RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Dubaj, ZEA - praktyczne informacje

Dubaj Premium


Odkryj Dubaj z polskim przewodnikiem, podczas pół-dniowej wycieczki. Poznaj miasto z odmiennej perspektywy i rozkochaj się w ogrodach Miracle, które zapierają dech w piersiach, wjedź na najwyższy wolnostojący budynek na świecie (124 piętro) - widok na panoramę Dubaju oszałamiający, przejdź po szklanym moście na szczycie Dubai Frame oraz odwiedź słynne dubajskie akwarium. Gwarantujemy, że ten wyjazd na długo pozostanie w Twojej pamięci! 


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Wylot z Krakowa - Przylot do Dubaju

Popołudniowy bezpośredni wylot z Krakowa na międzynarodowe lotnisko w Dubaju (Emiraty Arabskie). Różnica czasu w Dubaju to GMT+4 godziny. Po wieczornym przylocie i przywitaniu nastąpi transfer do hotelu.

Dzień 2 - Wycieczka "Odkryj Dubaj" - Burj Khalifa - Dubai Aquarium & Underwater Zoo - pokaz fontann

Wycieczka ‘Odkryj Dubaj’ wraz z z polskim przewodnikiem, pozwala na przybliżenie wizerunku Dubaju – najbardziej znanego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Podczas objazdu po tym tętniącym życiem miejscu będą mogli Państwo zobaczyć najsłynniejsze i najbardziej spektakularne budowle, które stały się symbolem nowoczesności i pogoni za postępem. Na początku odwiedzą Państwo Meczet Jumeirah zlokalizowany w ekskluzywnej dzielnicy o tej samej nazwie – został on wybudowany w 1979 roku i jest wspaniałym przykładem współczesnej architektury Islamu. Jest to jeden z najczęściej fotografowanych obiektów w Dubaju (zwiedzanie wewnątrz tylko w czwartek/niedzielę, w pozostałe dni z zewnątrz). Kolejnymi punktami tej objazdowej podróży będą: słynny siedmiogwiazdkowy hotel w kształcie żagla - Burj Al Arab (możliwość sfotografowania obiektu z plaży) ), najwyższy budynek wolnostojący na świecie - Burj Khalifa (punkt widokowy na budynek), przejazd ulicą Sheikh Zayed Road, gdzie znajdują się konkurujące ze sobą pod względem wysokości i nowoczesnych form budynki Emirates Towers czy Trade Centre. Kolejny przystanek to pałac Szejka, którego wnętrz niestety nie wolno zwiedzać, ale jego zewnętrzna architektura stanowi doskonałe pole dla fotografów. Następnie wybierzemy się do położonej nad zatoką Dubai Creek dzielnicy Al Bastakiya – najstarszej części miasta, której charakterystycznymi punktami są wieże wiatrów (starodawne systemy wentylacyjne). Odwiedzą Państwo Muzeum Dubajskie*, które mieści się w najstarszym budynku w mieście – Forcie Al Fahidi.  Fort został wzniesiony w roku 1800 z kamieni wydobytych z morza, obecnie mieści zbiory z czasów sięgających III wieku p.n.e. Następnie będą Państwo mieli okazję przepłynąć zatokę na pokładzie jednej z tradycyjnych wodnych taksówek zwanych Abrami. Na zakończenie programu zaplanowano odwiedziny Gold Souk* – tradycyjnym arabskim targowisku specjalizującym się w wyrobach biżuteryjnych.

*Ze względu na święta muzułmańskie i inne wydarzenia w mieście, czasami zwiedzanie poszczególnych obiektów (wewnątrz na zewnątrz) może nie być możliwe.

Po wycieczce transfer w okolice Dubai Mall, gdzie udadzą się Państwo na 124 piętro wieżowca Burj Khalifa, na koniec dnia zaplanowano również wizytę w Dubai Aquarium & Underwater Zoo oraz pokaz fontann. 
Transfer do hotelu.


Dzień 3 - Dubai Frame - czas wolny

Wizyta w Dubai Frame, słynnej ramie Dubaju, gdzie na jej szczycie można przejść się po szklanym moście.

 

 

Dzień 4 - Miracle Garden - Czas wolny

Tego dnia czeka na Państwa wizyta w największym na świecie ogrodzie - Dubai Miracle Garden  - 50 milionów kwiatów ze 120 różnych gatunków, z których zrobione są kwiatowe rzeźby, a cała powierzchnia zajmuje 72 hektary.

 

Dzień 5 - Wypoczynek

Czas wolny mogą Państwo wykorzystać w dowolny sposób. 

Dzień 6 - Wypoczynek

Czas wolny mogą Państwo wykorzystać w dowolny sposób. 

Dzień 7 - Wypoczynek

Czas wolny mogą Państwo wykorzystać w dowolny sposób. 

Dzień 8 - Wypoczynek

Czas wolny mogą Państwo wykorzystać w dowolny sposób. 

Dzień 9 - Wypoczynek

Czas wolny mogą Państwo wykorzystać w dowolny sposób. 

Dzień 10 - Wylot z Dubaju do Krakowa

Przylot do Krakowa ok. godz. 10:45 - koniec ekscytującej podróży.

Dodatkowe informacje

Cena od 4 990 zł/os. (hotel bazowy:  DoubleTree by Hilton Hotel and Residences Al Barsha 4* , pokój typu Guest Room, śniadania)

https://doubletree3.hilton.com/en/hotels/uae/doubletree-by-hilton-hotel-and-residences-dubai-al-barsha-DXBABDI/index.html


Cena od 5 650 zł/os. (Al Bandar Rotana - Creek 5*, pokój typu Classic, śniadania) 

https://www.rotana.com/rotanahotelandresorts/unitedarabemirates/dubai/albandarrotana


Cena od 7 790 zł/os. (Emerald Palace Kempinski Dubai 5*+, pokój typu Deluxe Ocean View, śniadania) 

https://www.kempinski.com/en/dubai/emerald-palace-kempinski-dubai/

 

 

DODATKOWE INFORMACJE DO WYJAZDU:
- od podróżujących do Dubaj nie są wymagane obowiązkowe szczepienia ani wizy
- Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu 
- godziny i plan lotu mogą ulec zmianie
 
 

KRAJ/REGION: ZEA (Dubaj)

TERMIN:  06 - 15.03.2020

MIASTO WYLOTU: Kraków

TRANSPORT liniami FlyDubai

TRANSPORT: Samolot – Kraków

 

PLAN LOTU:
FlyDubai, nr lotu FZ1788- 06 marca Kraków (KRK) 12:05 Dubaj (DXB) 20:50
-------------
FlyDubai, nr lotu FZ1787- 15 marca Dubaj (DXB) 07:35 Kraków (KRK) 10:45

 

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.