Zanzibar - praktyczne informacje

Safari w Tanzanii (6 nocy)

Park Narodowy Serengeti - krater Ngorongoro - park Manyara

  Prywatne safari po najpiękniejszych parkach północnej Tanzanii: Serengeti, Ngorongoro i Manyara dostarczy Państwu niezwykych wrażeń i przyjemności obcowania z dziką naturą. Przejazdy samochodem terenowym podczas całego objazdu. To niezaponiana przygoda dla całej rodziny!


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Przylot do Tanzanii (Kilimanjaro) - Arusha

Przylot na lotnisko w Kilimanjaro, gdzie zostaną Państwo przywitani przez anglojęzycznego reprezentanta. Następnie zostaną Państwo przewiezieni do lodgy w Arushy, gdzie będzie czsas na kolację oraz odpoczynek.

Nocleg w Ilboru Safari Lodge w Arushy

Dzień 2 - Arusha - Lake Manyara / 120 km

Po śniadaniu zostaną Państwo przewiezieni do Parku Narodowego Lake Manyara, gdzie czeka na Państwa całodniowe safari po tym niewielkim, lecz bardzo malowniczym rezerwacie. Na niespełna 325 km2   obszarze rezerwatu będą Państwo mogli zaobserwować żyjące w swoim naturalnym środkowisku słonie, krokodyle, hipipotamy, żyrafy, zebry, antylopy oraz bawoły. Jednakże największą atrakcją tego parku są lwy, które w celu schronienia przed promieniami slońca wypoczywają na gałęziach drzew. Park jest również znany z różnorodnych gatunków ptaków żyjących przy brzegu jeziora Manyara oraz z bogatej gatunkowo flory.

Nocleg w Bougainvillea Safari Lodge

Dzień 3 - Lake Manyara - Serengeti / 225 km

Na ten dzień została zaplanowana dla Państwa wycieczka w kierunku jednego z najpopularniejszych na świecie sanktuarii dzikiej przyrody – Parku Narodowefo Serengeti. Podczas podróży do miejsca docelowego będą Państwo przejeżdżać przez sąsiedni park Ngorongoro, dzięki czemu przez cały czas będą Państwo mogli podziwiać zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Na Państwa życzenie istnieje możliwość zatrzymania się po drodze przy wąwozie Olduvai, w celu zwiedzenia. Wąwóz jest jednym z najpopulaniejszych stanowisk archeologicznych i słynie ze szczętek praczłowieka sprzed 2 mln lat. Kolacja oraz nocleg w hotelu na terytorium Parku Narodowego Serengeti.

Nocleg w Serengeti Sopa Lodge

Dzień 4 - Park Narodowy Serengeti / 90 km

Po śniadaniu czeka na Państwa całodniowe safari w parku Serengeti. Na terenie ogromnego obszaru na jakim jest położony park będą Państwo mieli okazję spotkać słynną, afrykańską „wielką piątkę”, czyli lamparta, lwa, słonia, bawoła i nosorożca, ale i nie tylko. Park jest również domem dla wielu innych gatunków zwierząt oraz roślin. Rezerwat Serengeti słynie również z corocznej „Wielkiej Migracji” wielkich stad gnu, zebr oraz gazel, składających się z kilku milionów osobników.

Nocleg w Serengeti Sopa Lodge

Dzień 5 - Serengeti - Ngorongoro / 150 km

O poranku wybiorą się Państwo na safari po Parku Narodowym Serengeti, gdzię będą Państwo mogli poświęcić się obserwacji zwierząt w porze ich największej aktywności. Na Państwa życzenie istnieje możliwość zorganizowania lotu balonem nad sawanną. O wschodzie słońca będą Państwo mogli podziwiać park z lotu ptaka. Po południu będą Państwo musieli się pożegnać z równinami Serengeti w celu podróży do Parku Narodowego Ngorongoro, który również wiele wrażeń podczas obserwacji zwierząt. Wieczorem zostaną Państwo zakwaterowani w lodgy połozonym na krawędzi krateru Ngorongoro.

Nocleg w Ngorongoro Wildlife Lodge

Dzień 6 - Ngorongoro - Arusha / 190 km

Po śniadaniu wybiorą się Państwo na safari po wnętrzu ogromnego, już wygasłego krateru Ngorongoro. Krater o średnicy ok. 22 km i powierzchni ok. 250 km2 jest schronieniem dla prawie wszystkich gatunków zwierząt żyjących we wschodniej Afryce. Między innymi będą Państwo mieli okazję zobaczyć lwy, nosorożce, słonie, hipopotammy, zebry, żyrafy, szakale, bawoły, antylopy oraz licznie występujace gatunki ptkaów. Dzięku obfitości w zielone lasy, pastwiska oraz słodką wodę wnętrze kratru stanowi idealne schronienie dla żyjących w nim zwierzęt, przez co niechęte opuszczają to miejscu. Po zakońcoznym safari zostaną Pańtwo przewiezieni do Arushy na kolację i nocleg.

Nocleg w Ilboru Safari Lodge w Arushy

Dzień 7 - Park Narodowy Arushy (opcjonalnie) - wylot z Kilimanjaro

Dzień wylotu z Tanzanii. W przypadku lotu w godzinach popołudniowych isnieje możliwość zorganizowania dla Państwa pieszego safari po Parku Narodowym Arushy (za dodatkową opłatą), w którym żyją liczne gatunki zwierząt Po zakończeniu safari czeka na Państwa transfer na lotnisko i wylot z Tanzanii.

Dodatkowe informacje

Źródło zdjęć: www.pixabay.com, www.freeimages.com, www.flickr.com

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij