Japonia - praktyczne informacje

Japonia - Tokio/Fuji/Kioto

Proponujemy Państwu prywatną wycieczkę, dzięki której będzie można zobaczyć najciekawsze i najbardziej charakterystyczne miejsca w Japonii. Dzięki prywatnemu charakterowi nie wiążą Państwa żadne terminy ani warunek uzbierania grupy - wycieczka odbywa się przy 2 osobach w dowolnie wybranym czasie. Oczywiście program możemy też modyfikować!

  • Tokio
  • Kioto
  • Święta góra Fuji
  • Najważniejsze zabytki i nowoczesne miasta
  • Wspaniała przyroda

 

 


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Przylot do Tokio – transfer do hotelu

Na lotnisku powita Państwa przedstawiciel biura i odprowadzi do właściwego autobusu, którym zostaną Państwo przewiezieni do hotelu. Czas na odpoczynek po podróży.

Nocleg w hotelu min. 3*, na przykład Shinjuku Washington lub w podobnym

Dzień 2 - Zwiedzanie Tokio / śniadanie, lunch

Po śniadaniu będą Państwo mieli okazję odwiedzić najciekawsze miejsca w tym pięknym mieście. Na początku zaplanowano podziwianie widoków z Tokyo Tower, czyli wieży przypominającej do złudzenia Więżę Eiffela. Następnie odwiedzą Państwo świątynię Meiji położoną w Parku Yoyogi i ogród należący do Pałacu Cesarskiego. Lunch w stylu japońskim. Po posiłku rejs po rzece Sumida, wizyta w ogrodzie Hamarikyu, w świątyni Kanon w dzielnicy Asakusa oraz na przylegającej do niej uliczce handlowej, gdzie można spróbować lokalnych specjałów. Powrót do hotelu pod wieczór.

Nocleg w hotelu min. 3*, na przykład Shinjuku Washington lub w podobnym 

Dzień 3 - Tokio – dzień wolny lub wycieczka fakultatywna / śniadanie

Cały dzień wolny na samodzielne spacery po mieście, wizyty w pełnych neonów i sklepów dzielnicach Shibuya czy Akihabara. Dla chętnych możliwość uczestniczenia w wycieczce fakultatywnej, do wyboru:

Kamakura (+ lunch) – całodniowa wycieczka do niewielkiego miasteczka położonego niedaleko Tokio. Znajduje się tam tak wiele świątyń, że czasem nazywane jest „Małym Kioto”. Zobaczą Państwo: posąg Wielkiego Buddy, świątynię Hasedera, Tsurugaoka Hachimangu, Hokoku-ji, Jomyo-ji oraz ulicę Komachi-dori. Lunch w stylu Japońskim. Powrót do hotelu pod wieczór.
Cena: ok. 12528 JPY/os. (6264 JPY/dziecko 5-11 lat)
Możliwa jest wersja prywatna wycieczki za dopłatą ustaloną indywidualnie


Nikko (+ lunch) – całodniowa wycieczka do pięknego Nikko. Odwiedzą Państwo wpisaną na listę UNESCO świątynię Toshogu, przepiękne Jezioro Chuzenji ze wspaniałymi widokami na okolicę i wodospad Kegon. Lunch w stylu japońskim. Powrót około 19:00 do hotelu (wersja prywatna) lub na stacje Shinjuku/Ginza (wersja grupowa).
Cena: ok. 15660 JPY/os. (7830 JPY/dziecko 5-11 lat)

Możliwa jest wersja prywatna wycieczki za dopłatą ustaloną indywidualnie

Nocleg w hotelu min. 3*, na przykład Shinjuku Washington lub w podobnym

 

Dzień 4 - Tokio – Hakone / śniadanie, lunch

Rano zbiórka w lobby i przejazd do regionu Hakone z przystankiem u podstawy wulkanu Fuji na Piątej Stacji Subaru Line. Lunch w lokalnej restauracji. Następnie rejs po Jeziorze Ashi, skąd przy dobrej pogodzie świetnie widać Fuji. Przejażdżka kolejką linową Hakone Sky Gondola. Koniec wycieczki w Hakone-machi i przejazd do hotelu taksówką.

Nocleg w hotelu min. 3*, na przykład Hakone Hotel Kowakien lub w podobnym

Dzień 5 - Hakone – Kioto / śniadanie

Po śniadaniu transfer prywatnym samochodem na stację w Odawarze. Przejazd szybkim pociągiem Shinkansen do Kioto. Transfer do hotelu ze stacji w Kioto prywatnym samochodem z kierowcą. Popołudnie i wieczór do własnej dyspozycji.

Nocleg w hotelu min. 3*, na przykład Karasuma Kyoto lub w podobnym

Dzień 6 - Zwiedzanie Kioto / śniadanie, lunch

Całodniowa wycieczka podczas której odwiedzą Państwo pałac Nijo – dawną rezydencję Szoguna, świątynię Kinkaku-ji (słynny Złoty Pawilon), świątynię Heian, świątynię Kiyomizu (piękne widoki na miasto), Sanjusangendo. Lunch w lokalnej restauracji. Późnym popołudniem powrót do hotelu.

Nocleg w hotelu min. 3*, na przykład Karasuma Kyoto lub w podobnym

Dzień 7 - Kioto – dzień wolny lub wycieczka fakultatywna / śniadanie

Dzień wolny w Kioto, podczas którego można samemu zwiedzić to piękne miasto, wybrać się do Osaki na zakupy lub skorzystać z wycieczki fakultatywnej, do wyboru:

Lekcja przygotowywania sushi (+ lunch) – około trzygodzinna wycieczka do lokalnej japońskiej restauracji, gdzie zobaczą Państwo, jak przygotowuje się tradycyjne sushi, a następnie będzie okazja spróbować przyrządzonych specjałów podczas lunchu. Wycieczka prywatna.
Cena: 28536 JPY/os. przy 2 osobach biorących udział, 21228 JPY/os. przy 3 osobach, 20068 JPY/os. przy 4-6 osobach

Wycieczka do Nary – popołudniowa wycieczka (13:00-19:00) podczas której odwiedzą Państwo miasto Nara, które słynie ze świątyń zlokalizowanych wokół parku, gdzie mieszkają na wolności dziesiątki jeleni. Wizyta w świątyniach Todaiji oraz Kasuga. Powrót do hotelu.
Cena: ok. 7726 JPY/os. (6682 JPY/dziecko 5-11 lat
Możliwa jest prywatna wersja tej wycieczki za dopłatą ustalaną indywidualnie

Nocleg w hotelu min. 3*, na przykład Karasuma Kyoto lub w podobnym

Dzień 8 - Transfer na lotnisko i wylot do Polski / śniadanie

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (maksymalnie do 11:00) i transfer na lotnisko Kansai w Osace. Wylot do Polski.

Dodatkowe informacje

UWAGA – niektóre wycieczki nie odbywają się w czasie świąt japońskich oraz w niektórych okresach wysokiego sezonu turystycznego – prosimy o kontakt z biurem PRZED zakupieniem wycieczki w celu indywidualnego ustalenia dat wyjazdu. W przypadku niedostępności wycieczek w danym okresie, zostaną zaproponowane wycieczki zamienne lub inny termin wyjazdu.

Plany zwiedzania mogą ulec zmianie bez uprzedzenia – w przypadku, gdy któreś z miejsc będą zamknięte zostaną zaproponowane inne atrakcje.
W wycieczce nie mogą brać udziału dzieci poniżej 5 lat. Cena za dziecko obejmuje osobę od 5 do 11 lat włącznie, śpiącą na tym samym łóżku, co rodzice (brak możliwości dostawki!).
Opcjonalna dopłata do prywatnej wersji wycieczki po Tokio (dzień 2): 51017 JPY za 1 os. przy 2 osobach biorących udział w wycieczce, 36760 JPY za 1 os. przy 3 osobach biorących udział w wycieczce, 29397 JPY za 1 os. przy 4-6 osobach biorących udział w wycieczce.
Opcjonalna dopłata do prywatnej wersji wycieczki po Kioto (dzień 6): 41551 JPY za 1 os. przy 2 osobach biorących udział w wycieczce, 32387 JPY za 1 os. przy 3 osobach biorących udział w wycieczce, 24151 JPY za 1 os. przy 4-6 osobach biorących udział w wycieczce. 

 

Zdjęcia: Pixabay.com / Freeimages.com / Flickr.com (zdjęcia zmniejszone do rozm. 800x600)
https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/legalcode
https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/legalcode

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij