USA - praktyczne informacje

USA (Fly&Drive) Kalifornia

Kalifornia idealnie nadaje się do zwiedzania samochodem – jest to najwygodniejszy i najbardziej oszczędny sposób podróży. Dzięki temu będą Państwo mieli swobodę w wyborze odwiedzanych miejsc, a zaproponowany program wyjazdu możemy zmienić wg Państwa indywidualnych życzeń.

Zapraszamy do słonecznej Kalifornii!

  • San Francisco z mostem Golden Gate i Alcatraz
  • Dolina Napa – kraina kalifornijskiego wina
  • Park Narodowy Yosemite
  • Wybrzeże Pacyfiku – słynne miejscowości (Santa Barbara, Malibu, Santa Monica)
  • Los Angeles – Hollywood, Beverly Hills, Venice Beach

Uwaga! Program można dowolnie modyfikować - polecamy połączyć go z wycieczką Las Vegas i Kaniony.


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Przylot do San Francisco

Po przylocie do San Francisco transfer do hotelu. Czas na odpoczynek.

Noclegi w centralnie położonych hotelach, zwykle sieci Best Western, Holiday Inn, Quality Inn etc.

Dzień 2 - San Francisco

Dzień wolny na zwiedzanie tego pięknego miasta, tak różnorodnego pod względem kulturowym i architektonicznym. Polecamy przepłynąć łodzią pod mostem Golden Gate, przespacerować się po modnej portowej dzielnicy Fisherman’s Wharf oraz odwiedzić Alcatraz – dawniej słynne więzienie, dziś fascynujące muzeum.

Dzień 3 - San Francisco – Yosemite

Odbiór samochodu rano i przejazd w stronę Parku Narodowego Yosemite. Po drodze polecamy zatrzymać się w Sacramento lub nawet zboczyć na chwilę z trasy, by odwiedzić Dolinę Napa – krainę kalifornijskiego wina. Nocleg w okolicach parku.

Dzień 4 - Park Narodowy Yosemite

Cały dzień wolny na zwiedzanie skarbu Kalifornii, czyli Parku Narodowego Yosemite, gdzie zobaczyć można ogromne skalne formacje, wodospady tryskające z zalesionych wzgórz i piękne krajobrazy. To idealne miejsce na piknik.

Dzień 5 - Yosemite – wybrzeże Pacyfiku

Rano wyjazd w kierunku zachodniego wybrzeża USA. Polecamy trasę przez urocze miasteczko Monterey oraz słynną 17-Mile Drive – pełną przepięknych widoków drogę wiodącą nad Pacyfikiem. Tereny i widoki roztaczające się wokół tej trasy są tak ważne dla lokalnej społeczności, że za przejazd tym 27-kilometrowym odcinkiem pobierana jest dodatkowa opłata (około 10 USD za pojazd). Nocleg na wybrzeżu mniej więcej w połowie drogi między San Francisco a Los Angeles (w zależności od dostępności – informacja w biurze).

Dzień 6 - Wybrzeże – Santa Barbara – Malibu – Los Angeles

Kontynuacja trasy do Los Angeles. Polecamy zatrzymać się w słynnych nadmorskich miejscowościach, jak Pismo Beach, Santa Barbara czy Malibu. To tam mieszkają kalifornijskie sławy znane z kinowych ekranów. Warto również zatrzymać się w Santa Monica, miejscowości, która płynnie łączy się z dzielnicą Venice Beach w Los Angeles (słynny nadmorski deptak i plaża).

Dzień 7 - Los Angeles

Czas wolny w Mieście Aniołów. Polecamy odwiedziny w Hollywood i Beverly Hills. Warto zatrzymać się przy chodniku, gdzie sławy odcisnęły swoje dłonie. W Los Angeles znajduje się także Studio Universal, gdzie można zobaczyć scenografię z filmów „Szczęki” czy „Tytanik”.

Dzień 8 - Wylot do Polski

Przejazd na lotnisko i zwrot wypożyczonego samochodu. Wylot do Polski.

Dodatkowe informacje

*** UWAGA: cena wyjazdu musi zostać potwierdzona indywidualnie przez pracownika biura ze względu na różnice w cenach wypożyczenia samochodu ***

Za dopłatą możliwość wynajęcia polskiego przewodnika, który jednocześnie będzie kierowcą podczas wycieczki. Cena do ustalenia.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij