Madagaskar - praktyczne informacje

Szlakiem wschodnich i północnych rezerwatów

Wspaniała przygoda po wschodnich i północnych zakątkach Madagaskaru, która swój finał ma na turkusowych plażach pachnącej wyspy Nosy Be.


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - 

Przylot na Madagaskar - Andasibe (Mantadia)
kolacja

140 km (ok. 3 h)

Przywitanie na lotnisku w Antananarivo przed przedstawiciela biura, który zabierze Państwa do hotelu (pokój do dyspozycji) niedaleko lotniska, w celu odświeżenia się przed dalszą podróżą. Następnie przejazd do Andasibe.

Nocleg w Vakona Forest Lodge.

Dzień 2 - 

Andasibe (Mantadia)
śniadanie, kolacja

Po śniadaniu udacie się Państwo do dwóch rezerwatów: Analamazaotra oraz Mantadia. Zwiedzanie odbędzie się z lokalnym przewodnikiem. W tamtejszych lasach deszczowych zamieszkują dzikie zwierzęta oraz 11 gatunków lemurów w tym największy z nich Indri. Tego lemura nie spotkacie Państwo w żadnych zoo na świecie, ponieważ jako jedyny reprezentant gatunku, nie nadaje się do niewoli. Na terenie rezerwatów występuje niezwykle bujna endemiczna roślinność - palmy karłowate, storczyki, paprocie, ponadto kilkadziesiąt gatunków gadów oraz płazów. Jest to również doskonałe miejsce do obserowacji egzotycznych okazów ptaków. Powrót do hotelu.

Nocleg w Vakona Forest Lodge

Dzień 3 - 

Andasibe (Mantadia) - Akanin'ny Nofy
śniadanie, kolacja,

155 km (ok. 3 h)

Śniadanie i przejazd do Manambato. Następnie przez około godzinę będziecie Państwo płynąć łodzią po kanale Pangalane do Akanin'ny Nofy. Kanał Pangalane ma długość ponad 6000 km i ciągnie się przez wschodnie wybrzeże Madagaskaru odsłaniając niezwykle malownicze krajobrazy. Zakwaterowanie w hotelu Palmarium, w tradycyjnych domkach z tarasami z widokiem na jezioro. Będzie to idealna baza wypadowa do zwiedzania okolicy.

Nocleg w Palmarium

Dzień 4 - 

Akanin'ny Nofy - Rezerwat Palmarium
śniadanie, kolacja

Wizyta w parku Palmarium, gdzie można zobaczyć kilkanaście gatunków oswojonych lemurów m.in. Indris, Sifaka, Coronatus, Coronatus, czarno-biały Variegata, żyjących na pełnej wolności. Bardzo ciekawym osobnikiem, którego można spotkać przy odrobinie szczęścia, jest dziwaczny lemur Aye Aye. Spacer po parku to również doskonała okazja do spotkania gekonów, nieszkodliwych węży, kolorowych kameleonów, a nawet iguany.

Noc w Palmarium

Dzień 5 - 

Akanin'ny Nofy - Andasibe (Mantadia)
śniadanie, kolacja
155 km (ok. 3 h)

Po śniadaniu powrót do Manambato i przejazd z powrotem do Andasibe (Mantadia). Wieczorem czas wolny na odpoczynek.

Nocleg w Vakona Forest Lodge

Dzień 6 - 

Andasibe (Mantadia) - Antananarivo
śniadanie,kolacja
140 km (ok.3 h)

Powrót do stolicy i zwiedzanie jednego z najbardziej malowniczych miast świata. Strome, silne pochylone uliczki, niekończące się schody, prowadzące "do nieba", tradycyjne domy z charakterystycznymi werandami czy lokalne targi nadają stolicy unikatowego klimatu. Zaplanowane są odwiedziny Starego Miasta z Pałacem Królewskim, kamiennymi kościołami i starożytnymi królewskimi pałacami, Alei Independence Avenue, jeziora Anosy Lake czy wielkiego targu kwiatów.

Nocleg w hotelu Les 3 Metis ***

Dzień 7 - 

Antananarivo - Diego (Antsiranana)
śniadanie, kolacja

Transfer na lotnisko. Przelot lokalny na północ do Diego (wg rozkładu), największego miasta północnego Madagaskaru, z prawdziwie kolonialną atmosferą. Spotkanie z kierowcą/ przewodnikiem, który zabierze Państwa do trzech niesamowitych zatok z pięknymi lagunami: Sakalava, Dunes i Pigeon. Pierwsza z nich to popularne miejsce wśród kitesurferów i windsurferów, druga to idealne miejsce do snorkelingu, a ostatnia do pływania. Bez wątpienia kilometry białych plaż i turkusowe wody Oceanu Indyjskiego dostarczą Państwu wielu wrażeń. Następnie powrót do hotelu.

 

Nocleg w hotelu Allamanda Hotel

Dzień 8 - 

Diego (Antsiranana) - Park Narodowy Amber
śniadanie, kolacja
40 km (ok. 1 h)

Po śniadaniu udacie się Państwo na południe do znanego Parku Narodowego Amber. Zwiedzanie odbędzie się z lokalnym przewodnikiem. Park został założony w 1958 r. w celu zachowania unikatowej fauny i flory regionu Północy. Ten górzysty i wulkaniczny obszar o powierzchni 18 200 ha, kryje w sobie wiele wspaniałych okazów roślin i zwierząt. Pośród storczyków, paproci i kwitnących orchidei, znajdą Państwo m.in. lemury, żaby, węże oraz najmniejsze na świecie kameleony. Park bogaty jest w wulkaniczne jeziora i malownicze wodospady, przy których można znaleźć chwilę ochłodu i wytchnienia.

Nocleg w Nature Lodge

Dzień 9 - 

Red Tsingy
śniadanie, kolacja

W kolejnym dniu czeka na Państwa Red Tsingy - wapienny masyw o niesamowitych kształtach i rożnych odcieniach koloru czerwonego.


Nocleg w Le Relais de L'Ankarana

Dzień 10 - 

Rezerwat Ankarana
śniadanie, kolacja

W tym dniu odwiedzicie Państwo masyw Ankarana - miejsce występowania tsingy w kolorze szarym. Formacje te kryją w sobie rozbudowane sieci jaskiń, kanionów i sieci podziemnych rzek. W niektórych z nich żyją ślepe ryby, a nawet krokodyle! Stałymi mieszkańcami są nietoperze, których połowa populacji mieszka w jaskiniach tego parku. Oprócz tego występuje tu wiele endemicznych gatunków lemurów, kameleonów i gekonów. Rezerwat jest miejscem świętym i ważne miejsce zajmuje w historii plemienia Antakarana.

 

Nocleg w Le Relais de l'Ankarana

Dzień 11 - 

Ambilobe - wyspa Nosy Be
śniadanie, kolacja
150 km (ok. 3 h)

Kolejnym punktem wycieczki jest Ankify, skąd łódź zabierze Państwa na "dużą wyspę" Nose Be. Choć Nosy Be jest masowym miejscem wypoczynkowym, to w dalszym ciągu czuć senny klimat Madagaskaru. Destylarnia rumu, plantacje trzciny cukrowej, wylegujące się lemury oraz wspaniałe szerokie plaże z turkusową wodą to gwarancja udanego wypoczynku. Wyspę nazywają również pachnącą, a o autentyczności tego stwierdzenia, przekonają się Państwo, znajdując się już na miejscu. W powietrzu unoszą się niesamowite zapachy Ylang Ylang, kawy, kakao i wanilii. Żółty kwiat Ylang Ylang zbierany na wyspie wykorzystywany jest do produkcji perfum. Krajobraz jest tu bardzo zróżnicowany.

Nocleg w hotelu Sarimanok ***

Dzień 12 - 

Wyspa Nosy Be
śniadania, kolacje

Dalszy ciąg plażowania, relaksu, odkrywania niesamowitej rafy koralowej podczas snorkelingu. Opcjonalnie (za dodatkową opłatą) możliwość eksplorowania okolicznych wysepek Nosy Komba, Nosy Tanikely i Nosy Sakatia, bujnej dżungli w rezerwacie przyrody Lobeke lub wycieczki na najwyższy punkt na wyspie Mont Passot, skąd rozpościera się panoramiczny widok na wyspę.

Nocleg w hotelu Sarimanok ***

Dzień 13 - 

Wyspa Nosy Be
śniadania, kolacje

Dalszy ciąg plażowania, relaksu, odkrywania niesamowitej rafy koralowej podczas snorkelingu. Opcjonalnie (za dodatkową opłatą) możliwość eksplorowania okolicznych wysepek Nosy Komba, Nosy Tanikely i Nosy Sakatia, bujnej dżungli w rezerwacie przyrody Lobeke lub wycieczki na najwyższy punkt na wyspie Mont Passot, skąd rozpościera się panoramiczny widok na wyspę.

Nocleg w hotelu Sarimanok ***

Dzień 14 - 

Wyspa Nosy Be - Antananarivo
śniadanie, kolacja


Transfer na lotnisko i wylot z Nosy Be do Antananarivo (wg rozkładu). Wieczór przeznaczony na odopoczynek.

Nocleg w Les 3 Metis ***

Dzień 15 - 

Wylot z Antananarivo
śniadanie


Transfer na lotnisko i powrót. Możliwość przedłużenia wycieczki o wypoczynek na rajskim Mauritiusie.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij