Malezja - praktyczne informacje

Dzikie Borneo

Orang-utan/Sukau-bilit/Ox Bow/Gomantong

Wspaniała podróż dla miłośników przyrody i podróżników, którzy chcą rozbudzić swoją wyobraźnię o niesamowitym,
DZIKIM BORNEO!

 

Tajemniczy świat wyspy Borneo obfituje w liczne przyrodnicze atrakcje turystyczne. Parki Narodowe, dziewicze lasy równikowe, jaskinie, dzikie zwierzęta m.in. orangutany, żyjące w środowisku naturalnym w połączeniu z niebiańskimi plażami na tropikalnych rajskich wyspach zaskakują i zachwycają.

Przedstawioną wycieczkę objazdową możemy dowolnie modyfikować oraz zmieniać poszczególne punkty programu.


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Przylot do Kota Kinabalu

Przylot do Kota Kinabalu oraz transfer do hotelu. Czas wolny.

Nocleg w hotelu Klagan 3*

Dzień 2 - Wioska Mari Mari (obiad, przekąski i herbata lub kolacja)

Wycieczka odbywa się o różnych porach dnia: 10:00, 14:00 lub 18:00. Mari Mari przeniesie Państwa do czasu prehistorycznego Borneo, gdzie poznają Państwo życie różnych plemion. Będą Państwo świadkami m.in. cięcia tytoniu, produkcji liny, podłogi i ścian z kory drzewa, przyrządzania etnicznych potraw i wina, tworzenia tatuaży oraz występów kulturalnych. Następnie zapraszamy na obiad, przekąski i herbatę lub kolację.

Nocleg w hotelu Klagan 3*

Dzień 3 - Kota Kinabalu – Sandakan (obiad, kolacja)

Rankiem odbędzie się lot do Sandakan, gdzie odwiedzą Państwo Centrum Rehabilitacji Orangutanów Sepilok. To wyjątkowe miejsce, w którym można obserwować dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Następnie czeka Państwa 2,5 h droga do Sukau Kampung Bilit oraz krótki rejs przez rzekę Kinabatangan od Sukau Lodge - hotelu, w którym spędzą Państwo dwie noce. Czas na zakwaterowanie i odpoczynek. Następnie zapraszamy Państwa na rejs w poszukiwaniu nosaczy i innych dzikich zwierząt.

Nocleg w Sukau Lodge

Dzień 4 - Sukau Kampung Bilit (śniadanie, obiad, kolacja)

Po śniadaniu odbędzie się spacer przez tropikalną dżunglę do jeziora, które powstało w skutek erozji, będącego świetnym punktem obserwacji egzotycznych ptaków. Następnie zapraszamy Państwa na obiad, czas wolny i relaks. Późnym popołudniem rozpocznie się rejs wzdłuż jednej z najdłuższych rzek malezyjskiego Borneo - Sukau Kinabatangan. Przepływająca przez dziewiczą dżunglę i plantacje palmowe jest ostoją niezliczonych gatunków roślin i dzikich zwierząt, m.in. krokodyli, leopardów, nosaczy, makaków. Wieczorem odbędzie się kolacja.

Nocleg w Sukau Lodge

Dzień 5 - Sukau Kampung Bilit-Sandakan (śniadanie, obiad)

Po śniadaniu zaplanowano zwiedzanie rezerwatu Gomantong położonego wśród lasu deszczowego, gdzie będą mogli Państwo podziwiać jedną z jaskiń – Semut Hitam, tzw. Black Cave. Powrót do Sandakan, gdzie odbędzie się obiad. Następnie zapraszamy Państwa na popołudniowe zwiedzanie miasta, które obejmuje najważniejsze atrakcje - wioskę na wodzie, główny targ oraz buddyjską świątynię. Tutaj dzika przygoda dobiega końca. Transfer na lotnisko i lot do Kota Kinabalu. Kolejnego dnia mogą Państwo udać się na wypoczynek na rasjką wyspę lub być przetransferowani na lot powrotny do Warszawy.

Nocleg w hotelu Klagan 3*

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij