Dominikana - praktyczne informacje

Dominikana - Odkryj Dominikanę - Fly and drive

Dzięki tej wycieczce odkryją Państwo najpiękniejsze zakątki Dominikany. W trakcie można zobaczyć nie tylko klimatyczne Santo Domingo, najstarsze miasto „Nowego Świata”, ale również piękno południowego-zachodu z niezapomnianymi widokami, florą i fauną. Odkryją Państwo górski region Kordylierów Centralnych i Santiago de los Caballeros, drugie największe miasto na Dominikanie. W ostatniej części wycieczki na półwyspie Samana znajdą Państwo tropikalny raj z dziewiczymi plażami w ukrytych zatokach.

W opcji wycieczki fly and drive zapewniamy Państwu samochód, noclegi oraz proponowany program przejazdu. Podany program wycieczki jest przykładowy i polecany przez nas, ale podczas tej wycieczki Państwo sami mogą dowolnie zmieniać trasę i modyfikować ją dostosowując do swoich własnych potrzeb i zainteresowań.

 

 


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Poniedziałkowy przyjazd do Santo Domingo

Przylot na Dominikanę i przyjazd do Santo Domingo. Transfer do starego miasta Santo Domingo, „Zona Colonial”, która wpisana jest na listę światowgo dziedzictwa UNESCO. Pierwszego dnia podróży mogą Państwo odkryć uroki najstarszego miasta „Nowego Świata”, zobaczyć starówkę podczas wieczornego spaceru i spróbować Dominikańskiej kuchni w jednej z klimatycznych restauracji.

Zakwaterowanie: Hodelpa Caribe Colonial*** lub podobny, Santo Domingo

Uwagi: W przypadku przylotu na inne lotnisko niż Santo Domingo (SDQ) opcjonalny transfer (prywatny lub dzielony) jest możliwy z Punta Cana do Santo Domingo tego samego dnia.

Dzień 2 - Przejazd Santo Domingo – Barahona / śniadanie

Dzisiaj mogą Państwo dokładniej poznać pierwsze "europejskie" miasto Ameryki, majestatyczną katedrę, pierwszy klasztor i pierwszą europejską fortecę na terenie "Nowego Świata". Santo Domingo powstało w 1496, na wschodnim brzegu rzeki Ozama, założone przez Bartłomieja Kolumba, brata sławnego Krzysztofa Kolumba. Santo Domingo było bazą dla hiszpańskich ekspedycji na pozostałe ziemie „Nowego Świata”. Piesza wycieczka po „Zona Colonial” może zabrać Państwa do wielu historycznych budynków. Od dzisiaj będą Państwo mieli samochód do swojej dyspozycji. Wczesnym popołudniem polecamy rozpocząć podróż poza miasto, która wg polecanej trasy wiedzie wzdłuż wybrzeża do miasta Barahona, które było niegdyś znane z przemysłu cukrowego. Przemierzając różnorodny krajobraz późnym popołudniem dotrą Państwo do stolicy prowincji Barahona. Podobno sławny pirat Cofresi ukrywał się w tym rejonie.

Za dopłatą dostępny anglojęzyczny przewodnik w Santo Domingo (pół dnia)

Zakwaterowanie: Playazul*** lub podobny, Barahona

Dzień 3 - Barahona – odkryj południowy-zachód Dominikany / śniadanie

Polecana trasa prowadzi dzisiaj przez południowy-zachód wzdłuż malowniczego wybrzeża. Plaże usypane z małych kamyczków, oraz widok na morskie klify zachwycą Państwa swoim naturalnym pięknem. Udadzą się Państwo w podróż do małej wioski Enriquillo. Znajduje się tu bazar, na którym można kupić owoce, warzywa, mięso, ryby, oraz wszystko inne, co można znaleźć w tym rejonie. Podróż w kierunku Barahony prowadzi przez Los Patos, gdzie można wykąpać się w orzeźwiającej rzece. Dzień polecamy zakończyć wizytą w prawdziwym miejscu obróbki minerału Larimar, niebieskiego kamienia, który występuje wyłącznie na terenie Republiki Dominikany. Zazwyczaj produkowane są z niego naszyjniki i kolczyki.

Zakwaterowanie: Playazul*** lub podobny, Barahona

Dzień 4 - Barahona – Santo Domingo – Bonao – La Vega – Jarabacoa / śniadanie

Polecamy dzisiaj wizytę w Barahonie, centrum przemysłu cukrowego, którego zabudowa składa się głównie z drewnianych domków i chatek. Zachęcamy do postoju w fabryce przetwarzającej trzcinę cukrową. Dalsza  podróż prowadzi przez Azua i Bani do San Cristobal, gdzie opuszczamy autostradę i kierujemy się dalej w stronę małego miasteczka Madrigal. Po drodze w mieście La Vega można zobaczyć fortecę „La Concepcion”, wybudowaną przez Kolumba. Po wyjeździe z La Vega, rozpoczynają się prawdziwie górskie tereny Kordylierów Centralnych. Jest to miejsce, w którym wielu miejscowych spędza swoje letnie wakacje. Jarabacoa jest położona 600 m.n.p.m. i otoczona jest lasem i górami. Rejon ten oferuje bardzo duże możliwości uprawiania sportów ekstremalnych. W tym miejscu znajduje się fabryka „Monte Alto”, w której przetwarza się kawę.

Zakwaterowanie: Rancho Baiguate***, Jarabacoa

Dzień 5 - Jarabacoa – Santiago / śniadanie

Po śniadaniu polecamy Państwu krótką wędrówkę przez dominikańskie góry. Będzie można cieszyć się niesamowitym widokiem na krajobraz wspaniałej natury Republiki Dominikany. Dalsza planowana podróż samochodem prowadzi przez gęstą dolinę Cibao do Santiago. W tym regionie rosną kawa, kakao, tytoń, ryż i banany. Podczas podróży zobaczą Państwo ogromne pola uprawne tytoniu. Można zobaczyć również fabrykę tytoniu. Ostatnimi laty Dominikana prześcignęła Kubę w uprawie i produkcji tytoniu. Wieczorem powinni Państwo dotrzeć do Santiago de los Caballeros - drugie co do wielkości miasto w kraju.

Zakwaterowanie: Hotel Centro Plaza***(*), Santiago de los Caballeros 

Dzień 6 - Santiago – Moca – San Francisco de Macoris – Nagua – Las Terrenas / śniadanie i lunch*

Po śniadaniu polecamy Państwu podróż przez miasto Moca. Maleńka miejscowość żyje głównie z uprawy kawy i kakao. Na skraju Salcedo można zobaczyć rzeźbę „Tres Hermanas Mirabal”. Siostry Mirabal – Maria Teresa, Minevra i Patria – zostały zamordowane z zimną krwią przez żołnierzy Trujillo, po wizycie u swoich uwięzionych mężów.

Podróż przez żyzną dolinę, prowadzi do San Francisco de Macoris. Kakao rośnie tutaj w cieniu ogromnych drzew tropikalnych. Można zobaczyć „Sandero de Cacao” – tzw. szlak kakao. Według planu pod koniec dnia dotrą Państwo do półwyspu Samana - tropikalnego raju z pięknymi plażami, czystymi górskimi potokami i stromymi klifami. Las Terrenas – cel dzisiejszej wyprawy to ruchliwe centrum północnej części Samany. Tutaj można poczuć magię Karaibów.

Zakwaterowanie: Playa Colibri*** lub podobny, Las Terrenas

*Lunch dostępny podczas wycieczki "Sandero de Cacao"

Dzień 7 - Las Terrenas – Los Haitises – Las Terrenas / śniadanie

Na półwyspie Samana mogą Państwo odpocząć na piaszczystych plażach, popijać tropikalne drinki, jeść owoce morza i słuchać karaibskich rytmów Merengue czy Bachaty. Jest również możliwość skorzystania z wielu wycieczek i atrakcji, do których należy np. ukryty w dżungli wodospad "El Limon", park narodowy "Los Haitises" słynący z niesmowitych formacji skalnych, jaskiń, oraz labiryntymi rzecznymi. Mogą Państwo wybrać się również na lokalny rynek w Samanie na zakupy.

W sezonie od końca stycznia do końca marca szczególnie polecamy wycieczkę w celu obserwowania Humbaków – wielorybów, które przypływają do wybrzeży Dominikany w celach godowych. Wraz z doświadczonymi przewodnikami, którzy zapewnią maksimum bezpieczeństwa, będą Państwo mieli możliwość obserwowania tych olbrzymich ssaków.

Zakwaterowanie: Playa Colibri*** lub podobny, Las Terrenas

Dzień 8 - Las Terrenas – Santo Domingo / śniadanie

Po śniadaniu czeka Państwa podróż nową autostradą do Santo Domingo. Przejazd autostradą zapewnia wspaniałe, otaczające ją widoki i przecina park narodowy Los Haitises.

Po zakończonej wycieczce przejadą Pańśtwo na lotnisko, lub udadzą się na dalszy wypoczynek w rejon Punta Cana.

 

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij