln mieszkańców. Leży na zachodnim skraju środkowej Italii, nad rzeką Tyber. Jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast na świecie i największą atrakcją turystyczną Włoch. Na terenie miast znajduje się również Watykan – suwerenne państwo kościelne.

Propozycja wycieczki fakultatywnej:

ROME SIGHTSEEING (scenic route) –  wycieczka autokarowa to jeden z najwygodniejszych sposobów zwiedzenia Rzymu. Trasa wiedzie wzdłuż najbardziej rozpoznawalnych atrakcji i zabytków Rzymu: Koloseum, Piramida Cestiusza, Circus Maximus. Następnie autobus zatrzyma się pod Watykanem, gdzie będą mieli państwo czas na samodzielnie zwiedzanie Bazyliki św. Piotra lub spacer spokojnymi uliczkami państwa watykańskiego.

Dzień 3 - Palermo, Sycylia

Palermo jest kulturalną, gospodarczą i turystyczną stolicą Sycylii. Odzwierciedlenie bogatej historii miasta odnaleźć można w: Hiszpańskich Pałacach, średniowiecznych uliczkach, czy arabsko-normańskich kościołach. Podczas spaceru po starówce należy nie pominąć zabytkowej dwunasowiecznej katedry (Cattedrale di Palermo) oraz trzeciego pod względem wielkości teatru w Europie (Teatro Massimo).

Propozycje wycieczek fakultatywnych:

COACH TRANSFER TO MONDELLO (sea & sun) – dla fanów odpoczynku proponujemy transfer z portu do miejscowości Mondello, gdzie znajduje się plaża słynąca z drobnego, białego piasku. Na odpoczynek i plażowanie, a także spacer po miejscowości przeznaczyć można 4 godziny.

CEFALU (culture & history) – małe, urokliwe miasteczko położone godzinę jazdy z Palermo, które zostało założone przez Normana króla Rogera II w XII wieku. Odwiedzimy Katedrę Duomo del Cristo Pantocratore w Cefalu. Czas wolny na spacer po wąskich uliczkach Cefalu.

Dzień 4 - Cagliari, Sardynia/Włochy

Miasto i gmina we Włoszech, stolica autonomicznego regionu Sardynia i prowincji Cagliari. Miasto Cagliari znajduje się na południowym wybrzeżu Sardynii, nad zatoką o tej samej nazwie i na równinie Campidano. Miasto jest położone blisko bardzo atrakcyjnych miejsc, jak Maddalena Beach, Chia lub Villiasimius, wciąż stosunkowo mało oblegane przez turystów. Znajduje się też blisko górskich parków narodowych, jak Monta Arcosu czy Maidopis, z rozległymi lasami i wieloma gatunkami dzikich zwierząt.

City Tour Cagliary, - 4 H

Dzień 5 - Palma de Mallorca, Hiszpania

Stolica i największe miasto Balearów oraz wyspy Majorka. Jedna z najpopularniejszych destynacji w basenie Morza Śródziemnego. Oprócz zabytkowej architektury (gotycka katedra La Seu, bazylika Św. Franciszka, Palau de l''Almudaina, a także okrągły zamek Bellver) Palma słynie z bogatego życia nocnego i niezliczonej ilości restauracji, barów i dyskotek. Ponadto, Palma otoczona jest pięknymi piaszczystymi plażami i wszechobecną zielenią.

 Palma de Mallorca CITY TOUR 4 h

Dzień 6 - Walencja, Hiszpania

Walencja – „Miasto Sztuki i Nauki”. Znajduje się tu jeden z największych kompleksów popularno-naukowych i kulturalnych w Europie. Dzięki awangardowej architekturze, historia oraz nowoczesność stanowią niezwykłe połączenie.

Propozycja wycieczki fakultatywnej:

TOUR OF VALENCIA & SAN JOSE CAVES (culture & history) – Północna Walencja usytuowana jest we wspaniałym regionie, na terenie którego znajduje się rezerwat przyrody Sierra de Espadan. Jest to drugi największy obszar chroniony we wspólnocie autonomicznej Walencji. Znajduje się tutaj najdłuższa podziemna rzeka San Jose, która przepływa przez kompleks jaskiń.

Dzień 7 - Marsylia, Francja

Marsylia jest drugim po Paryżu miastem pod względem zamieszkujących go ludzi i jednocześnie najstarszym  miastem w kraju. To miasto ogromnych kościołów, artystycznych uliczek i dobrego jedzenia. Jego bogata historia wynosi ponad 2500 lat, a w samym mieście widać duże wpływy kultury z południa Europy i Afryki. Miasto zostało bowiem założone przez Greków i spełniało rolę podobną do obecnej – czyli głównego portu Francji. Główną atrakcją jest słynną Bazyliką Notre-Dame de la Garde, która znajduje się na wzgórzu, z którego rozpościera się piękny widok na całe miasto.

Propozycje wycieczek fakultatywnych:

AIX-EN-PROVENCE (city tour) – wycieczka rozpoczyna się z wizytą w katedrze Św. Zbawiciela z XII wieku. Przejdziemy komorą przez bogato zdobiony portal gotycki z misternie rzeźbionymi drzwiami. Proponujemy przyjemny spacer (1,5 godziny) przez historyczne centrum miasta.

AVIGNON AND MARSEILLES (culture & history) –  całodniowa wycieczka rozpoczyna się zaczyna się w Marsylii od bazyliki Notre Dame de la Garde. Następnie przejedziemy do średniowiecznego miasta Avignon. Odwiedzimy Pałac papieski - starożytną fortecę bogatą w

galerie i kaplice. Freski i ręcznie malowane tkaniny w sypialniach i prywatnych pokojach papieży świadczą o dawnym bogactwie tej rezydencji.

Dzień 8 - Genua, Włochy - port zaokrętowania

Statek dopływa do portu o 9:00. Transfer na lotnisko na lot powrotny. Istnieje możliwość wydłużenia pobytu na życzenie klienta.

Dodatkowe informacje

UWAGA! Wylot do miejsca rozpoczęcia rejsu musi odbyć się z rana w dniu rejsu lub dzień wcześniej. Wylot po rejsie musi odbyć się w godzinach popołudniowych.

W przypadku kabin większych, rodzinnych lub o bardzo wysokim standardzie (np. Family, Superfamily, MSC Yacht Club) prosimy o kontakt z naszym biurem, gdyż cenniki ustalane są indywidualnie w zależności od ilości osób, ich wieku i dostępności kabin).

W zależności od warunków pogodowych na morzu lub na wyspach kapitan może podjąć decyzję o zmianie trasy lub nie zawijaniu do któregoś z portów wymienionych w programie.

Walutą obowiązującą na statku jest EURO.

Zdjęcia: materiały własne, freeimages.com, pixabay.com, Flickr (zdjęcia opisane, zmniejszone do rozm. 800 x 600 pix) CC By 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij